Търся рецепта

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Търся рецепта

Мнение от calico »

milena02 написа:Момичета, помагайте. Скоро имам рожден ден, правя чудни торти, така че гостите ми ще очакват както винаги тортата накрая. А междувременно на мъжа ми му откриха повишена кръвна захар и не яде сладкиши. Обаче не ми се ще да седи отстрани като сираче, докато другите си хапват. Има ли някакъв заместител на захарта, с който мога да направя тортата? Подсладители за кафе съм виждала, но заместител на захарта на пясък май не.
най-добре е да не яде, остави ги тия заместители
тортата е въглехидратна бомба, всичко не можеш да заместиш

желанието ти той "да си хапне ми прилича на един филм пародия дето двама, единия голям лакомник, правиха едни отровни курабийки да тровят някого, и като ги изпекоха те толкова апетитни че лакомника не се сдържа и посегна, другия му вика:недей, отровни са, а лакомника пита "колко точно са отровни"
:svekurva:

опитай да го придумаш да се храни според Зоната, (на д-р Бари Сиърс), там с режима на хранене се лекува диабет тип II
напраави всичко възможно докато е още рано да го привикнеш към такова хранене(то регулира инсулин-глюкагоновия баланс), има инфо в нета ако не го знаеш.

п.п сетих се че рожденния ти ден е минал, и той сигурно е ял, но това не променя написаното.
трябват спешни мерки и то незабавно
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Търся рецепта

Мнение от milena02 »

О, да, ограниченията и диетата се разбират от само себе си. И естествено, че не е ял торта. Просто се чудех дали има някакъв заместител на захарта като за диабетици, при положение, че вече трудно се сещам за нещо, дето да му няма заместител. Ама на, няма. Благодаря на всички, че така присърце взехте проблема.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Търся рецепта

Мнение от calico »

milena02 написа:О, да, ограниченията и диетата се разбират от само себе си. И естествено, че не е ял торта. Просто се чудех дали има някакъв заместител на захарта като за диабетици, при положение, че вече трудно се сещам за нещо, дето да му няма заместител. Ама на, няма. Благодаря на всички, че така присърце взехте проблема.
Милена диабета втори тип (предполагам че е такъв) си е сериозна работа, много сериозна, но ти знаещ

храненето в зоната не е диета, то е точно вид хранене, ликвидира такъв диабет ако е в по-леките форми и най-общо е механизъм за отлично здраве. изглежда трудна, но не е като се свикне
в Зоната дори може да яде и торти.... :angel2: :angel2:
да, забележителното е че въглехидратите не се спират и въпреки всичко лекува

извинявай че така се намесвам, но това хранене има страхотен ефект, а не се познава почти.
ето я в ел вариант книгата, http://e-bookbg.com/index.php?option=co ... &Itemid=61

тук има и зипнат вариант, аз предпочитам неговата книга като обяснения пред българския вариант
http://www.bg-zonata.com/links/
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
lin6
Кана кафе
Мнения: 587
Регистриран на: Апр 20, '11, 11:00

Re: Търся рецепта

Мнение от lin6 »

Ще запиша тук рецептата за усуканица с лук и сирене, за момичетата които искаха да я пробват.
Изображение
Усуканица с лук и сирене
Продукти
350 гр.брашно
100 гр.меко масло
2 яйца
4 с.л. квасена сметана
20 гр. прясна мая
1 ч.л. захар
1 ч.л. сол
5 глави стар лук
1/2 ч.л. сол
50 гр. масло
200 гр. краве сирене
риган за поръсване
разбито яйце за намазване
* Направете квас от маята , захарта , малко вода и малко брашно. Покрийте с кърпа съда и оставете на топло да удвои обема си.
* Направете кладенче в брашното , изсипете шупналата мая и останалите продукти и замесете меко , еластично тесто. Ако е необходимо , добавете още малко брашно. Покрийте с кърпа и оставете на топло да втаса.
* Нарежете лука на полумесци и го задушете в маслото. Сиренето нарежете на кубчета.
* Разточете тестото на тънка правоъгълна кора. Поръсете с риган , разстелете задушеният лук и наредете кубчетата сирене.
* Завийте тестото на руло и го прережете с остър нож по дължина почти до средата.
* Усучете рулото и го завийте на кравай. Намажете с разбито яйце и изпечете в предварително загрята на 180* фурна.

източник http://yoli-www.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Tani
Виенско кафе
Мнения: 402
Регистриран на: Ное 1, '11, 16:41
Местоположение: Варна

Re: Търся рецепта

Мнение от Tani »

Благодаря , ще го пробвам
http://rusowelka51.snimka.bg/other/cvet ... 7.27264145" onclick="window.open(this.href);return false;
denitsavm

Re: Търся рецепта

Мнение от denitsavm »

И аз ще го пробвам :daaa: Преместих линк с рецептата на първа стр. на тази тема http://hobbykafe.com/forum/viewtopic.ph ... 0&p=91#p91" onclick="window.open(this.href);return false;
Marti
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1203
Регистриран на: Дек 12, '10, 21:41

Re: Търся рецепта

Мнение от Marti »

milena02 написа:Момичета, помагайте. Скоро имам рожден ден, правя чудни торти, така че гостите ми ще очакват както винаги тортата накрая. А междувременно на мъжа ми му откриха повишена кръвна захар и не яде сладкиши. Обаче не ми се ще да седи отстрани като сираче, докато другите си хапват. Има ли някакъв заместител на захарта, с който мога да направя тортата? Подсладители за кафе съм виждала, но заместител на захарта на пясък май не.
и на мен ми откриха висока кръвна захар, но... успявам да се преборя и пак си хапвам сладичко от време на време по малко
значи- хранене по метода на зоната
дъвча листа индрише
кисело мляко с канела
и така се боря с високата захар
по принцип не ям сладко,предпочитам солено,но виж една толумба никога не бих отказала
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Търся рецепта

Мнение от al.yank »

Имам питане-ще правя филе Елена..пак :mrgreen:
Обаче,предния път ми беше много солено на мен.Зарових го хубавичко в сол,както си трябва,държах 24 часа,после измих,овавях в подправки и суших.Не знам защо ми стана толкова солено,дали не е защото като осолих го затиснах с тежест,за да добие по-плосък вид?Сега се чудя,вместо да заривам със сол,дали да не направя солена саламура,в която да държа 24ч.?Какво мислите?Споделете опит :dovolen:
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: Търся рецепта

Мнение от Galq 03 »

Саше, аз го изкисвам след това във вода за 12h, може да я смениш 1-2 пъти, подсушавам и овалвам в подправки / без сол/ :nod:
Аватар
keripetkova
Двойно кафе
Мнения: 199
Регистриран на: Ное 23, '12, 19:53
Местоположение: Варна

Re: Търся рецепта

Мнение от keripetkova »

Саше аз го държа засипано със сол два дни, но подбирам по-дебелички парчета. Зависи от месото. Изкисвам го след това като Galq 03 но за около 6 часа като сменям два-три пъти водата.След това обаче го бланширам - така знам, така го правя. Накрая идват подправките
http://keripetkova.snimka.bg/flowers/mu ... 016.906404" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”