Ястия без месо

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Ястия без месо

Мнение от Blue sky »

Индекс на рецептите в темата

Лазаня със спанак и гъби - Blue sky
Бешамел - Satori
Бешамел - Blue sky
Пълнени тиквички - ravik
Червена лющена леща с булгур - Satori
Мързелив пипер бюрек - rosti
Мързелив пипер бюрек - вариация - розалия
Бухти със зеле - Satori
Любимата рецепта на Тити - Titi
Летен пинцур /манджа с чушки/ - tanya1602
Пиперки по панагюрски - Blue sky
сос бешамел с гъби и праз - Satori
шкембе чорбица, без шкембето - johnstalker
боб в гърне - 5ia
Ориз с фиде - nel4o
гъбена крем супа - bouquet
карфиол по китайски - Lizi
Макарони на фурна -nel4o
Кюфтета от елда - Албена
нахут - jina_ina
нахут - Satori
Лесна каша от коприва - Satori
Бърза коприва - Titi
Каша от коприва - Arida
Каша от коприва - mucunka
Бабината манджа с яйца - 5ia
Панировка с бира - Lizi
сос за спагети - Голем Бел Нико
сос за спагети в микровълнова - Lizi
картофено руло - Lizi
крем супа с кротони - Lizi
картофи, запечени със сметана и чесън - Titi
брат картофел - ida_ili64
4 различни гювечета - sonick
гюведжета - dal
гюведжета - mucunka
гювечета в микровълнова - Lizi
запечен качамак - Arida
качамак - Tanet
каша с люти чушки - Satori
аламинут с яйца - bouquet
сирене в марината - sorela
доматен сос - dal

--------------------------------------------------------------------------

важна тема ;) тук си личи майсторлъка :D
една от най-любимите ми напоследък е лазаня със спанак и гъби.
приготвя се по стандартния начин: бешамел, ред кори, гъби, спанак, настърган кашкавал, кори, бешамел, гъби, спанак, кашкавал, отгоре кори, бешамел, кашкавал. 1/2 кг печурки се запържват в няколко лъжици зехтин с 1 глава лук и чесън на вкус, сол и пипер, докато им изври сока, който пускат. Отделно се бланшира 1/2 кг спанак и се накълцва.
He who plants a garden, plants happiness
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: постни манджи

Мнение от Satori »

Кажи за бешамела. Аз сега ще пусна една рецепта на бешамел, който ставал много добър, не съм пробвала още.


1 чаша мляко, 1 яйце, 1 лъжица нишесте и подправки. Настудено се разбърква и се слага тогава на котлона да се сгъсти.

С кисело мляко на същия принцип ли е?

ПС - майка ми твърди същото - че именно при постните манджи личи майсторлъкът. Аз съм малко нескромна по тая част :D
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: постни манджи

Мнение от Blue sky »

Аз правя два вида бешамел - стандартния, който съм гледала в предаването майстори готвачи - повечко масло се запържва, 1 препълнена лъжица брашно - бъркаш докато брашното започне хубаво да кипи, да става на пяна и да увеличава обема си, налива се мляко на око, според брашното, но трябва да е доста рядко, защото като кипне се сгъстява изведнъж, и когато е твърде гъсто не става за лазаня конкретно - там ползвам сухи кори, за по-лесно и ми трябва по-течен бешамел. Подправям със сол и индийско орехче.
Другият вид е с яйце - него ползвам за заливка на мусаки и други такива, страхотно се получава, дебело и много пухкаво. Изрично подчертавам - не става за лазаня, провала съм - специфичното е, че се надига и лазанята става на нищо. Та значи ето я рецептата:

