Коледни сладкиши

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Коледни сладкиши

Мнение от boggy »

Половината са меденки, другата половина с джинджифил и канела.Глазурата е различни цветове фондан.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Коледни сладкиши

Мнение от libra »

Красота!Я,дай подробности,моля!
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Коледни сладкиши

Мнение от boggy »

https://kulinarniexperimenti.wordpress. ... %B5%D0%B4/" onclick="window.open(this.href);return false;

Това ми е рецептата за джинджифиловите сладки.Всяка година тях правя.Доста сполучлива е! Тестото става много леко и приятно за точене и за формичките.

Изображение

Това ми е рецептата за меденките. Но тук бера ядове с месенето , брашното, после трудно се разстилата за формичките, лепне.....но пък са вкусни.

И от двете рецепти ми се получават към 100бр такава големина / не са малки /

Изображение Изображение

Фондана го купувам, миналата година взех само бял и със сладкарска боя го оцветявах, но тази си купих различни цветове и от тях режа и слагам върху сладката.
Лепя на самата сладка с малко вода.

Ако съм пропуснала нещо питайте.
И така направих 28 пакета по 3 сладки и 40 пакета по 1 сладка - правя ги само за подаръци за Коледните празници :)
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Коледни сладкиши

Мнение от libra »

Aз не съм компетента много,но за лепненето предполагам,че брашното е малко .С по-вече брашно мисля,че ще станат не толкова пухкави,а по-плътни.Друго-дали не е от меда,може малко да му се намали количеството.
Фондана от къде го купуваш,в какъв вид е като консистенция е и как по-точно го нанасяш?Аз си го представям,че се шприцва /?/ .
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Коледни сладкиши

Мнение от boggy »

Да поем много повече брашно от рецептата! Но станаха много вкусни!

Фондана не се шприцова,а се точи като кара за баница например.То е пластелин все едно си представи и трябва да го точиш с точилка да стане много тънко.След това с формичките изрязваш и слагаш върху сладката с малко вода, за да се залепи.

Поръчвам фондана от тук : http://www.aromashouse.com/index.php/bg ... gory_id=45" onclick="window.open(this.href);return false; или от тук http://sladkatakushta.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Сега съм замислила грандиозно правене на сладки мартенички за 1ви Март :)
Ще правя много и това ще са ми подаръците :) Поръчала съм различни дантели шарки....много хубави шаблони....
Последно промяна от boggy на Дек 16, '16, 10:35, променено общо 1 път.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Коледни сладкиши

Мнение от libra »

Ясно за фондана.
Отдават ти се тези работи,не спирай работилничката! :tzvetentze:
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4446
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 68 пъти
Получил благодарност: 212 пъти

Re: Коледни сладкиши

Мнение от jozefin »

Приключих с коледните сладки, освен ако не ми дойде музата инцидентно за още някои (давайте идеи докато не е късно :lol: )
Това са Коледни бисквити Panpepati от втора страница
Изображение
Само черния пипер намалих наполовина. Но като цяло въобще не се усещат като отделни вкусове. Имам предвид канелата, ореха, пипера и какаото. Вкусни са. Само че печенето трябваше да е маалко по-кратко. Но поради тъмния цвят на сместа не можах да преценя на око. По краищата се препекоха. Иначе станаха твърди като сусамки, след като изстинаха. Нали така трябва да са?

А това са портокаловите кори :D
Изображение
Докато ги варих във водите и после в сиропа, ми миришеха лекинко на кози :mrgreen: . Мислех си да не отидат към гюма, въпреки че нямаше какво да объркам. Но слава богу, после вкусът им си беше портокалов.
Суших ги два дни на стайна температура. Едно че бях на работа и нямах време за шоколада, друго че посмъртно няма как да изсъхнат за 3-4 часа, както е дадено в рецептата.
А снощи всяка кора увих в целофан - 57 бройки. Горницата бидеше изядена :mrgreen: .
И за финал -аз портокал и лимон в сладкиши не обичам, но тези ми харесаха :mrgreen: .
Аватар
alurad
Kъсо кафе
Мнения: 76
Регистриран на: Юли 20, '14, 07:28
Местоположение: Ботевград

Re: Коледни сладкиши

Мнение от alurad »

Благодаря за рецептата на Коледен сладкиш,уникално вкусен, :tzeluvka:
Весели празници :ssvirka:
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4446
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 68 пъти
Получил благодарност: 212 пъти

Re: Коледни сладкиши

Мнение от jozefin »

Новогодишният ми двойно шоколадов кекс по рецепта на Йоли
Изображение
По-точно два. Единият -ще ходим на гости, другият - за тези, които остават вкъщи :dovolen:
Изображение
Само не знам дали съм успяла да го опека, както трябва. Но скоро ще разберем :mrgreen:
Рецептата: http://yoli-www.blogspot.bg/2008/11/blog-post_10.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 457 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: Коледни сладкиши

Мнение от greeneyed »

Направих
-англ. коледен кейк- успешен
-арменски коледни сладки- щяха да са по-успешни, ако не бях изпяркала типово вместо бяло брашно, ама и тъй ще се опяркат
-джинджифилови сладки- добре, че продуктите са вкусни, та ще се изядат без забележки. Иначе аз не съм доволна от тях, не мога да го правя това тесто и това е.

Да мине данданията по празниците и ще организирам урок по сладкарство, основни принципи при приготвяне на маслено тесто, как се правят хубави козунаци и т.н. Лектор- Златка Трънова, място- Каручката. Януари градината спи и ние ще говорим за сладки. 8-)
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”