Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1440 пъти

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от Тутти »

:potekoha: :potekoha: :potekoha:
Вселената не ми дава още да меся, много задачи ми отваря. Дали - или? И Меркурий е ретрограден, да не почвам в такъв момент. :hihihi: Готово, измислих си оправданието. :hihihi:
Все пак редовно проверявам и се възхищавам на всички вас - много сте напред в занаята. Вдъхновяващо.
wenche

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от wenche »

Колегите в Будапеща си имат фестивал :dovolen: Ако не бях заета на 20-ти, щях да запаля колата.

Изображение
gospodinov

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от gospodinov »

Лидия, хлебчето си е 2в1 -храна и бира в едно, много добре е станало.
Тути, какви са тия галактически ограничения, на един Меркурий ще се даваш :hihihi: .
Сърбите много организирано го дават, явно при тях хлебарството си е на почит и с традиции.
mama_li

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от mama_li »

wenche написа: Авг 16, '18, 14:01 Ей такава текстура харесвам, големите дупки ми идват малко самоцелни. Влияе ли хмеловият квас на вкуса и аромата?

Аз правих бял с мляко като на Марка. Толкова ароматен и фин стана, никой не изнедоволства, че е от "нездравословно" брашно, хапна се много бързо. Имаше гости и не стана фотосесията.
И на мен не ми допадат големите дупки /не че съм ги постигала :angelche: /. За вкуса, може би маалко по-наситен. Абе, за сега, това е най-вкусния хляб! Сега забърках две бяло/пълнозърнесто, но следващият опит - хлебчето на Марка.
mama_li

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от mama_li »

Днес дойде ред на хлебчето с мляко.
400 г. бяло, 250 мл мляко, 120 г. квас, около 8 г. сол.
Смесени брашно и мляко, престояват час, добавени квас и сол, поомачках, за да се поеме кваса и оставих за час, че трябваше да обърна внимание. После малко месене, за да заприлича на тесто, две разпъвания и сгъвания през 30 минути, предварително и окончателно оформяне и отиде с ратана да спи в хладилника. Може би над 15 часа прекара там. Докато загрявах печката го извадих, може би за около 30 минути и последва печенето.
Марка беше описала стъпките, не можех да спазя месенето веднага след кваса и солта.

Да споделя, това копринено на докосване тесто, за което се говори и показват на клипчетата н интернет, може да се получи САМО с бяло брашно. Както обикновено смесвам бяло с пълнозърнесто, просто няма как да се случи.

Ето го творението от днес

Изображение

И за да използвам загрятата фурна, врътнах малиновото брауни на лоиз :angelche:

Изображение

Всичко е още топло/горещо. Разрези по-късно.
gospodinov

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от gospodinov »

:potekoha: :potekoha: :potekoha:
Малиии, Лиде страшни вкусотии си показала и белия дундьо и сладкиша с малините...
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1968
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 171 пъти
Получил благодарност: 148 пъти

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от marka »

Мама Ли, хлебчето изглежда супер.:sclap:
wenche

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от wenche »

mama_li написа: Авг 20, '18, 14:18 Да споделя, това копринено на докосване тесто, за което се говори и показват на клипчетата н интернет, може да се получи САМО с бяло брашно. Както обикновено смесвам бяло с пълнозърнесто, просто няма как да се случи.
Мда, много похабени нерви, докато го проумеем :idea1: Дано го прочете Саша, че тя при всеки опит чака да пипне коприната :D
Гледам хляба ти и си спомням аромата. И с браунито така.
wenche

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от wenche »

Ехооо, къде изчезнахте всички :snif: на диета ли минахте или с чаша мохито стоите далече от горещите фурни ....
Я да ви сръчкам с един дебеланчо.

Изображение

Изображение

За първи път пека в открита фурна, бяло и пълнозърнесто, 75% хидратация, втасван изцяло в хладилника. Дупки да искате.

Правих за втори път с нахутено брашно. Този път сложих повече, почти 30% и осезателно се усещаше ароматът на леблебия, обаче на сурова, не на печена. Стана по-сбит, но може да е от кваса или да беше недовтасал. Добавих и сминдух, наистина много добре си пасват ароматите.
mama_li

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от mama_li »

Чуден пухкавелко! Много красив! Бялото май преобладава?
За нахутения хляб и при мен се получи същото при втори опит. От мерак сложих повече нахутено брашно и в резултат извадих почти тухличка :hmmmmmm: . Но пък беше вкусна, въпреки неугледния вид.
Иначе, пека си, през два-три дни. Днес беше ред да забъркам и утре да пека, ама се захванах с една лютеница, та до преди малко приключих :ssweat: . Хлебчето остана за утре.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”