Рецепти с лапад, спанак и други зелении

Изкушения за лакомници и гурмани.
илюзия
Виенско кафе
Мнения: 353
Регистриран на: Апр 21, '12, 23:48
Получил благодарност: 6 пъти

Рецепти с лапад, спанак и други зелении

Мнение от илюзия »

Запролети се и дойде времето на лапада, копривата и другите зелении. Мисля, че заслужават да си имат отделна тема, пък и така ще са по-лесни за намиране при нужда. За начало слагам няколко рецепти, които открих в други теми и се надявам скоро да видя нови допълнения.

Titi написа:Кюфтета от лапад и картофи, печени на фурна
Изображение
Продукти - картофи, лапад – може да се замени и със спанак, морков, зелен лук, яйце, сол, галета или готова подправка за паниране.

Сваряват се цели необелени картофи и моркови. Лапада се нарязва на ситно и се бланшира. Картофите се обелват и пасират заедно с морковите, прибавя се лапада, наситнения зелен лук, яйце /аз сложих две, че сместта ми беше повече/. С мокри ръце се правят кюфтенца, овалват се в галета или готова подправка за паниране /аз смесих такава за хрупкаво пиле и галета/ и се нареждат в тава, покрита с домакинска хартия /понеже нямам, покрих тавата с фолио/. Поръсват се /не намерих по- точен глагол/ със зехтин или олио. Фурната се загрява до 200 градуса и кюфтенцата се пекат на средна скара с вентилатор до порозовяване.
Не стават мазнички , като при пържене, не пръска , не мирише. Отгоре се получава хрупкава коричка, вътре са мекички. Лесно се отделят от хартията и са много вкусни със салатка или млечен сос.

Ето и рецептата за сос с мляко и сирене
Продукти:
100 гр. сирене,
4 с.л. кисело мляко,
2 ск. чесън,
1 с.л. зехтин,
сол, копър.
Всички продукти се смесват заедно и се пасират до получаване на гладка смес.

Оригиналната рецепта на кюфтетата взех от тук http://club.biberonbg.com/read.php?6,95 ... msg-958578" onclick="window.open(this.href);return false;
Оригиналната рецепта на соса взехо от тук http://vkusnoikrasivo.com/recepy/492/%D ... 0%BD%D0%B5" onclick="window.open(this.href);return false;
краси кубарелова написа:Рецепта за салата от лапад, левурда - изпитана
Нарязваш много ситно лапада, като предварително изчистваш грубите жилки. Отделно сваряваш няколко яйца, обелваш, намачкваш, стриваш с меко сирене, пресен нарязан ситно чесън (ако ползваш левурда, не слагаш чесън) ,малко олио и лъжица- две кисело мляко. Заливаш нарязания лапад и объркваш. Не мога да кажа точно колко яйца и колко сирене да сложиш, защото не знам колко лапад си набрала и колко салата ще правиш.
краси кубарелова написа:Любимото ми пролетно ядене - пюре от лапад
Задушаваш лук, настърган морков, нарязан лапад. Накрая слагаш малко белени домати и пресен гюзюм. Изсипваш в тавичка, печеш, когато е полуготово правиш дупчици, в които чукваш яйца (можеш да им сложиш червен, чер пипер отгоре) и допичаш, докато се забулят яйцата. Аз слагам накрая отгоре и магданоз, защото много обичам
краси кубарелова написа:Листата от лапад може да се ползват за завиване на сърми - постни или с месо, но плънката трябва да е полуготова, защото листата от лапад са по крехки от лозовите листи.
"Ако всеки прави добро в предела на своите възможности,
възможностите ще станат безпределни..."
(F. İskender)
илюзия
Виенско кафе
Мнения: 353
Регистриран на: Апр 21, '12, 23:48
Получил благодарност: 6 пъти

Рецепти с коприва

Мнение от илюзия »

Satori написа:Лесна каша от коприва
Накисвам копривата във вода, за да се измие по-лесно. После я измивам хубаво на течаща вода. Готвя наред, не само връхчетата.

Задушавам лук в малко мазнина. Като реша, че е готов, кипвам вода в каната-бързогрейка. Заливам копривата. Водата е в зависимост от количеството каша, което искам да се получи. Например 1 пликче коприва заливам с литър, литър и половина. Или нещо такова. Може и по-малко. След това веднага пасирам копривата във водата. Изливам това към лука и оставям да клокне малко, докато лукът стане съвсем готов. Сол на вкус. Ако имам стафиди, слагам няколко /това е мое изобретение, на мен лично ми харесва с копривата/. Преди да го вдигна от огъня, добавям брашно, размито във вода и доварявам.

Може да се направи с по-малко вода, така че да стане като пюре копривата, и да не се слага брашно. Като е готово, може да се чукнат яйца в пюрето и да се доготви. Някои го запичат на фурна, но на мен ми е адски сложно това и има повече съдове за миене така.

