Какво сготвих днес

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Златка Трънова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1606
Регистриран на: Сеп 20, '16, 22:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Златка Трънова »

Ех,че вкусотии сте приготвили kim, calico!Обичам постните рецепти! А "бабешкия" кекс е наистина много лесна , бърза и сполучлива рецепта.Аз направих пълнени чушки с кайма и ориз за ММ и бриош с течен шоколад за мен. .Чушките не ги снимах, но бриоша стана хубав ;)
Изображение
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от kim »

Ммм, много добре изглежда. Напиши рецептата, моля. :dovolen:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Златка Трънова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1606
Регистриран на: Сеп 20, '16, 22:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Златка Трънова »

kim написа: Сеп 21, '18, 21:15 Ммм, много добре изглежда. Напиши рецептата, моля. :dovolen:
Рецептата е лесна и без много месене. Разтварям един пакет суха мая в 180 мл прясно мляко заедно с една препълнена лъжица брашно и чаена лъжица захар. Оставям на топло да шупне. Пресявам брашното -500г. В дълбок съд слагам половината брашно, чуквам две яйца, добавям 70г захар и 60г масло нарязано на кубчета.Прибавям шупналата мая и сложих лимонова есенция , макар че по рецептата няма. Харесва ми да има аромат.Омесвам всичко като прибавям постепенно и останалото брашно. Не се меси много, колкото да се хомогенизира. Получава се меко и еластично тесто. Оставям го да втаса и го разделям на две топки. Всяка разточвам на кръг с диаметър около 30см. Намазвам първияс течен шоколад. Върху него поставям втория и също намазвам с течен шоколад. Нарязвам на 16 триъгълника и навивам на кифлички. Подреждам ги върху хартия в форма с диаметър 26см . Отново оставям да втаса и пека на 160 градуса 35-40 мин.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от kim »

Благодаря, прилича на козуначено тесто, но с по-малко месене. :daaa:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3886
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 53 пъти
Получил благодарност: 284 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от scleri »

Една " мъжка " манджа.
Свинска плешка заедно с предното джоланче. Нахрани четири човека, и остана малко за който огладнее преди лягане.

Изображение
wenche

Re: Какво сготвих днес

Мнение от wenche »

Е това е, :daaa: стига вече чушки и домати :dovolen:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13713
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 390 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от zeleno »

ей , що ли погледнах тука
мислех да мина само на зелева салатка , разтоварващо , щот съм разкарала мъжете / временно де
а сега какво - джоланче
ми не е честнооо :cry:
Златка Трънова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1606
Регистриран на: Сеп 20, '16, 22:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Златка Трънова »

Това джоланче, колкото пъти го погледна, толкова пъти :potekoha: Днес на бързо една супа топчета и се заиграх с едно плетено хлебче с магданозено песто.
Изображение
Изображение
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 877
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 215 пъти
Получил благодарност: 253 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Skio »

Златка Трънова написа: Сеп 21, '18, 21:07
Изображение
Злате, да знаеш, че колкото пъти ти видя плетките, после дни наред ми се налага да си пренареждам алиментарната ценностна система, да се самоагитирам, да се ремотивирам, че и да се насилвам да се правя, че нищо не съм видяла :lol: Да си знаеш също, че следващия път когато се докопам до Стара загора, ще дойда у вас за три дни с преспиване :potekoha:

Доживях да правя снимки на най-обикновени палачинки, но случаят е много важен, защото трябваше да се покаже точният цвят на сладкото от дива праскова(моята), защото с един образ си направихме костилкова размяна :lol: и много се поувлякохме в надхвалването :lol:
Това сготвих, това ще ям през "целият днес".

Изображение
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3732
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 26 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: Какво сготвих днес

Мнение от макс »

Я да повдигна темата ,в момента готвя Фалшива дроб-сърма става бързо и е много вкусна :daaa:
правя и салатка от зеле и моркови +яйчен пастет хем става за мезе хем и на филийка ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”