Супи

Изкушения за лакомници и гурмани.
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Супи

Мнение от nel4o »

Ми ко да я прая таз риба, досвидя ми се :oops: :mrgreen: В другиден отивам на СПА и никви чорби :hihihi: Обещавам :liubov:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: Супи

Мнение от bouquet »

Вчера направих една крем супа и искам да споделя речептата, защото стана сполучлива ;)
Зелена крем супа

3 средни картофа
1 малка глава лук
1 пакет /450гр/ замразен грах
2 моркова
2/3 малка кофичка сметана
Продуктите се сваряват, добавят се сол, черен пипер, универсална или заленчукова подправка. Пасира се всичко, заедно със сметаната. Получава се интересен зелен цвят супа, която е много вкусна с крутони :daaa:
Търся добри хора
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Супи

Мнение от Lizi »

От една майсторка на шкембе чорба зная , че ако не сложиш в нея някой телешки или друг вид кокал няма да стане хубава .
Jozefina

Re: Супи

Мнение от Jozefina »

Горещи суши със сьомга, Превъзходна! http://webspoon.ru/receipt/goryachie-rolly-s-lososem" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 708 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Супи

Мнение от Гео, граф »

Аз не съм кой знае каква готвачка, но тази пилешка крем-супа почти си я измислих сама.

Обезкостеното бяло месо варя поне 40 минути ( ако е домашно де ) и след като изстине го накъсвам на влакна, а после нарязвам напряко на влакната на ситно. В бульона от пилето сварявам почти до разваряване белени и ситно нарязани картофи ( минавам ги на ренде Бьорнер, щот съм мързелива 8-) ). Изваждам ги, пасирам ги и към тях прибавям нарязаното месо и примерно около една трета от бульона, да станат на кашица. В същата тенджера, в която съм варила нещата, запържвам две лъжици брашно в масло ( не знам колко - на око, да речем към 100 гр.) да стане нещо като бешамел. Доливам внимателно и при непрекъснато бъркане останалия бульон, за да не се получат грудки. После сипвам и разбърквам и пасираните картофи с месото. Оставям да кърне за минута, като не трябва да загаря, подправям с наситнен пресен магданоз и задължително 2-3 скилидки чесън ( с пресата ). Моите домашни умират за тази самоделна манджа, даже и Бела. Единствения неприятен факт е, че се събират малко повече съдове за миене :lol:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
lontan
Kафенце
Мнения: 4
Регистриран на: Дек 23, '13, 10:54

Re: Супи

Мнение от lontan »

Jozefina написа:Горещи суши със сьомга, Превъзходна! http://webspoon.ru/receipt/goryachie-rolly-s-lososem" onclick="window.open(this.href);return false;
Много благодаря за тази рецепта :)
petyarum
Kафенце
Мнения: 32
Регистриран на: Авг 4, '13, 18:10

Re: Супи

Мнение от petyarum »

Изображение
Aгнешка чорба по селски
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Супи

Мнение от Виола »

Кажи й рецептата, плийз. :tzvetentze:
petyarum
Kафенце
Мнения: 32
Регистриран на: Авг 4, '13, 18:10

Re: Супи

Мнение от petyarum »

Веднага я давам,изрезка е от списание не помня името,но рецептата е от Валентина Ванкова от с.Руженци :dovolen: ,ако я познавах бих и стиснала ръката
:gush:
1/2кг. агнешко месо,1/2кг.агнешки дреболии/аз нямах/,сол ,1връзка зелен лук,1-2 домата,1ч.ч.спанак/според мен спанака е малко,правих го по рецептата и спанака не се усеща поне 2-3ч.ч.,1к.ч.ориз,по1/4 връзка джоджен,чубрица и копър/и тези ги нямах пресни,на око слагах/аз си добавих и 1морков ,1чушка,1/2вр.магданоз,1с.л.брашно,1 яйце,черен пипер и 1с.л оцет
Месото заедно с дреболиите се нарязват на дребно и се заливат с 2-3 л.студена вода/това не е по рецептата,но варих в тенджерата под налягане,с разни подправки/.След това се прибавят нарязаните на ситно зеленчуци.След като омекнат,се слага оризът и ситно нарязаните подправки.Брашното се размива в малко студена вода и се сипва в чорбата.Застройва се с яйцето.Чорбичката се подправя с черен пипер и оцет....ааа и се поднася топла :daaa:
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Супи

Мнение от Виола »

Благодаря. :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”