Хитринки разни и разнообразни

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Хитринки разни и разнообразни

Мнение от Titi »

Изображение
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Хитринки разни и разнообразни

Мнение от Titi »

Изображение
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
bell

Re: Хитринки разни и разнообразни

Мнение от bell »

Тити, това с корите портокали е супер и ще го пробвам!
Сладък поздрав за всички розомани с чаша кафе
Изображение
Аватар
cvetnica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1555
Регистриран на: Юни 10, '13, 10:34

Re: Хитринки разни и разнообразни

Мнение от cvetnica »

Как да направим сварено яйце във формата на сърчице - Фото урок (Стъпка по стъпка)
Posted by BellaDonna kuhnq1, Великден, декорация, идеи, рецепти, фото урок, храна 5:29

1. Вземете плътен бял лист (картон) и го прегънете на две по дължина.
Ще Ви трябват още: два плътни, стегнати ластика и кръгла пръчица.

2. Твърдо сварено, добре обелелено яйце, все още топло, сложете в средата на прегънатия картон и го притиснете отгоре с кръглата пръчица. Направете го силно, но внимателно, за да не го пръснете.

3. Двете краища на пръчицата стегнете с ластиците.

4. Оставете яйцето, притиснато по този начин за 15-20 минути.

5. Внимателно премахнете ластиците и пръчката.


6. Разрежете яйцето на половинки или на филийки.

Воала! :)

- See more at: http://www.belladonna-bg.com/2011/04/ka ... ipONL.dpuf" onclick="window.open(this.href);return false;
Всеки един човек е уникален, точно като всички останали. :)
Маргарет Мийд
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Хитринки разни и разнообразни

Мнение от Мария Николова »

Злате, много ми хареса яйце-сърце!!! :ieeee: :ieeee: :ieeee: Мерси, че сподели с нас идеята! :gush: :tzeluvka:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Хитринки разни и разнообразни

Мнение от Мария Николова »

Мириам написа:Ако пресолите манджата,добавяте в нея 1,2 сурови картофа-солта се лепи по тях и яденето отново става! :P
Или ориз 1-2 с.л. :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Хитринки разни и разнообразни

Мнение от milena02 »

bell е показала много хитър начин да се направят шоколадови листа за украса. Аз ги правя от много време, това ми е запазената марка при украсата на тортите. Затова искам да допълня, че шоколадът, с който се намазват листенцата, трябва да е темпериран, а не просто разтопен. При висока температура шоколадът променя консистенцията си и след това не се втвърдява добре. Затова на водна баня се разтапят две трети от предвидения шоколад при непрекъснато бъркане. Съдът се дръпва от котлона, вади се от водната баня и тогава към сместа се начупва останалата една трета шоколад, бърка се докато се разтопи и той. На пипане разтопеният шоколад, подходящ за такива украси, трябва да е с температура една идея по-висока от телесната.
С така приготвен шоколад може и да се "облече" тортата. Изрязва се една лента от хартия за печене с височина колкото тортата и дължина - обиколката й. Намазва се с темпериран шоколад и с тази лента се обвива отстрани тортата. След като престои половин-един час в хладилника, хартията се отлепя без усилия и имаме прекрасен шоколадов борд. Правя го, когато кремът не ми достига да измажа добре отстрани.
Аватар
sadeyes
Кафе с мляко
Мнения: 253
Регистриран на: Мар 17, '14, 16:17

Re: Хитринки разни и разнообразни

Мнение от sadeyes »

Яйцето-сърце съм го пробвала, много е ефектно.:)
athina.palada
Двойно кафе
Мнения: 186
Регистриран на: Апр 18, '13, 13:35
Местоположение: Плевен

Re: Хитринки разни и разнообразни

Мнение от athina.palada »

milena02 написа:bell е показала много хитър начин да се направят шоколадови листа за украса. Аз ги правя от много време, това ми е запазената марка при украсата на тортите. Затова искам да допълня, че шоколадът, с който се намазват листенцата, трябва да е темпериран, а не просто разтопен. При висока температура шоколадът променя консистенцията си и след това не се втвърдява добре. Затова на водна баня се разтапят две трети от предвидения шоколад при непрекъснато бъркане. Съдът се дръпва от котлона, вади се от водната баня и тогава към сместа се начупва останалата една трета шоколад, бърка се докато се разтопи и той. На пипане разтопеният шоколад, подходящ за такива украси, трябва да е с температура една идея по-висока от телесната.
С така приготвен шоколад може и да се "облече" тортата. Изрязва се една лента от хартия за печене с височина колкото тортата и дължина - обиколката й. Намазва се с темпериран шоколад и с тази лента се обвива отстрани тортата. След като престои половин-един час в хладилника, хартията се отлепя без усилия и имаме прекрасен шоколадов борд. Правя го, когато кремът не ми достига да измажа добре отстрани.
Малеееее, и аз уж се имам за кулинарка! Това, което обясняваш е супер. Благодаря ти, че го сподели..........Направо ще си го разпечатам!!
violi16
Кафевар/ка/
Мнения: 899
Регистриран на: Юли 25, '10, 17:00

Re: Хитринки разни и разнообразни

Мнение от violi16 »

Ех че хитро и удобно , без да мацотим с ножа. :ieeemyzh:
http://violi16.snimka.bg/flowers/2014.821675" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”