Приказка за хляба

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
troll

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от troll »

Тези тенджери се преместват и оставят с две ръце. Нямат грижа да оставят следи по керамичен плот. Аз лично не ги ползвам с индукция, че много се загряват, а мойто котлонче е измекярско. Да се внимава с ръкавиците, щото платнените са само за бързо преместване.
Би следвало да може да се изпече хляб на котлон.
Тия дни ще пробвам.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от libra »

Троле,не знам защо реши ,че не правя разлика между соц.тенджера и подобна от най-добрите съвременни марки.Общотото е акумулиращата способност на съда.От това идва качествената разлика с общо взето ,тънкостенни видове съдове.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от Мария Николова »

Трольо, чакам кога ще омесиш хляб с брашно от желъди и кестени с 1 с.л. кумис, опечен на спиртник. :sgiggle: Извинявайте за спама. :oops:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
troll

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от troll »

:liubov2:
libra написа:Троле,не знам защо реши ,че не правя разлика между соц.тенджера и подобна от най-добрите съвременни марки.Общотото е акумулиращата способност на съда.От това идва качествената разлика с общо взето ,тънкостенни видове съдове.
Ха ха ха!
Тенджерата на Венче не е по-хубава от Соц. Тенджерата.
Различни са!

Зелената тенджера има сменяема дръжка на капака за готвене върху печката или друга, метална за във фурна, но максималната температура е 260°С.

Черната тенджера се нуждае от слой мазнина, който помага да не раждясва и да не залепва храната. Не само вътре, но и отвън.
Черната тенджера е много добра за готвене на ниско киселинни и мазни манджи. Топленето или дългото кипене на вода в нея не е препоръчително. Основното и преимущество е че макс температура на готвене е около 1500°.
Фурната прави 4-500°С, а някои стигат до 750°С.
И докато пицата или хляба можеш да ги печеш на дъното или на камък, то манджа само в черната тенджера става.
Черната тенджера не е препоръчителна за използване на керамичен плот, щото е омазана с мас и отвън.
:mrgreen:
Аз ползвам черната тенджера в ББКюто където докарвам 370-400°С. Повече ме е страх. Там само ще повредя зелената тенджера.
bell

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от bell »

Венчеее, вълшебен хляб, изглежда много хубав! И охоо честита нова придобивка, а и цвят красив си избрала :slove: така де, като е гарга, да е Le Creuset :sblush:
Ще разказваш за печенето на хляба, какво и как се случва в нея. Ще чакам и други вкусотии да показваш.

troll написа: Аз ползвам черната тенджера в ББКюто където докарвам 370-400°С. Повече ме е страх. Там само ще повредя зелената тенджера.
Трол, сподели какво готвиш на тази температура, че ми стана интересно.
troll

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от troll »

Ами основно плоски хлябове и пици
Изображение

Изображение

Изображение
Аз имам отскоро черна/чугунена посуда.
Преди туй спуках четири камъка.
За тях съм си направил фурнаджииска лопата.
Изображение
А сега по-трудно се хващам да го правя, щото това е обикновенно ББК, което вече му изгорих някои неща и ги смених. Аз като казвам 370° имам предвид, че толкова пише на термометъра на ББК, който е горе на капака, но долу на грила е повече.
Като го правя се се въртя там и съм много напрегнат.
Винаги имам подръка 2 кофи вода и работещ маркуч с вода а и някой чувал с пясък ми се намира.
Стига ти един път да извадиш тиган отвътре да ти стане топло и да ти запушат ръкавиците за да схванеш, че туй не 260° от фурната в къщи.
Та на барбекюто в чугун прекрасно ще вървят мръвки а аз боб се каня да направя
А днес ходих в един магазин и си купих хей туй
http://www.bulkbarn.ca/en/Products/All/ ... -Flour-337
И едно кило зърно от твърда пшеница органична, биологична расла на южен склон и поливана с изворна вода от чудотворен извор.
Ся ще мисля как ще го смеля и ще видим.

А горното брашно вече е на хляб
Изображение

Изображение

Това са брашна добавки на две чаши нормално слагаш по едно от тяхните.
Следващия път ша си купя туй
Изображение
Брашно от глутен!
hrissi2009
Кафевар/ка/
Мнения: 940
Регистриран на: Мар 14, '15, 14:23
Местоположение: София

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от hrissi2009 »

Венче, честита придобивка. Много питки и вкусни манджи да въртиш.
Трольо интересни неща показваш. И двамата влагате голяма страст правенето на хляб, аз това го отдавам на българската жилка и връзката на всеки от нас със земята. Тук наистина си е приказка за хляба и аз с удоволствие ви чета... :dovolen:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от Гео, граф »

Вируси заразни такива :sdull: :sboi: ...

Барабар Гео с хлебарите :swhew:

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от calico »

Трол, благодаря ти, много интересно разказваш, направо си експерт по хляба. Днес не виждам снимките, а снощи ги виждах :hmmm: :hmmm: :hmmm:

чета темата с удоволствие, нищо че не ям такъв хляб. От нея се носи ухание на и на нещо друго, освен на хляб :ieeemyzh:

Венче, честита тенджурка :ieeee: да си я ползваш със здраве.

Гео, заразно е, почти колкото розите, а може и повече. Давай, печи още, изглежда много вкусно

абе като правите снимки на хрябовете си, слагайте там и малко масълче и мерудийка на снимката, направо да се ослюнчим :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от Гео, граф »

Нямаше време за аранжиране, Ани, нападнаха я туземците, едва успях и толкова да снимам! Рецептата е от Ангелина и е с 2/3 бяло брашно и 1/3 пълнозърнесто. Получи се чудна дебела и хрупкава коричка отгоре и отдолу, макар че заради пълнозърнестото брашно стана една идея по-глетава, отколкото ако беше само с бяло. На мен не ми пречи, но като изстина, вече не беше чак толкова привлекателна, обаче пък остана само едно топченце, та си го нося за обяд днес :angelche:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”