Върви и с натрошено сирене при сервиране. Сега ми хрумва, че може да се сложат пъдпъдъчи яйца, за по-интересно. А и по-полезно.
Arida написа: Ето и още една рецепта:
Връхчета и листа се нарязват в тенджара.Измиват се обилно с вода.Слагат се на котлона и завират.Към врящата коприва се стърже един морков и една глава лук.В отделна садина се разбива бяло брашно със студена вода.Когато копривата ,моркова и лука са готови започвам да пасирам,като прибавям и брашното.Сместта се сгъстява и става на каша.Докато се свари и брашното нарязвам магданоз и няколко скилитки чесън,които прибавям към гъстата смес.Накрая във врящата коприва чукам едно яйце да се пресече,слагам бучка масло или маргарин и махам от котлона.Кашата я сервирам в плитка чиния със изпържено яйце върху нея и смлени орехи. :dovolen: Хубавото на тази рецепта е ,че не се маха водата на копривата.Тя е много полезна не само за косата,но и за организма...
mucunka написа:Аз готвя копривата така:
Задушавам в олио или зехтин нарязан на ситно праз лук,след това измитата и нарязана коприва,докато слегне.Добавям домати от консерва-млени или пасирани,че полвинката ненавижда люспи,парчета и прочие, джоджен и 2-3л.брашно,зависи от количеството.Заливам,забележете,със студена вода,за да не стане брашното на топки.Ври около 20 -30мин.Накрая добавям 1 шепа фиде.И това е,става много вкусно,всички у дома я обожават.Относно копривата -трябва да имате предвид,че повишава кръвното налягане,да внимават хипертониците,да не преяждат. :hihihi:
Titi написа:Снощи час и половина я чистих копривата му с коприва, щото аз пък слагам само връхчета и листа без дръжки, а като е купена от пазара представете си как са я шлевили циганите! Иначе като си я бера аз, си бера директно само връхчетата. Та ето единствената рецепта, по коята я приготвям откакто се помня
В една тенджера заливам копривата с вода да я покрие и я кипвам на котлона.
В друга тенджерка запържвам лук, най-хубаво е да е пресен. Прецеждам копривата от водата и я слагам при лука, без да я пасирвам, тя като се натисне с лъжцата и е готова. Мааалко от водата на копривата слагам, поръсвам с една лъжица брашно и една лъжица червен пипер и обърквам. Изключвам котлона, в отделна купичка съм чукнала две-три яйца разбити със сирене. Изсипвам при копривата и обърквам. Това е. Един час чистене, 15 мин. готвене, за 5 мин. я омаахме.
Забравих да кажа, че тази сутрин използвах водата от копривата да полея хибискусите с нея. А ако съм правила коприва преди да си мия косата, винаги използвам водата от копривата да си изплакна косата с нея.
"Ако всеки прави добро в предела на своите възможности,
възможностите ще станат безпределни..."
(F. İskender)
jesi
Кана кафе
Мнения: 533
Регистриран на: Мар 12, '10, 17:02
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Рецепти с лапад, спанак и други зелении

Мнение от jesi »

Млади връхчета на коприва се потапят в разбити яйца.Пържат се в гореща мазнина.Пържена цаца ряпа да яде,но поема доста мазнина и който има болен стомах може да има проблеми.Пък си е и пържено все пак.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Рецепти с лапад, спанак и други зелении

Мнение от zeleno »

Салата от коприва
Връхчета от коприва се кипват в предварително завряла осолена вода
Изцеждат се и ако е необходимо се нарязват на по-ситно
Добавят се пресен лук , пресен чесън , черен пипер , кисело мляко до желаната гъстота и олио на вкус/ако трябва се добавя още сол/
Може да се украси по края със сварени яйца , но у нас не се налага
Изяжда се веднага
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Рецепти с лапад, спанак и други зелении

Мнение от Titi »

Аз също правя салата от коприва, но не ги кипвам, а ползвайки ръкавици първо претривам със сол връхчета от млада коприва, после ги начуквам и с хаванче. Слагам нарязано на ситно доматче, лук, орехи и кисело мляко. Адски вкусно е.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Рецепти с лапад, спанак и други зелении

Мнение от calico »

аз бях писала, ама пак ще я дам една бабина рецепта за печен лапад, щото няма такава вкусотия лападена, а съм опитала всичко с лапад

Печен лапад

Тенджерата трябва да е висока ,повече висока отколкото широка. Лапада е на цели листа. Отделно в една купа се нарязват и разбъркват 4-5 връзки зелен лук, толкова зелен джоджен, сол и червен пипер. Реди се на дъното на тенджерата ред лападени листа. Върху тях слой от лучената смеска и се поръсва с 1 с.л. олио. После пак ред лапад, пак от сместа и олио и така до горе на тенджерата, може леко да се натисне ако има още листа. Аз не слагам вода, но който иска може на дъното на тенджерката да сложи не повече от 2-3 мм.
Включва се котлона на най-слабата степен, при мен е 1, и това нещо почти се забравя там. докато остане само на мазнина, не се пипа, не се бърка, така около 3 часа, може и повече зависи от котлона, но не трябва да ври. Накрая всичкото се свива на дъното и има вид на торта, така и се реже.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Рецепти с лапад, спанак и други зелении

Мнение от Titi »

Копирам тук от фейсбук рецепти с коприва на Димо Димов - инструктор по йога
Пускам някои рецепти с коприва от моят бележник. Копривата е една от най- силните храни, при това напълно безплатна. Вместо витамини, моят учител по йога, препоръчваше на пролет, когато излезе копривата да се изкара един месец на храни с коприва. Нямаше предвид само коприва да се яде, но да се намира често на масата, за да се подсили организма.