В тенджерка се запържват 100 грама( три супени лъжици с връх) брашно в 100 млитра( кафяна чашка) олио.
Когато брашното пусне мехурки се налива 0.5 литра( 2 чаени чаши) прясно мляко или разбито на гъст айрян по-сладникаво кисело мляко. Добавете и чаена лъжичка сол - инак заливката става малко блудкава.
Бърка се докато почне да се отделя от стените на тенджерката - става много бързо и НИКОГА не става на грахулки.
Сваля се от огъня и се добавят две яйца( без черупките) - бъркането продължава докато стане гладка паста.
Ако много се сгъсти, добавете още едно яйце.
Мусаката трябва да е гореща - всъщност като "наближи да става" намалете фурната наполовина и започвайте пастата.
Залива се и се разпределя равномерно върху мусаката, но не се притеснявайте особено - сама ще се заглади.
Връщате тавата във фурната на максимална степен и когато започне да се зачервява може да я намалите отгоре за да не прегори.
Рецептата е на Йосиф, от Гответе с мен - http://www.gotvetesmen.com/forum/index. ... ,92.0.html
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Постни манджи

Мнение от ravik »

Пълнени тиквички
Нищо особено, но невероятно вкусно. ;)
Тиквичките се разрязват на две, издълбават се с лъжица и издълбаното се рендосва. Смесва се с яйце, сирене, много копър, малко чесън, черен пипер.
Пълнят се тиквичките и се пекат. Ето и резултатът:
Изображение
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Постни манджи

Мнение от Satori »

Ето една рецепта, която става много бързо и е подходяща за Коледните пости:

Червена лющена леща с булгур

Прави се като обикновена яхния или супа - голата леща и булгурът, в свободно съотношение, но е хубаво лещата да е повече, почистени и измити, се слагат в тенджера заедно с подправки по желание /аз слагам или къри + млян кимион, или чубрица - класика в жанра, или пък естрагон/. Олио, зеленчуци - морков, чушка, праз или обикновен лук. Всичко наведнъж, заливам с кипнала вода от каната-бързогрейка и изключвам около 15-20 минути след завирането.
Аватар
rosti
Кафе с мляко
Мнения: 226
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:02
Местоположение: Добрич

Re: Постни манджи

Мнение от rosti »

От мен един мързелив пипер бюрек.
В намазнена тавичка редя ред разполвени пиперки,ръся с брашно,сирене,магданиз,пак пиперки,пак брашно и така на три реда.Най-отгоре заливам с разбити яйца и прясно мляко.Пека на 180гр.около 20 мин.
"Аз поисках и дъжд заваля.
Не ме гледай със укор в очите!
Запомни! Аз обичам дъжда.
Той единствен скрива сълзите!"
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Постни манджи

Мнение от Satori »

rosti написа:От мен един мързелив пипер бюрек.
В намазнена тавичка редя ред разполвени пиперки,ръся с брашно,сирене,магданиз,пак пиперки,пак брашно и така на три реда.Най-отгоре заливам с разбити яйца и прясно мляко.Пека на 180гр.около 20 мин.

Браво, Рости. Ето това ще правя утре. Тъкмо се чудех на едни чушки в хладилника.
Аватар
розалия
Виенско кафе
Мнения: 448
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:02

Re: Постни манджи

Мнение от розалия »

Тази рецепта с пиперките я правя и аз,но пиперките са печени и белени и след като ги наредя в намаслената тавичка поръсвам със сирене ,магданоз и консервирано доматче(това дето се кълца и затваря в бруканчета).Като се позапече леко, заливам с яйцата и прясното мляко.
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Постни манджи

Мнение от evita »

Рости,утре ще направя и аз мързеливия бюрек.Колко яйця и колко мляко слагате?Да не направя омлет с чушки :lol:
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Постни манджи

Мнение от Satori »

розалия написа:Тази рецепта с пиперките я правя и аз,но пиперките са печени и белени и след като ги наредя в намаслената тавичка поръсвам със сирене ,магданоз и консервирано доматче(това дето се кълца и затваря в бруканчета).Като се позапече леко, заливам с яйцата и прясното мляко.
Да, ама вече няма да е мързелив. ;) Освен ако не са готови изпечени и обелени от някой домашен дух.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”