Какво сготвих днес

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Blue sky »

направих капама и сладка баница, остана една салата с авокадо и мезето на Краси Дойчева.
И едно спешно питане - гювеча с капамата го запечатах с тесто, и сега съм в голямо чудене - де не се спука от налягането, възможно ли е? Извинете ме за тъпия въпрос, ама не съм правила друг път така и :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
He who plants a garden, plants happiness
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Satori »

Blue sky написа:направих капама и сладка баница, остана една салата с авокадо и мезето на Краси Дойчева.
И едно спешно питане - гювеча с капамата го запечатах с тесто, и сега съм в голямо чудене - де не се спука от налягането, възможно ли е? Извинете ме за тъпия въпрос, ама не съм правила друг път така и :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Не, няма. Гювечът има отвор на капака. Дори и случайно да няма, не вярвам да се спука. Не мисля, че запечатването с тесто е херметично. То се свива и позволява циркулация на въздуха.
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11903
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 191 пъти
Получил благодарност: 303 пъти
Обратна връзка:

Re: Какво сготвих днес

Мнение от johnstalker »

Определено няма да се спука. Или ако извадиш този късмет, ще си първият такъв случей. ;)
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3597
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 596 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от ptiholov »

Направих ,баницата с късмети.Останаха салатата,пържолите и гарнитурата.Жена ми се отчете днес със сладкиш.На миризма е убийствен,ако е и толкова вкусен ще е супер. :ieeee:
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Satori »

ptiholov написа:Направих ,баницата с късмети.Останаха салатата,пържолите и гарнитурата.Жена ми се отчете днес със сладкиш.На миризма е убийствен,ако е и толкова вкусен ще е супер. :ieeee:
А какъв е сладкишът? ;)
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3597
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 596 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от ptiholov »

Не знам точно-някакъв вид кейк с орехи и фурми.И коледни подправки.Затова жена ми реши да го направи. :D
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Satori »

Направих и гарнитурата към пилето - ориз с къри и праз.

Колко време според вас да пека едно пиле, разделено на две половинки, в тава, покрита с плик за печене и малко вода? Температурата ще е 180. Според мен час и малко? Да преценя кога да го сложа, че да не окъснеем с друсаното.
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3597
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 596 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от ptiholov »

При положение ,че е покрито може и на 200 градуса.Около 1 час и малко и после го отхлюпи и още 15 минути да се зачерви.
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Satori »

ptiholov написа:При положение ,че е покрито може и на 200 градуса.Около 1 час и малко и после го отхлюпи и още 15 минути да се зачерви.
Ок, мерси. Не зная моята фурна ли нещо не е наред, но много бързо изгаря отгоре. Наложи се да го сложа, после да го извадя, да го обърна наопаки, и сега пак да върна половинките нагоре с кожата. :hmmm: Хем под 200 го пека. Хубава, нова фурна е. Като го оставя без плика, ще сгъстя и соса с малко нишесте.
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Какво сготвих днес

Мнение от al.yank »

Сатори,ако си пуснала вентилатора така се получава,бързичко се препича и поизсъхва,ако не обливаш постоянно със сос.
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”