Подправки всякакви

Изкушения за лакомници и гурмани.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Подправки всякакви

Мнение от Titi »

Satori написа:Стана дума за джинджифила. Досега със сухия всичко ми се е получавало много добре, не съм се оливала и като е сух, не се усеща драстично. А с пресния един път се изложих и си ядох цял гювеч "екзотично приготвена бяла риба с пресен джинджифил и чесън" сама. Не че на мен ми пречеше, ама нормалните хора отказаха да го ядат. Вторият път с пиле също не уцелих количеството. Вие имате ли опит и какъв?
Аз го използвам от години, редовно, понеже готвя много пилешко. Винаги имам в хладилника корен джинджифил. Любимата ми подправка е, също и на моите в къщи. Даже мъжа ми, който е заклет традиционалист в храненето, го харесва. Слагам по малко, да кажем в настърган вид около кафена лъжичка с връх за един тиган от по-дълбоките, дето са с капак. Много, много рядко използвам сухия в пакетчета, вкуса е много по-слаб и не се усеща.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ZAPLESKA
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1360
Регистриран на: Май 2, '10, 18:53
Местоположение: до Пловдив
Обратна връзка:

Re: Подправки всякакви

Мнение от ZAPLESKA »

по разни телевизии гледах че правят месо с канела и кафе, решила съмд а пробвам ама да не си го ям после сама, много добре ми звучи като комбинация подправка :)
ИзображениеИзображениеИзображение
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Подправки всякакви

Мнение от Satori »

ZAPLESKA написа:по разни телевизии гледах че правят месо с канела и кафе, решила съмд а пробвам ама да не си го ям после сама, много добре ми звучи като комбинация подправка :)
Тити, благодаря.

Заплеска - преди известно време бях пускала една рецепта на месо с домати и канела, като се сложи съвсем малко, ефектът е много добър :daaa:
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Подправки всякакви

Мнение от Titi »

Все се каня да ви напиша нещо полезно, което знам за канелата
Изображение
Тя далеч не е само подправка. Канелата има толкова положителни здравословни ефекти, че с право може да се нарече лекарство или хранителна добавка. Чрез нея може да подобрите мозъчните си функции, храносмилането, обмяната на веществата и инсулиновата чувствителност, както и да намалите нивата на „лошия” холестерол и да повишите „добрия”.
Едно от основните приложения на канелата е в борбата с наднорменото тегло и диабет тип 2 (неинсулинозависим). Счита се, че съдържа съставка, която подобрява инсулиновата чувствителност и с това подобрява способността на клетките да използват глюкозата при по-малка инсулинова секреция. При здрави хора, по-ниски нива на хормона инсулин означават по-малко натрупване на мазнини, особено в коремната област и по-лесно използване на мастните запаси като източник на енергия.
Колко и как да приемате канелата, за да се възползвате от нейните чудесни качества? Дневната доза е между 1 чаена и 2 супени лъжици, а вариантите за употреба са много, като разбира се не е нужно да хапвате някакъв десерт, за да я използвате. Може да я добавяте към овесени ядки, към кафето и плодове като ябълки. Естествено, винаги може да откриете и вашия начин за приложение.

Източник /със съкращения/: http://lubomirivanov.com/2569" onclick="window.open(this.href);return false;
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ZAPLESKA
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1360
Регистриран на: Май 2, '10, 18:53
Местоположение: до Пловдив
Обратна връзка:

Re: Подправки всякакви

Мнение от ZAPLESKA »

дядо ми си прави лекарство от нея три пъти годишно по една седмица чаша мляко с голяма лъжица канела на гладно прочиствало не знам кфо си според старческата библия "3-та възраст" и понеже го ползва от няколко години значи или не вреди или наистина действа :)

а кафето го дадоха като чудестна подправка за месо особено за такива с "миризма на добитък"
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Подправки всякакви

Мнение от mucunka »

На доматения сос или кетчуп,домашно приготвени, слагам канела,придава невероятен вкус.Сега пробваме диетата за отслабване и нормализиране на теглото с мед и канела.
http://otslabvane.us/%D1%87%D0%B0%D0%B9 ... %BD%D0%B5/" onclick="window.open(this.href);return false;
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Аватар
ZAPLESKA
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1360
Регистриран на: Май 2, '10, 18:53
Местоположение: до Пловдив
Обратна връзка:

Re: Подправки всякакви

Мнение от ZAPLESKA »

mucunka написа:На доматения сос или кетчуп,домашно приготвени, слагам канела,придава невероятен вкус.Сега пробваме диетата за отслабване и нормализиране на теглото с мед и канела.
http://otslabvane.us/%D1%87%D0%B0%D0%B9 ... %BD%D0%B5/" onclick="window.open(this.href);return false;
чай от гьозум имал същия ефект дори и да е сушен а не пресен пак действал
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Подправки всякакви

Мнение от DarinaN »

баща ми е диабетик и в къщи винаги е пълно с канела - той похапва по ч.л. канела, разбъркана в 1/2 кафена чашка кисело мляко. аз редовно слагам канела , особено на местни ястия . майка ми също вече се научи да го прави
чудесна подправка е за шишчета / по арабски/ - не знам точно какви подправки още се слагат, но за канела съм сигурна
колкото до джинджифила, наистина е малко особен на мирис / поне на мене ми мирише на парфюм/ , но също е лекарство - мощен антиоксидант , потиска стом. секреция при язвено борни, противовъзпалително, аналгетично , противабактериално и противовирусно средство, макар и временно за последните две, понижава нивото на холестерола и триглицеридите / за атеросклероза, варикозни вени , флебит/ . и още , и още ....
препоръчва се и като чай в комбинация с мента, маточина, мащелка и салвия преди полет със самолет
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Подправки всякакви

Мнение от Satori »

Босилекът върви на всякакви зеленчукови манджи, т.е. от летни зеленчуци, особено патладжани, домати, тиквички. Слагам го и на леща, и на боб, и на нахут /на нахута е много добра комбинация/ и на картофи. Говоря за пресния - дръжките слагам с другите зеленчуци, а накрая няколко пресни листа и 1-2 скилидки чесън. Сухият го слагам пак на бобовите варива. Съчетанието зрял боб със сух джоджен и босилек е страхотна. Веднъж ядох пиле на грил, оваляно в сух босилек, и беше направо върхът. Една бивша приятелка много готвеше с босилек, и аз от нея се научих. От нея прихванах и да го слагам суров в салата - в шопската е страхотно. Върви на всякакви видове сирена. Не съм го слагала на меса, така че не мога да кажа от опит.
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Подправки всякакви

Мнение от nel4o »

Като си купя връзка босилек от пазара - ползвам там каквото ползвам - предимно за паста и салати, след което откъсвам листенцата и цвета (ако има такъв) и ги заливам със зехтин. Престояват седмица, след това ползвам като дресинг към салати примесен с лимон, сол и черен пипер. В други случаи смесвам с пармезан, начукани кедрови ядки и ето ти песто -домашно :nod:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”