Хляб, баници, закуски за шампиони

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11807
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 184 пъти
Обратна връзка:

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от johnstalker »

Blue sky написа:Нелчо, много ме кефи контраста в теб - като те види човек по бански, никога няма да си каже, че такива майстроски манджи въртиш, за хляба и другите връткави работи да не говорим ;)
Гледайки хлебчето си я представям без бански.. една такава обрашнявена.. :oops:
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от nel4o »

Фнимавай ;)
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
maili
Кафевар/ка/
Мнения: 988
Регистриран на: Дек 13, '09, 13:03

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от maili »

Пухкав тутманик
2,5ч.ч брашно
5 яйца
60г. масло
20г. мая
1ч.ч настъргано сирене
сол
Разтворете маята с малко сол в хладка вода и разбъркайте яйцата.Постепенно сипвайте разтопеното масло,сиренето и брашното,докато получите гладка кашичка.Оставете да втаса,изсипете в намазана с масло тава,отново оставете малко да втаса и печете в силна фурна
Много е лесна и не се меси.
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Лунички

Мнение от zmei4o »

-= Лунички =- от Трявна
Изображение
това са лунички със сирене в един ресторант-гостилница след моста в Трявна
не се сещам как се казва заведението :oops:
ето още една снимка от това заведение :D :bira:
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Лунички

Мнение от Titi »

Понеже Танет попита как приготвяме закуски, да се включа тук какво ядем у нас. Аз всяка сутрин закусвам с овесени ядки. Накисвам ги вечер във вода, сутрин изцеждам водата и ги смесвам с кисело мляко 0,1%, предпочитам Култура като марка мляко, много ми е вкусно. Добавям към овесените ядки лъжичка смляно ленено семе и мед. Това е закуската ми за шампиони, ям преди да тръгна за работа. Към 10 ч. изяждам едно сварено яйце.

Мъжа ми не закусва никога, но през уикенда правя закуска на дъщеря ми. Една и съща от години насам, не иска и не иска да я сменя. Солени палачинки. Казва, че не можела да почувства, че е почивен ден без палачинките на мама.
Обикновено правя една палачинка само, толкова изяжда.
Едно яйце, половин чаша вода, брашно да стане на гъстота като боза. Изпичам палачинката, мажа я с майонеза и горчица, в средата слагам ивица шунка или пушен бут и царевица, или кисели краставички /зависи какво имам. И я навивам. Приготвя се за отрицателно време.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от Satori »

Нашата празнична закуска е или пържени филийки /най-вече/, или палачинки, със сирене. Аз ги обичам с рокфор, ако има, естествено. Мноооого рядко ядем тази закуска, защото много рядко дори събота и неделя не се налага на мъж ми да търчи някъде рано рано. Обикновено нямаме яйца и прясно мляко и ако не го мързи да излиза да купува, си правим удоволствието. И абсолютно винаги той приготвя тия неща. Има си система. Моето задължение е после да измия тигана. Палачинки нямам нерви да правя, все не мога да ги догодя.

Моята обичайна закуска е две огромни чаши кафе с мляко и захар и ако съм много гладна - банан с тахан и мед. Малкият закусва попара от овесени ядки, вода и тахан или от овесени ядки, вода, масло и сирене. Това му е любимото. Малката яде от мюслито на баща си - само тя го харесва, освен него.
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от Tanet »

А някакви кифлчки ще ми кажете ли ,че сега ми пее за кифлички та кифлички пък досегане съм правила . Иначе правя палачинки,запечени филийки с яйце и сирене, мекици но не с мая,а с яйце сода и кисело мляко, мързелива баниця,триътолни банички от кори и т.н.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от Blue sky »

ето тези сръбски кифлички препоръчвам, много са хубави, освен със сирене, ги правя със сладко, от дюли, най-хубаво

http://www.gotvetesmen.com/forum/index. ... 881.0.html" onclick="window.open(this.href);return false;
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от Tanet »

Решено Блу , в понеделник ще кажа какви съм ги омесила и втасала :dovolen:
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от Tanet »

Кифличките станаха, наистина са мекички и вкусни,но на мен ми отне 5 часа да ги направя,може би защото ми е за пръв път или просто толкова им е технологичното време за месене , втасване разточване навиване и печене. Дозата е голяма и станаха като за голяма фамилия има да ядем... :lol: Ще черпя и съседите.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”