Хляб, баници, закуски за шампиони

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
dilyanka
Кафевар/ка/
Мнения: 878
Регистриран на: Юни 4, '14, 09:49
Получил благодарност: 1 път

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от dilyanka »

Много красива погача си направила, Злате, и покривката и снимката са перфектни! :liubov2:
И аз си записах си твоята рецепта.
Като отмине работния сезон ще имам време да я изпробвам.
Златка Трънова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1606
Регистриран на: Сеп 20, '16, 22:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от Златка Трънова »

dilyanka написа:Много красива погача си направила, Злате, и покривката и снимката са перфектни! :liubov2:
И аз си записах си твоята рецепта.
Като отмине работния сезон ще имам време да я изпробвам.
:daaa: :gush:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 708 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от Гео, граф »

Шупла, мързелива баница, тутманик - както искате го наречете, но е вкусно и много бързо се прави за закуска.

3-4 яйца, една кофичка кисело мляко (400 гр.) с 1 ч.л. сода, 3-4 с.л. олио, малко сол, брашно докато стане като гъстичко кексово тесто, 1 ч.ч. натрошено сирене - в подмазана тавичка (по-голяма, за да стане тънък пласт тесто). Пече се около 20-25 минути до плътно покафеняване. Като се извади, се намазва с парченце масло и вот :shappy: !

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1438 пъти

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от Тутти »

Едно безглутеново бързо и вкусно решение за всеки ден.
Половин кофичка кисело мляко, едно яйце, три с.л. Олио, брашно без глутен ( оризово, царевично, Елда, каквото се намери) - около 250 гр., половин безглутенов бакпулвер, а ако няма, може сода за хляб и лимонтозу, сол и захар по една малка лъжичка. Добавя се топла вода, за гъсто тесто и се разбива. Пече се на тиган като дебела палачинка. В сместа може да се добавят любими подправки и сирене. Става много бързо и е много вкусно. И полезно.
wenche

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от wenche »

Графиньо, Вие ставате неудържима :sclap: :sclap:
Тутти, откъде е глутенът в нормалния бакпулвер, нали и той е смес от сода и лимонтозу?
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1438 пъти

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от Тутти »

Wenche, и аз наскоро научих, че има специално хлебна сода и бакпулвер без глутен. Такива си взех от диетичните магазини.
Забравих да покажа снимка на питките. Много се харесват плоските питки на всички. На другия ден обаче са не така хубави. Трябва да се бъркат набързо нови. И понеже е кратко занимание, не е отегчително. Тези са днешните. Малините нямат общо с хляба, случайно са в кадър. За около двадесет минути е цялото занимание.
Изображение
wenche

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от wenche »

Тутти, това с безглутеновия бакпулвер много ме развесели, как лесно ни пускат по поредната пързалка.
Впрочем твърдението им е много вярно, защото всеки бакпулвер е безглутенов. След като е смес от лимонтозу (сол на винената киселина) и сода бикарбонат (NaHCO3), за какъв глутен говорим ?
Вярно може да има нищожно количество царевично нишесте, но за колко глутен става въпрос, особено ако не си смъртоносно алергичен.
Аз от доста време съм много недоверчива към продуктите на всякакви био-, еко-, Грюне пункт- итн. търговци :svekurva:
А питките изглеждат много апетитно :syes:
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от bouquet »

Гео, граф написа:Шупла, мързелива баница, тутманик - както искате го наречете, но е вкусно и много бързо се прави за закуска.

3-4 яйца, една кофичка кисело мляко (400 гр.) с 1 ч.л. сода, 3-4 с.л. олио, малко сол, брашно докато стане като гъстичко кексово тесто, 1 ч.ч. натрошено сирене - в подмазана тавичка (по-голяма, за да стане тънък пласт тесто). Пече се около 20-25 минути до плътно покафеняване. Като се извади, се намазва с парченце масло и вот :shappy: !

[img]https://scontent-otp1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5A79CBDC[/img]
Точно същата рецепта правя, но при мен се казва солен кекс и добавям чубрица. Много хубаво ухае кухнята, докато се пече
Търся добри хора
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от calico »

Тутти написа:Calico, липсваш много. Лято, лято, ама скоро почва учебната година, последователите на безглутеновите хлебчета , какъвто станах и аз, чакаме съветите ти. Без да имам някакъв регистриран проблем установих, че безглутеновите брашна са моите. Голямо облекчение за няма и месец. И не само тук има нужда от теб, да знаеш. :tzvetentze:
Тутти, това сега го прочетох, благодаря мила :tzeluvka:

за съжаление още не са измислили безглутенови баници. Тъй че като не си смъртоносно алергична, като ти се дояде неистово баница, просто си правиш една. Аз тая година вече ядох, за сега не ща повече. :angelche:

рецептата на Гео обаче ще стане с безглутеново брашно :daaa:

няма как да се обясни на тоз, който не е опитвал да яде безглутеново, ефекта и облекчението което се усещат още на третата седмица.

дай и ти някоя своя рецепта. Аз установих, че всички рецепти които имам за сладкиши, стават и с безглутеново брашно.

и да, безглутеновите хлябове и питки са хубави в същия ден, правиш всеки ден и това е.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1438 пъти

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от Тутти »

За безглутенов хляб си правя една смес и винаги съм улеснена с брашното. Видях пропорциите по кулинарна телевизия.
Две части оризово брашно, две части брашно от елда, една част царевично брашно и една част брашно от нахут.
Тази смес си стои готова и я използвам всеки ден за безглутенов хляб. Половин час преди да седнем на масата в купа смесвам съставките - брашно, бакпулвер, яйце, масло, вода, сол, подправки, семена, и изпичам на фурна във форма или на тиган като палачинки и готово.
Сега мога да споделя и разновидност на брашнен хляб, много приятен на вкус и пак лесен.
Безглутеновият веган хляб на Веско
( Веско прави курс за хляб при д-р Емилова )
500 г сурова! елда ( гречка )
150 г ленено семе
150 г кашу
150 г сусамено семе
17 г бакпулвер = 1 пакетче
сухи подправки по твой вкус (Веско използва самардала)
1 литър вода

Семената и ядките се смилат на брашно в блендера. Всичко се разбърква в купа, изсипва се в тава и се пече на 160 градуса за 45-50 минути. Добре е сместта да е по-разлята и да не надвишава 3 см на височина, за да се изпече добре и отвътре. Най-добре се получава във фурна с вентилатор. В рецептата няма мазнина, затова е добре да използваш незалепващ съд или хартия за печене.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”