Какво сготвих днес

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Какво сготвих днес

Мнение от milena02 »

Точно тази тема ми трябваше! Момичета, разчиствам хладилника, за да зазимявам къщата, и в камерата открих пакет замразени полски гъби (челадинки и печурки) и половин килограм кайма. Как да ги оползотворя? Давайте рецепта. Първоначално реших гъбите да ги направя с ориз, а каймата на кюфтета, но ако се сещате за нещо друго - казвайте. Току-що ги извадих да се размразяват. Т.е. утре ще подпаля кухнята.
Иначе, като за двама човека - единият грипясал, другият махмурлия, вече финализирам една класическа, прекрасна и напълно уместна за сезона пилешка супа.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Какво сготвих днес

Мнение от calico »

На ризото с гъби и кайма, Миленко, става много вкусно.

Либре, ще го почвам. :daaa:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Какво сготвих днес

Мнение от milena02 »

Ани, направих го! Обаче внесох малко творчество и сложих на ризотото с кайма и гъби подправките, които слагам на дроб-сарма - риган, джоджен, червен и черен пипер. Изсипах го в тава и му направих заливка. Никак не е зле!
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 460 пъти
Получил благодарност: 875 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от greeneyed »

Сложихме вчера във фурната тиква да се пече,с малко захар и орехи, долен реотан, после само горен реотан ,пЕче се 6 часа, накрая като я опитахме - кратуна абсолютна, никакъв вкус! :svekurva: Тъй ли , аз ще те оправя тебе- намачках я с вилицата, залях с 4 яйца, 300 мл пр.мляко и чаша захар- стана нещо като крем с тиква :daaa: !
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Какво сготвих днес

Мнение от calico »

:potekoha: Грийни, крем-карамел с тиква? Мммм звучи страхотно

Миленко, отлично си се справила. Пияндето оправи ли се? Ще го видим ли на рождения ден? Да дойде, че нещо отиваш да му се качваш на главата, имам да говоря с него по въпроса :hihihi:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Какво сготвих днес

Мнение от milena02 »

calico написа: Ное 18, '18, 18:14 Пияндето оправи ли се? Ще го видим ли на рождения ден? Да дойде, че нещо отиваш да му се качваш на главата, имам да говоря с него по въпроса :hihihi:
Ти сега на мене ли си ми приятелка или на пияндето? :svekurva: Споко, излекувах го с пилешка супа! А иначе, аз и да искам да го спра да дойде, няма как. И да го заключа, ще счупи джама и пак ще дойде, понеже е влюбен в разни дами, ама те не знаят.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Какво сготвих днес

Мнение от calico »

На теб бе, на теб съм приятелка драга. :ieeee: Ама ако се замислиш мнооого малко по-дълбоко, ще видиш, че за тебе се грижа в момента.
пилешка супичка? а така... :slove:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Златка Трънова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1606
Регистриран на: Сеп 20, '16, 22:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Златка Трънова »

Сготвих ,вече за днес :dovolen: Пълнени конкильони с кайма и доматен сос.И малко сладичко - царски сладки :dovolen:
Изображение
Изображение
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Какво сготвих днес

Мнение от milena02 »

Супер изглеждат конкильоните, Злате! Много странно, аз не съм виждала по магазините този вид паста. Или може би не съм гледала където трябва. Иначе много харесвам италианската кухня, а пък това изглежда и лесно като за след работа да го запечеш. Аз през лятото, докато имам домати, си консервирам един универсален сос за всякакви пици, спагети и прочее с чесън, риган и много пресен босилек и зимата, ако нямам време, действам по бързата процедура - вива Италия! Ще трябва да потърся конкильони. Ако някой знае в София къде се продават, да каже.
Златка Трънова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1606
Регистриран на: Сеп 20, '16, 22:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Златка Трънова »

[quote=milena02 post_id=848072 time=1542732233 user_id=1751]
Супер изглеждат конкильоните, Злате! Много странно, аз не съм виждала по магазините този вид паста. Или може би не съм гледала където трябва. Иначе много харесвам италианската кухня, а пък това изглежда и лесно като за след работа да го запечеш. Аз през лятото, докато имам домати, си консервирам един универсален сос за всякакви пици, спагети и прочее с чесън, риган и много пресен босилек и зимата, ако нямам време, действам по бързата процедура - вива Италия! Ще трябва да потърся конкильони. Ако някой знае в София къде се продават, да каже.

Благодаря milena02! :dovolen: Конкильоните са от италианските седмици в Lidl.Точно такова е сосчето- домати , босилек, чесън и любимия ми риган.Супер бързо и лесно ястие е. :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”