Зимни мезета и салати

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Зимни мезета и салати

Мнение от Titi »

В стола ни всеки ден ям страхотна зимна салата. Който не го мързи може да си я направи и в къщи. Състои се от настъргани моркови, цвекло и ряпа. Много е красива и на вид с трите цвята, изключително витаминозна е и много насищаща. Аз често само с нея обядвам.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Зимни мезета и салати

Мнение от Satori »

Titi написа:В стола ни всеки ден ям страхотна зимна салата. Който не го мързи може да си я направи и в къщи. Състои се от настъргани моркови, цвекло и ряпа. Много е красива и на вид с трите цвята, изключително витаминозна е и много насищаща. Аз често само с нея обядвам.

На нещо подобно добавям сварени макарони, ако нямам друго за ядене, и си вечерям. Може и с варено яйце.
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Зимни мезета и салати

Мнение от Blue sky »

А цвеклото във въпросната салата сурово ли е? И въобще как го варите това чудо, аз все го варя, варя, по 2 часа го варя и пак ми е сурово :evil:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Калина-малина
Двойно кафе
Мнения: 179
Регистриран на: Ное 26, '09, 19:33
Местоположение: Филибето

Re: Зимни мезета и салати

Мнение от Калина-малина »

Сурово е Блу, съвсем сурово. Никога не съм варила цвекло. Ползвам го само за тази салата - цвекло, морков и ряпа. :nod:
Много сме лудите....но сме пръснати!
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Зимни мезета и салати

Мнение от Titi »

Калина-малина написа:Сурово е Блу, съвсем сурово. Никога не съм варила цвекло. Ползвам го само за тази салата - цвекло, морков и ряпа. :nod:
И аз миналата година го печах във фурната по два часа. После ми писна и почнах сурово - пак е много, много вкусно, само дето трябва повечко да се дъвче от изпеченото, ама то и другите две съставки са твърдички, та няма проблем.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Зимни мезета и салати

Мнение от Satori »

В салати слагам както сурово, така и варено цвекло - според зависи какво ми се яде. За варенето - не го беля, само го измивам много добре. Заливам го както си е цяло с кипнала вода и го оставям да ври около 20-30 минути. Да, Блу - то не омеква като картофа, затова ти се струва, че не се сварява.
После се бели и подправя самостоятелно на салата /нарязяно например на филийки и подправено с оцет/лимон, сол и олио/ или се прибавя към някаква по-шантава вариация. Суровото го стържа на най-ситното на рендето, като ряпата и гулията - става просто перфектно. Напоследък открих че освен чесън и сирене рокфор, адски му върви и малко настърган хрян.
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Зимни мезета и салати

Мнение от Blue sky »

благодаря, ще се престраша и сурово да го ям, след като опитах сурови печурки :D :D :D , които се оказа че са много вкусни всъщност
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
tanya1602
Виенско кафе
Мнения: 311
Регистриран на: Ное 29, '09, 07:50
Местоположение: София

Re: Зимни мезета и салати

Мнение от tanya1602 »

Blue sky написа:благодаря, ще се престраша и сурово да го ям, след като опитах сурови печурки :D :D :D , които се оказа че са много вкусни всъщност
Много е вкусно - пропускаш. Суровите печурки / особенно кралските/ са много добри на вкус. :ieeee:
nelumbo
Kафенце
Мнения: 44
Регистриран на: Ное 30, '09, 18:12
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Зимни мезета и салати

Мнение от nelumbo »

Blue sky написа:А цвеклото във въпросната салата сурово ли е? И въобще как го варите това чудо, аз все го варя, варя, по 2 часа го варя и пак ми е сурово :evil:
аз го варя необелено в херметическата тенджера - около 1 час. наскоро научих, че преди това трябвало да се покисне във вода с оцет, за да не мирише на пръст, като му се отрежат двата края
Моето хоби и професия...http://www.ivenflorist.com
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Зимни мезета и салати

Мнение от Titi »

nelumbo написа:
Blue sky написа:А цвеклото във въпросната салата сурово ли е? И въобще как го варите това чудо, аз все го варя, варя, по 2 часа го варя и пак ми е сурово :evil:
аз го варя необелено в херметическата тенджера - около 1 час. наскоро научих, че преди това трябвало да се покисне във вода с оцет, за да не мирише на пръст, като му се отрежат двата края
абе много го глезите това цвекло, няма нужда изобщо
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”