Домашна лимонади и напитки

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1438 пъти

Re: Домашна лимонади и напитки

Мнение от Тутти »

maranta написа: Не се сещам обаче, как да употребя по-добре вишните(освен че ги хапваме по малко :) ) :hmmm:
Правим бонбони от натрошени бисквити,масло,какао,лимонов сок и кори,захар ,смлени орехи и малко вишновка-сместа е като за сладък салам.Като направя топчици,отгоре бодвам вишничка и готово.Останалите вишнички се съхраняват в бурканче за други такива домашни "пияни вишни".Става много вкусно и не се хвърля нищо.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Домашна лимонади и напитки

Мнение от Мария Николова »

venetka70 написа:Аз да вкарам малко смях в темата.
Миналата година и аз се чудех какво да правя вишните от вишновката. Седяха ден -два и ги метнахме на боклука. Бяхме на село, а там боклука се хвърля на едно малко оградено за целта място и през определен период го почистват. Някой да забрави обаче вратичката отворена и кокошките да се намъкнат вътре.
По невероятна картина от пияни кокошки и петел не можете да си представите. Опитват се да ходят, залитат, прилягат. Спукахме се с децата от смях. Следващите 2 дена намирахме снесени яйца навсякъде по двора. Според баща ми вследствие на алкохолното опиянение кокошките не им пукало къде ще снесат яйцата си.
от qn4eto » Пет Авг 05, 2016 2:25 pm

Още една история за пияници. Преди повече от 20 години дядото на мъжа ми сварил поредната ракия и не му мислил много- хвърлил остатъка от сварените джибри в двора. Явно много скоро след това овчаря извел овцете на паша. По някое време през деня тича човека разтревожен -"Бързо, дядо Жеко впрягай каруцата и идвай да колим овцете - една след друга падат и не могат да станат. Бързо докато не са умрели". Отиват на място, дядото се опитва да ги изправи на крака, а краката им - като ластик. Усъмнил се той и им подушил устата - вонят на ракия. До вечерта поизтрезнели и се върнали клатушкайки се. Та внимавайте с домашните напитки и отпадните им продукти! :lol:
Ей, че весели истории, Вени, Янче! :srofl: :srofl: :srofl:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
ili.ko
Кана кафе
Мнения: 577
Регистриран на: Юли 29, '12, 20:22
Местоположение: Стара Загора

Re: Домашна лимонади и напитки

Мнение от ili.ko »

Перфектна добавка към мартини,водка и др.коктейли :sdrink:
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 767
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 104 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Домашна лимонади и напитки

Мнение от maranta »

[quote="Тутти"
Правим бонбони от натрошени бисквити,масло,какао,лимонов сок и кори,захар ,смлени орехи и малко вишновка-сместа е като за сладък салам... Става много вкусно и не се хвърля нищо.[/quote]
Благодаря за идеята, Тутти! :tzvetentze: Ми не се сетих сама :oops: :angel2:
Само трябва да видя, кога ще имам време за бонбони :hmmm:
Румена
Виенско кафе
Мнения: 312
Регистриран на: Авг 20, '14, 22:17
Местоположение: София

Re: Домашна лимонади и напитки

Мнение от Румена »

maranta написа:Краси, аз правих сироп от липов цвят:)
А може ли рецепта, моля?
Внимавай какво си пожелаваш, защото може и да го получиш...
qn4eto
Кана кафе
Мнения: 521
Регистриран на: Дек 22, '09, 19:59
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 69 пъти
Получил благодарност: 71 пъти

Re: Домашна лимонади и напитки

Мнение от qn4eto »

Направих сироп от смокинови листа за дегустация. Одобрен. А с добавка сока от 1 лимон /за 1 кана разреден сироп/+ много лед става наистина чудесна напитка. Ще се прави още. Ако се стерилизира да речем 10 минути достатъчно ли ще му е да изтрае до зимата? А по същата рецепта ако се направи с маточина? Някой има ли опит - да сподели!
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Домашна лимонади и напитки

Мнение от elmaz »

Янче, според мен ще изтрае без варене. Захарта е достатъчен консервант, заедно с лимонтозуто.
Моите стоят така, имам още от мин. година.
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 767
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 104 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Домашна лимонади и напитки

Мнение от maranta »

Румена написа:
maranta написа:Краси, аз правих сироп от липов цвят:)
А може ли рецепта, моля?
Рецептата е лесна :) Може а се каже, че е студен воден извлек от липа. И така:
Пълня приблизително половин кофичка(8 литрова) с цвят и доливам тва нещо догоре с вода(ок. 5 л). Оставям на студено едно денонощие. Прецеждам през гевгир+марля. На литър отцедена течност слагам 1кг захар. Всичко това връщам обратно в кофата(тенджера), цопвам на масата в кухнята, слагам лъжицата с дългата дръжка и който се завърти там е длъжен да разбърка старателно. Обикновено на другия ден захарта вече се е разтворила. Тогава загрявам на котлона(без да завира), добавям на кг захар по 1 ч.л. лимонтузу, разбърквам пак и наливам горещо в шишета/буркани/ с винтови капачки. Обръщам надолу с главата и като изстине прибирам :)
Това е :P

пп За тези, които не са опитвали, да кажа, че се получава нещо като студен липов чай(но все пак е някак по-свежо).
Румена
Виенско кафе
Мнения: 312
Регистриран на: Авг 20, '14, 22:17
Местоположение: София

Re: Домашна лимонади и напитки

Мнение от Румена »

Благодаря много :tzvetentze:
Внимавай какво си пожелаваш, защото може и да го получиш...
qn4eto
Кана кафе
Мнения: 521
Регистриран на: Дек 22, '09, 19:59
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 69 пъти
Получил благодарност: 71 пъти

Re: Домашна лимонади и напитки

Мнение от qn4eto »

elmaz написа:Янче, според мен ще изтрае без варене. Захарта е достатъчен консервант, заедно с лимонтозуто.
Моите стоят така, имам още от мин. година.
Елмаз, благодаря ти. Ще се възползвам от твоя опит догодина, защото днес направих още 5 дози и ги заварих - чак сега, пост фактум виждам поста ти :ufff: Хем си мислех, че точно така стоят нещата, но ми трябваше второ мнение, което за съжаление късно видях. Нищо, то е валидно не само за сироп от смокинови листа.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”