Пилешки мръвки

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Пилешки мръвки

Мнение от lila »

Индекс на рецептите

Пиле по мексикански - lila
Представителна рецепта - Satori
Пилешко /или заек/, със сладък сос на фурна - Satori
Пилешки филета - sashy
Пилешко задушено - nel4o
Пилешки гърди с тиквички на сач - tanya1602
Мариновани пилешки крилца - tanya1602
Пилешко с макарони и сметана - Titi
Хепи късчета - orkud
Пиле по провансалски - DOBI
Пиле с банани - nel4o
пилешки шишчета с бекон - Titi
пилешко задушено с доматен сос и зелени маслини - ptiholov
Пиле с ананас - Titi
пиле с топено сирене и гъби - poly77
пиле с ананас и кашкавал - 5ia
пилешки пържоли панирани в брашно,яйце и сусам - ptiholov
пържолки от пилешки гърди,запържени в масло - ptiholov
Лазаня "Аргиро" - jina_ina
много вкусна манджа - ptiholov
пържолки пилешки хапки експеримент - al.yank
палачинки с пилешко и гъби - Titi
Китайско,свинско /пилешко/със зеленчуци - mucunka
китайско - Templar
бутчета с фурми и маслини - ptiholov
Пълнени дюли с пилешко - Titi
Пиле със зимни плодове - Titi
пилешки дробчета с лимон - toni
пиле каварма с ориз - Satori
пилешка дроб сърма - Blue sky
дроб сърма с лозови листа - Lizi
запечени воденички - bouquet
Пилешко във фолио - bouquet
палачинки с пилешко - jina_ina
пилешки крилца на скара - Lizi

------------------------------------------------------

Пиле по мексикански - време на приготвяне 15-20 минути
Малко е минало покрай Мексико с тези маслини ама :oops: ... щерката го обожава :)
Бяло пилешко месо (около шепа на порция) може и от бутче
Замразена царевица (около шепа на порция)
1 големичка чаша прясно мляко (за две порции)
топено сирене или кашкавал (каквото е налично - на порция по 2 триъгълничета или резенче около 2 см. ако е "саламче")
4-5 маслини
2-3 цели скилидки чесън
сол и черен пипер
Посоляваме/попиперяваме пилешкото лекичко и задушаваме в тефлонов тиган с много малко водичка докато месото се поприготви.
Добавяме прясното мляко и като заври - топеното сирене, като поразбъркваме. След около 5-10 минути вече леко се сгъстило, добавяме царевицата.
Слагаме капака на тигана и за 5 минути нарязваме маслините на дребни резенчета, както и чесъна. Първо се пускат маслините, разбъркваме и като се понесе аромата на Гърция сваляме от котлона - съответно изключваме го. Докато още ври, посипваме парченцата чесън, затваряме капака да се дозадуши.
Приятен апетит ;)
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Пилешки мръвки

Мнение от Satori »

Имам само 1 представителна рецепта за пиле и това е следната:

начуквам пържоли от бут. Поставям с кожата надолу и месото нагоре. Соля, подправям както ми дойде и слагам плънка от каквото имам - масло, червена чушка, топено сирене, чесън или пък гъби, и пр. Сгъвам на две и зашивам с няколко бода на стегната сърма, хващайки бодовете за ръба на кожата. Слагам в плик за печене с малко соев сос и/или бялро вино. Като стане готово, вадя, дърпам конеца, за да го махна. Ако е пуснало повечко сос, го сгъстявам с малко нишесте или брашно, размито във вода. Сервирам с гарнитура по желание.
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Пилешки мръвки

Мнение от Satori »

Хайде, специален поздрав за Titi:

Пилешко /или заек/, със сладък сос на фурна:

