Търся рецепта

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11808
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 186 пъти
Обратна връзка:

Re: Търся рецепта

Мнение от johnstalker »

Требе ми некой дето е правил key lime pie, да си каже чалъмите. Ако нема мераклии до четвъртък, ще карам по интернетски рецепти + балкански хъс. ;)
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Търся рецепта

Мнение от al.yank »

Ще готвя петел-домашен,пълнен трябва да е,ако може с някаква по-нестандартна плънка,нещо с плодове.Давайте акъл :dovolen:
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Търся рецепта

Мнение от Satori »

al.yank написа:Ще готвя петел-домашен,пълнен трябва да е,ако може с някаква по-нестандартна плънка,нещо с плодове.Давайте акъл :dovolen:

Варианти на плодове: кестени, стафиди, други сушени плодове - най-вече сини сливи. Примерно ориз, пилешки дробчета, лук и сини сливи :?: Или пък вместо дробчета - бекон - класически се съчетава със сливи. Орехи също можеш да сложиш, ако толкова те е завладял авантюристичният дух на Коледа.
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Търся рецепта

Мнение от al.yank »

Благодаря Сатори!То ще е за нова година,но искам от сега да реша,че да набавям продуктите :dovolen:
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
Аватар
Калина-малина
Двойно кафе
Мнения: 179
Регистриран на: Ное 26, '09, 19:33
Местоположение: Филибето

Re: Търся рецепта

Мнение от Калина-малина »

Satori написа:
al.yank написа:Ще готвя петел-домашен,пълнен трябва да е,ако може с някаква по-нестандартна плънка,нещо с плодове.Давайте акъл :dovolen:

Варианти на плодове: кестени, стафиди, други сушени плодове - най-вече сини сливи. Примерно ориз, пилешки дробчета, лук и сини сливи :?: Или пък вместо дробчета - бекон - класически се съчетава със сливи. Орехи също можеш да сложиш, ако толкова те е завладял авантюристичният дух на Коледа.
Подкрепям Сатори, съответно много наблягам на сините сливи и аз. Чудесно се вписват във всякакви плънки. :nod:
Много сме лудите....но сме пръснати!
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Търся рецепта

Мнение от ida_ili64 »

И аз тук с питанка :dovolen: !
Първо,как да сготвя част от пуйка-гърди или бутове ще е,още не знам каво ще купим следобед?С какво ще върви,с зеле(имайте предвид,че ако не открия турско магазинче,където мога да купя цяла кисека зелка,тук немското зеле е "на конци",ситно рендосано,полуготово и се вари само около 20-тина минути до готовност)или с ориз?И колко време се пече и на каква температура?
И второ-една рецепта за хубава бърза,нискокалорична и лека на вкус баница,дето да успея да направя бързичко като се прибера утре,но трябва да купя сега продуктите.Не мога да правя добре баница :snif: ,така и не се научих :hmmmmmm: !
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Търся рецепта

Мнение от Satori »

И със зеле, и с ориз става. И с картофи. "Нискокалорична" баница - направи я без масло, само с олио. :dovolen: За твое успокоение ;) /Баница и аз не мога да правя/. По-късно ще взема рецептата на моя приятелка - тя е от Дунавския край и прави превъзходна баница.
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Търся рецепта

Мнение от ida_ili64 »

То и аз съм от дунавския край :oops: ,ама.... :hmmmmmm: .Ще чакам рецептата! :stiskam: :dovolen:
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
nadetoabromova
Кана кафе
Мнения: 666
Регистриран на: Ное 27, '09, 05:38

Re: Търся рецепта

Мнение от nadetoabromova »

Аз я правя така:
Купувам готови кори 0,500кг. "Белла" или "Фамилия".Разбърквам 5 яйца ,300гр сирене краве, една кофичка кисело млеко с 1/2 ч.л. сода бикарбонат. С тази смес мажа с лъжица цялата кора и я навивам на руло.Редя в намазана тава с мазнина като започвам от центъра на тавата.Като се запълни ако има останала смес я слагам върху навитите кори ,препържвам масло 1/2 пакетче с 5 суп.лъжици олио и заливам баницата. Пека на 250 градуса около 20 минути след това намалям ако се налага зависи как пекат фурните ви до зачервяване .Когато е готова напръсквам със студена вода и покривам с месалче .Като истине напудрям с пудра захар. :potekoha: :lol: ДА ВИ Е СЛАДКО!

не си падам по нискокалоричните рецепти а пък ми и личи на всичкото отгоре
http://picasaweb.google.bg/nadetoabromova" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 587 пъти
Получил благодарност: 1071 пъти

Re: Търся рецепта

Мнение от greeneyed »

Blue sky написа:моля да ми кажете, на тиквеника, как му баете? търся хубава изпитана рецепта, че голям срам, голям мерак да готвя, пък баници и най-вече тиквеник - НЕ МОГА :oops: :oops: :oops:
Ето го тиквеника- това е най-лесната и вкусна баница за нашето семейство. Корите са Бела голяма опаковка, тиквата е настъргана в комбайна, става за 5 мин., не са запържвани, само объркани със захар и канела, орехи този път не съм слагала. Навити са на 8 части, наредени прави в тавата на печката, нарязани още на 4 , за да попадне навсякъде мазнина- масло и олио. След изпичането наръсена с пудра захар. Вижда се, че не е кафява тиквата, жълта си е. Блу скай, не зная какво не и харесваш на твоята баница, според мен не може да не стане. :nod:

Изображение

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”