Какво сготвих днес

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
troll

Re: Какво сготвих днес

Мнение от troll »

Сомон със зеленчук
Изображение
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Какво сготвих днес

Мнение от milena02 »

Ти верно ли си се прибрал за празниците, бре, Трольо? Ай дай да направим едно парти в твоя чест! Казвай къде си как си! Като нищо ще се спретнем, то така или иначе не сме измислили друг повод да се поизложим предколедно, така че.... Думай, друже!
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3885
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 53 пъти
Получил благодарност: 283 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от scleri »

Таквоз парче сьомга по наште магазини не мож намери. И замразените ни зеленчуци не са такива лъскави, и префърцунени. Не ще да си е дошъл Трола. Дразни слюнчестите ни жлези, ама от разстояние.
troll

Re: Какво сготвих днес

Мнение от troll »

Здравей Милена02!
Не не съм! Аз съм беден емигрант, а да пътуваш по празниците е два пъти повече пари. Няма да кажа скъпо, щото то и иначе не е евтино. Ние, обикновено, ползваме самолетни услуги в най-ненатоварения период в годината.
Драги склери!
Само ти можеш по рибата и зеленчука да познаеш къде се намирам. Това е най-продаваната разфасовка сомон, тук, около 300 гр. Има по-малки, но са много по-малко и са резани на 90°. Другото което продават е двойно, около 600 гр. И половин риба, но не е по-хубаво, а е по-скъпо. Тази разфасовка влиза по всички грилове, а двойната по големите. Цялата риба е само за фурна или ББК и е около 8-900 гр.
troll

Re: Какво сготвих днес

Мнение от troll »

Та да се върнем на Кодрит Кадир-а...
Това за мен е кулинарно приключение и се снабдих с матрял и го отложих за отпуската.
Като японския чиизкейк примерно.
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от venetka70 »

troll написа: Дек 19, '18, 04:09 Та да се върнем на Кодрит Кадир-а...
Това за мен е кулинарно приключение и се снабдих с матрял и го отложих за отпуската.
Като японския чиизкейк примерно.
Изглежда като приключение, но си е една ефектна и лесна рецепта. Ще успееш и в не отпускно време.
И аз първия път се дивих как ще се получи такова чудо, ама стана без проблем.
Което ми напомня, че идат празници и мога да спретна и аз подобна сладост.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Какво сготвих днес

Мнение от milena02 »

Ние вече го изядохме Кадира. Хем се бях заклела до април месец устенцата ми да не близват друго сладко, освен... Обаче Кадира го излапах! От разкаяние купих кило спанак. На чорба ще го готвя. Пост и молитва до Коледа! Обаче после иде страшното. Първо - Коледната трапеза на майка ми, после - Коледната трапеза на сватята й (конкуренцията е убийствена! ако някой от сътрапезниците остане жив, значи домакинята губи войната!); после имен ден на Лалето, Ивановден, Йордановден и прочее, дето винаги ги забравям, но винаги преяждам и препивам злокобно; после - рожден ден пак на Лалето, непосредствено след това - мой рожден ден; и понеже повечето ми другари са Водолеи - значи и техните рождени дни! И до края на февруари пак съм качила 5 кила около талията. Завиждам на жените, които трупат месце на дупе и цици. Аз се оформям на обиколка, като една добре гледана и уважаваща себе си бъчва.
Днес за вечеря менюто е:
спаначена супа
пълнени чушки с ориз
ябълки
вода

Снощи беше:
плато с телешки суджук, синьо сирене, маслини и пушен свински врат
стъргани ряпа, морков и целина с майонеза и чесън
кисело зеле и ракия
панирани с корнфлейкс и пармезан пилешки филенца
мусака със заливка, естествено
домашно червено вино
половин хляб във вид на препечени филийки с масло
проклетият Кадир
шоколадови мъфини
и ако някой е жив - банани.

Как се поддържа 36-38-и размер така? Никак! - е отговорът. А която не си е сменяла гардероба, само тя не знае, че инвестицията е колкото да си купиш нов апартамент. И защото тука взеха да се навъртат и мъже като Трольо, Господинов и сие, ще им кажа: "Момчета, ние само от опитването на манджите, които приготвяме за вас, вече сме извън манекенските мерки. А какъв е вашият метаболизъм, че след подобно угояване снощи сутринта да станете с вопъла "Гладен съм, ма! Дай мекици!" - е, това вече е загадка на науката.
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от libra »

Загадката е сутрешен алкохолен глад.
Дружеският ми съвет /по Дал/ е да насочиш ентусиазма си към дантеленото бельо и тънките токчета .Гарантирано,не се дебелее ,а също предизвиква блясъка в очите на мъжете.Действат много силно на ловния инстинкт.Сексът е един от малкото обстоятелства ,които им отвлича вниманието от манджата.Другите са власт, пари .
Вие какво сте се юрнали,три жени се надпреварват в 8 -степенни менюта,без алкохола.
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Какво сготвих днес

Мнение от milena02 »

Цъ! На гладен корем не става! Пробвала съм. Индивидът изпада първоначално във възторг и после започва еротичният речетатив: "Боже, какъв глезен само, като краченце на прасенце сукалче, само да го оглозгаш така... И този изваян ханш, ти знаеш ли откога не сме яли свински бут с ориз, м? А кожата ти... думи нямам, нежна, нежна и препеченка с масълце и една греяна ракийка..." Либре, сестро! Ако гладен мъж не ти е изпльоквал тортата "Гараш" на корема, че хем да яде, хем да се прави на оригинален любовник, значи нищо не знаеш за интимната кулинария!
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от libra »

Като те чета ,излиза че нищо не знам .Да си призная ,никой мъж не е мазал торта въху корема ми.Удоволствието е било ,така да се каже разделно .На една страна -моето телО ,а на друга -гаража.Ама,то сега нали е модерно.Нищо чудно ,и телешкия суджук да ти наредят като крилца на раменете.Абе ,има си еротика.
Еми,нямаш избор ,хващате се със сватите и мятате по една тава през поливин час.Добре,че ходи на работа,все пак ,човекът.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”