Супа от коприва:
В заврялата вода се слага лукът да ври и се добавя сол на вкус. Като уври лукът, се слага нарязаната коприва, доматен сос и фиде. Ври десетина минути, след което се добавя натрошено сирене. По желание може да се разбие и добави едно яйце, след което ври още 5 минути.

Яхния от коприва:
Запържва се лук и чесън, но се добавя и малко вода, така, че да се задушава. Задушава се докато лукът стане готов и да остане на мазнина, т.е. да изври водата. След това се слага копривата и се обърква само няколко пъти и веднага се добавя брашното, после се слага червен пипер, доматен сос, после се залива се с хладка вода и ври не повече от 10 минути.

Панирана коприва:
Прави се панировка, кой каквато знае. Най- лесната е да се разбъркат яйцата и да се добави към тях брашно, вместо пшенично може да се използва царевичо. Предварително се отделят цели стръкове коприва за панировката. Стръка се топва и се панира, работи се с щипка.

Салата от коприва:
Копривата се накисва в студена вода и сол за 30 минути. След това се изцежда и се добавя пресен лук, варено яйце, листа от глухарче, пресен джоджен, може кълнове според вкуса. Подправя се със сол, зехтин и лимон. Вместо сол, може да се използва соев сос.

Мусака от коприва:
Запържва се лук. Слага се копривата, заедно с кимион, индийско орехче, джоджен, чубрица, черен пипер. Пържи се 1-2 минути и се добавя ориза (ориза предварително се подготвя по следният начин – оставя се 30 минути във вода, след което се измива, изцежда и се оставя да изсъхне). След като се изпържи, се залива с хладка вода в съотношение 1:4 и се пече във фурна. След като му изври водата, се прави заливка за мусака от – брашно, кисело мляко, сирене и пресен магданоз. Това се разбърква и се залива. Допича се.

Пържена коприва:
Задушава се лука, добавя се копривата с чубрица, джоджен и кимион, сол. Пържи се няколко минути и е готово.

Запарка от коприва:
Не се вари, понеже се инактивират полезните вещества. Само се запарва във вряла вода, после се прецежда и се пие отварата сутрин на гладно. Засилва организма, повишава защитните сили, зачервява гребена, пречиства кръвта. Още много други полезни неща прави, но няма да се задълбочавам. Не е проблем да се пие всяка сутрин в продължение на един месец, пролетно време за изчистване на кръвта. Запарва се една супена лъжица нарязана коприва за чаша вода.

Пастет от коприва:
Копривата се измива и нарязва. Залива се в съд с подсолена вода и се задушава, до омекване. Водата не трябва да е много, за да не се налага да се изхвърля отварата от копривата, нищо да не се губи. Като поизстине се пасира и се добавят смлени орехи, колкото да се сгъсти като пастет. Прибавя се счукан чесън, според вкуса, сок от лимон, зехтин и нарязан на ситно пресен магданоз.

Коприва с орехи:
Прясната коприва се попарва с вряща вода и се нарязва; отварата се запазва. Брашното се запържва леко в олио и масло за вкус /вие си решавате колко лъжици брашно/, слага се и щипка червен пипер; размива се с отварата до доста рядка каша. Внимавайте да не стане на бучки, размивайте не върху котлона; ако стане на бучки, не се отчайвате, а прецедете през сито и разбийте бучките. Слага се и копривата и се посолява. Ври на слаб огън, докато се сгъсти, но не прекалено да се сгъсти, защото след изстиване става по-гъста. Малко преди да се свали от котлона, се слагат начупени орехи /не смлени/ и пресен чесън. Колкото повече орехи, толкова по-добре. Не казвам количества, защото винаги готвя на око.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
tonimimi
Двойно кафе
Мнения: 198
Регистриран на: Яну 21, '14, 09:28
Местоположение: Шумен

Re: Рецепти с лапад, спанак и други зелении

Мнение от tonimimi »

пробвах рецептата на Краси кубарелова:пюре от лапад.само че моите зелении ми се видяха малко и добавих ориз.иначе всичко друго го направих. :nod: вкусно е.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 370 пъти
Обратна връзка:

Re: Рецепти с лапад, спанак и други зелении

Мнение от botan »

Мама ми е казвала да махам централната жилка на лапада, но не можа да ми каже защо. Знаела го от баба, а тя от прабаба и т.н.
Според вас маха ли се и ако се маха защо се прави?
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1968
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 171 пъти
Получил благодарност: 150 пъти

Re: Рецепти с лапад, спанак и други зелении

Мнение от marka »

Горчи, затова се маха.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”