Хляб, баници, закуски за шампиони

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от dar »

Тутти, тайничко реших да надникна тук, нали не мога да ям вече такива вкусотии и хоп- нещо и за мен.А аз чакам рецепти в темата за безглутенови храни или нещо такова.
Благодаря ти за рецептата за питките.Кръстих ги пърленки. Правих ги за себе си без яйце и мляко, че постя и ММ ги хареса даже повече.Сложих и семена.Мисля, че намазани с чесънче също е добър вариант за тези, които го обичат. Опитайте!
hrissi2009
Кафевар/ка/
Мнения: 940
Регистриран на: Мар 14, '15, 14:23
Местоположение: София

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от hrissi2009 »

Тутти написа:Едно безглутеново бързо и вкусно решение за всеки ден.
Половин кофичка кисело мляко, едно яйце, три с.л. Олио, брашно без глутен ( оризово, царевично, Елда, каквото се намери) - около 250 гр., половин безглутенов бакпулвер, а ако няма, може сода за хляб и лимонтозу, сол и захар по една малка лъжичка. Добавя се топла вода, за гъсто тесто и се разбива. Пече се на тиган като дебела палачинка. В сместа може да се добавят любими подправки и сирене. Става много бързо и е много вкусно. И полезно.

Тутти върха са, аз ги приспособих като за мен. Първия път като оригинала а втория без елда, само оризово и царевично, даже станаха тънички и могат да се навиват. На Веско хляба го направих в умален вариант както го е приспособила Надя Петрова, малко тъничък се получи но ми е голяма формата, абе аз ще си го хапна. :liubov:
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7593
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 1873 пъти
Получил благодарност: 1003 пъти

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от pepelqshka71 »

Гео, граф написа:Шупла, мързелива баница, тутманик - както искате го наречете, но е вкусно и много бързо се прави за закуска.

3-4 яйца, една кофичка кисело мляко (400 гр.) с 1 ч.л. сода, 3-4 с.л. олио, малко сол, брашно докато стане като гъстичко кексово тесто, 1 ч.ч. натрошено сирене - в подмазана тавичка (по-голяма, за да стане тънък пласт тесто). Пече се около 20-25 минути до плътно покафеняване. Като се извади, се намазва с парченце масло и вот :shappy: !
И аз правя този тутманик, но му режа и малко шпек салам.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
dilyanka
Кафевар/ка/
Мнения: 878
Регистриран на: Юни 4, '14, 09:49
Получил благодарност: 1 път

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от dilyanka »

Пепеляш, тази рецепта за тутманика винаги става сполучлива и се приготвя бързо. Този на Гео изглежда много апетитен. :daaa:
През почивните дни приготвих питка, като разточих 4 листа от тестото. Използвах бяло брашно тип 500, сирене и краве масло.Не е много здравословно, но беше вкусно.
Ще се опитам да кача снимка(дано се получи):
Изображение
Аватар
astra1951
Kъсо кафе
Мнения: 80
Регистриран на: Авг 29, '12, 21:34
Местоположение: sofia

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от astra1951 »

Изображение
Знанието не е мъдрост! Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от Мария Николова »

Не е много здравословно, но беше вкусно.
Вкусно е, защото не е здравословно. :daaa: :srofl:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9992
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 457 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от greeneyed »

Кажете ми, драги мои, някоя успешна рецепта за пърленки. Четох, четох- с мая, със сода, пържени, печени във фурна....меси ли се много тестото, втори път втасва ли след оформянето на питките, така , ако може по-подробно. :angel2:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от dar »

Грийни, Аз нали съм на безглутенов режим, мога да ти предложа много лесни и вкусни пърленки. Заради тях, едно агнешко месо остана почти непипнато. Ето я рецептата:
Долу- горе
2/3 лимец
1/3 оризово брашно,
може и да са 50 на 50 горните съставки
1-2 суп. Лъж. Зехтин
Сол
Семена
На върха на ч.л. хл.сода с кис. Мляко на око
Водичка
Бърка се с ръка, лъжица, както ти е удобно. Трябва да стане рехаво, не течно, не и твърдо.
Загрявам каменен тиган с няколко капки мазнина. С ръка слагам по средата от сместа и с пръсти я разпределям в тигана. Да не се качва по стените му, че като обърнеш няма да се изпече. Дебелината да е повече от палачинка- 4- 5 мм долу горе. Печа в каменен тиган, защото вкуса е все едно в сач. Хубаво е да се препече. Със шарена сол и каквото ти харесва консумираш. Да ти е сладко.
Аватар
katina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1436
Регистриран на: Юни 7, '12, 18:46
Местоположение: Хасково
Дал благодарност: 64 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от katina »

Дар, непременно ще пробвам и аз твоята рецепта за пърленки, имам ги брашната, само каменен тиган нямам :hmmm: Ще пробвам на сач или тефлонов тиган :dovolen:
Грийни, записала съм рецепта за пърленки от фейсбук, имаше и снимка и ме съблазниха, но не съм ги пробвала още.
1 яйце, 1ч. чаша топло прясно мляко, 1/2ч.чаша кисело мляко
1 пакетче суха мая, 1суп. лъжица сол, 1чаена лъж. захар
5-6 суп. лъж. олио, 700гр. брашно
Всички продукти се смесват, прави се меко тесто, оставя се да втаса около 30мин.
Късат се топчета и се разточват. Печат се на дървени въглища или тефлонов тиган.
Мажат се с масло и чесън.
Вчерашният ден е вече история, утрешният е загадка, а днешният е дар.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от Миша »

На няколко години си питам и за сега отговор няма ....

Баба някога правеше царевичен кекс с кисело мляко, само с царевично брашно без пшенично, казваше му мурузница, някой да знае рецепта? :stiskam: Ставаше пухкав и беше много вкусен
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”