Хитринки разни и разнообразни

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
Aylin Mustafova
Kафенце
Мнения: 14
Регистриран на: Май 5, '13, 16:00

Re: Хитринки разни и разнообразни

Мнение от Aylin Mustafova »

Скоро леля ми ме светна,че е много по-практично да сваряваш голямо количество боб и да замразяваш в пакети на дозички за 1 път,за по-мързеливо готвене.Вероятно вкусът ще е една идеа по-различен,но пък на мен лично често ми се случва да ми се доиска да сготвя боб,но ме спира времето на приготовлението,тя ми сподели ,че в Турция така практикували почти всички :nod:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Хитринки разни и разнообразни

Мнение от Мария Николова »

Aylin Mustafova написа:Скоро леля ми ме светна,че е много по-практично да сваряваш голямо количество боб и да замразяваш в пакети на дозички за 1 път,за по-мързеливо готвене.Вероятно вкусът ще е една идеа по-различен,но пък на мен лично често ми се случва да ми се доиска да сготвя боб,но ме спира времето на приготовлението,тя ми сподели ,че в Турция така практикували почти всички :nod:
Даааа! :daaa: Когато, според популярните съветски списания около 1980 г. се очакваше най-късно след десетина години домакините да се сдобият с чисто нов уред - последен писък на технологиите - с днешната микровълнова фурна, обясняваха каква ще е ползата от нея. Най-важното за домакинята щеше да е това, че ще има много свободно време за себе си и лаптопа...уф, ;) то пък тогава още не се знаеше, че днес всяка къща ще има по 1-2 компа. :lol: Соц-труженичката ще може да сготви наведнъж 2-3 гозби в двойни количества, да ги замрази във фризера и да ги размразява и стопля за минутки през седмицата така, че все да осигурява разнообразие.
Айлин, като се размразява фасула, ще трябва с една идея да се подсили овкусяването му. :dovolen: С останало парче шунка, луканка, с 1-2 таркалета лимон - нещо такова.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Хитринки разни и разнообразни

Мнение от mucunka »

Аз затова го готвя в тенджера под налягане.Сварявам за 40 мин., за още 10 доовкусявам с подправки, червен пипер и домати, може и с някоя пушена мръвка и готово. Аз по принцип готвя в такава тенджера, та имам бая време за компа.
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
athina.palada
Двойно кафе
Мнения: 186
Регистриран на: Апр 18, '13, 13:35
Местоположение: Плевен

Re: Хитринки разни и разнообразни

Мнение от athina.palada »

Aylin Mustafova написа:Скоро леля ми ме светна,че е много по-практично да сваряваш голямо количество боб и да замразяваш в пакети на дозички за 1 път,за по-мързеливо готвене.Вероятно вкусът ще е една идеа по-различен,но пък на мен лично често ми се случва да ми се доиска да сготвя боб,но ме спира времето на приготовлението,тя ми сподели ,че в Турция така практикували почти всички :nod:
Момичета, аз така варя боба с цели зеленчуци, отцеждам го, слагам в кутийки и замразявам. Използвам за салати, като добавка към борш, за пълнени чушки. А боб-яхния си е хубаво да се вари и приготви готова за консумация с всичките му табиети. Ядеееете, колкото ви душа иска, а останалото замразявате! Имате готово ядене във фризера!!!!! Нали знаете, че боба е най-вкусен като престои един ден!
denitsavm

Re: Хитринки разни и разнообразни

Мнение от denitsavm »

Някой ми беше казвал какво да правя пилешки дробчета, така че да се махне кръвта и да не горчи... Ама аз забравих :oops: и съм купила дробчета и сега се чудя какво беше, варят се и се хвърля водата ли или :hmmm:
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: Хитринки разни и разнообразни

Мнение от nadin »

denitsavm написа:Някой ми беше казвал какво да правя пилешки дробчета, така че да се махне кръвта и да не горчи... Ама аз забравих :oops: и съм купила дробчета и сега се чудя какво беше, варят се и се хвърля водата ли или :hmmm:
Ама то не горчи от кръвта а от жлъчката - едни малки жълто-зелено-черни мехурчета които ако не ги махнеш каквото и да ги правиш все ще горчат. Кръвта не пречи - тя е солена :dovolen:
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Хитринки разни и разнообразни

Мнение от libra »

За кръвта-просто се измиват няколко пъти с вода.Може и да постоят известно време във вода.
denitsavm

Re: Хитринки разни и разнообразни

Мнение от denitsavm »

Мерси, ще ги подържа във вода, но дробче по дробче да ги чистя с лупа... отказвам :angel2:
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Хитринки разни и разнообразни

Мнение от Titi »

denitsavm написа:Мерси, ще ги подържа във вода, но дробче по дробче да ги чистя с лупа... отказвам :angel2:
Ако отказваш, направо ги хвърли преди да ги сготвиш. Пилешките дробчета не се ли прегледат и почистят от жлъчките не стават за ядене.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
denitsavm

Re: Хитринки разни и разнообразни

Мнение от denitsavm »

Ами тези си бяха чистени от жлъчки... аз си помислих за някакви дребни нещица :hmmm: Само ги покиснах във вода и си станаха супер :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”