Режат се в тавата картофи, тиквички и червени чушки, отгоре парчетата месо и се заливат със сос (2 с.л. мед, няколко скилидки чесън пресовани, 1 с.л. горчица, пипер по желание и 2-3 с.л. зехтин). Пече се на умерена фурна - 200 градуса. Картофите може да се сложат първи в тавата, и да се запичат 10-15 мин, поръсени със сол и зехтин, докато човек си приготвя другите зеленчуци и соса. Месото се слага на порции отгоре,връху зеленчуците. Цялото нещо се пече около час, така че има време да стане. Може да се сложи и фолио отгоре, за да по-задушено - или ако вземе бързо да потъмнява (от меда потъмнява бързо). Ако се готви заек, можеда се обвари преди това, но ако е домашен, надали е нужно.

Не съм пробвала рецептата.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Пилешки мръвки

Мнение от Titi »

ето, от раз ме застреляхте с три ВЕЛИКОЛЕПНИ рецепти, а аз си мислех, че съм чувала или чела почти всичко за бързото приготвяне на пилешко. :) Много страдам от липса на свежи идеи и тези три рецепти ми идват направо като дъжд след суша. Много ви мерси :lol:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
sashy
Виенско кафе
Мнения: 304
Регистриран на: Ное 28, '09, 15:16
Местоположение: Бургас

Re: Пилешки мръвки

Мнение от sashy »

Имам една много интересна рецепта с пиле,а мисля че е и много вкусна:
необходимите продукти са
пилешки филета,шунка,4 скилидки чесън,10 листа градински чай,розмарин,1чаша червено вино,зехтин,сол и черен пипер
Смесвам всички подправки .Добавям счукания чесън и зехтина и приготвям марината.С нея намазвам едната страна на филето,отгоре слагам две резенчета шунка и навивам на руло.Завързвам с конец и запържвам докато побелеят.После доливам вино и ги оставям така докато виното се изпари.
Много често използвам рецептата като ми идват гости.Пилето изглежда и ухае страхотно,а и на вкус е много добре :)
http://sashenceto.snimka.bg/flowers/lyato-2010.514110" onclick="window.open(this.href);return false;
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Пилешки мръвки

Мнение от Satori »

sashy написа:Имам една много интересна рецепта с пиле,а мисля че е и много вкусна:
необходимите продукти са
пилешки филета,шунка,4 скилидки чесън,10 листа градински чай,розмарин,1чаша червено вино,зехтин,сол и черен пипер
Смесвам всички подправки .Добавям счукания чесън и зехтина и приготвям марината.С нея намазвам едната страна на филето,отгоре слагам две резенчета шунка и навивам на руло.Завързвам с конец и запържвам докато побелеят.После доливам вино и ги оставям така докато виното се изпари.
Много често използвам рецептата като ми идват гости.Пилето изглежда и ухае страхотно,а и на вкус е много добре :)
О, нещо такова непременно ще пробвам.
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Пилешки мръвки

Мнение от nel4o »

Една рецепта за пилешко задушено.

1 пиленце се посварява със сол и зърна черен пипер. В по-голям съд задушавате 5-6 глави кромид лук, става и с праз. Добавят се 5-6 моркова нарязани на шайби - и те да се задушат с лука. Добавяте две чаени лъжички червен пипер и една измита и небелена глава чесън. На финала я вадите преди сервирането, че никак не изглежда приятно, но дава незаменим аромат. Добавяте 10-12 нарязани на едро картофа и късовете пиле, заедно с морска сол, 10-тина зрънца черен пипер, 1 дафинов лист и зрънце бахар. Поливате с малко бульон и оставяте да къкри на тих огън до пълно сваряване на картофите. Водата трябва да се изпари почти цялата.
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Пилешки мръвки

Мнение от DOBI »

Това ще се пробва!
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Пилешки мръвки

Мнение от nel4o »

Опитай, много се връзва с някаква свежа салата :nod: Пък и изглежда красива - защото е шаренка ;)
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Пилешки мръвки

Мнение от Satori »

С толкова лук и моркови няма как да не е хубаво. :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”