Коледни и новогодишни ястия и Бъдни вечер, разбира се

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Коледни и новогодишни ястия и Бъдни вечер, разбира се

Мнение от vanina_g »

Я малко да съживя хубавата тема :daaa:

Всяка Коледа сме на гости и аз нося тиквеник. Хубав ми става, с готови кори, обаче вече ми омръзна и изкам нещо друго за десерт с тиква да направя. Иска ми се така по-празничен вид да има, какво ще кажете, нещо по-различно може ли да измислим? :angelche:
Дали да не я опека на парчета, оформени като лодки и пълни със сушени плодове, орехи и заляти с мед :hmmm:
Ама не съм правила досега така, подправка някаква слага ли се, с меда ли се пече или само със захар и после се залива с мед при сервиране...
Имате ли идеи?
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 458 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: Коледни и новогодишни ястия и Бъдни вечер, разбира се

Мнение от greeneyed »

Като срежа тиквата, отделям 1 кг за тиквеник, другата част - на парчета, точно както си го описала- с нарязани круши, орехи, подсладена преди печенето, да поеме захарта, на дъното на тавата вода, иначе ще се деформира. Обикновено тиквата е голяма, затова всичко това е от половин тиква.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Коледни и новогодишни ястия и Бъдни вечер, разбира се

Мнение от vanina_g »

greeneyed написа:Като срежа тиквата, отделям 1 кг за тиквеник, другата част - на парчета, точно както си го описала- с нарязани круши, орехи, подсладена преди печенето, да поеме захарта, на дъното на тавата вода, иначе ще се деформира. Обикновено тиквата е голяма, затова всичко това е от половин тиква.
:daaa: Благодаря за съветите! Ще се пробвам, не ми звучи много сложно и вярвам, че ще стане! :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”