Градината през зимата

Публикувай отговор
Аватар
jina_ina
Кафе с мляко
Мнения: 250
Регистриран на: Яну 6, '10, 23:34
Местоположение: Солун, Гърция

Re: Градината през зимата

Мнение от jina_ina »

Джони, моля те разкажи за магнолията - от колко години я имаш, колко под нулата е издържала, с какво я храниш и дали е защитена от ветровете (пишат, че не обича течение). Изобщо каквото се сетиш - споделяй. Благодаря!
Когато ти стане толкова трудно и си мислиш, че не можеш да продължиш - не ти остава нищо друго, освен да продължиш!
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11809
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 146 пъти
Получил благодарност: 186 пъти
Обратна връзка:

Re: Градината през зимата

Мнение от johnstalker »

jina_ina написа:Джони, моля те разкажи за магнолията - от колко години я имаш, колко под нулата е издържала, с какво я храниш и дали е защитена от ветровете (пишат, че не обича течение). Изобщо каквото се сетиш - споделяй. Благодаря!
Магнолията е холандска 'Грандифлора", кара трета зима в двора на ранчото, температурите (тази зима) са падали под -25. Мястото е заветно, между две къщи, а за торене маман и слага само прегоряла оборска тор.
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 590 пъти
Получил благодарност: 1071 пъти

Re: Градината през зимата

Мнение от greeneyed »

Поздравления, Джони, за добрата визия на двора! И лехата с рози изглежда многообещаващо! Гледам, че си ги изрязал ниско още есента. Аз не посмях тази есен, резнах, ама си оставих за пролетта да режа още веднъж. :hmmm:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11809
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 146 пъти
Получил благодарност: 186 пъти
Обратна връзка:

Re: Градината през зимата

Мнение от johnstalker »

greeneyed написа:Поздравления, Джони, за добрата визия на двора! И лехата с рози изглежда многообещаващо! Гледам, че си ги изрязал ниско още есента. Аз не посмях тази есен, резнах, ама си оставих за пролетта да режа още веднъж. :hmmm:
Да си призная не обичам много розите щото бодат, и ако маман беше ми разрешила да ги орежа аз - таз година щехме да сеем други китки на местото на бодливките. Обаче тя, не каталясва да ги разкараме от първа линия и да ги словнем некъде покрай оградата :) :mrgreen:
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 590 пъти
Получил благодарност: 1071 пъти

Re: Градината през зимата

Мнение от greeneyed »

Е, как ще слагаш царицата в задния двор! :o Харно им е мястото, не ги барай!
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Градината през зимата

Мнение от ida_ili64 »

Явно майка ти си обича и съседите,щом не иска да скрие с розите мрежата между дворовете ;) !
Наистина е чудесна градината,аз получих отговор,дали ако един ден имам планински имот,ще мога да имам магнолия,остава още въпроса с рододендрона,понеже за там мненията са много ненадеждни,които до сега съм прочела.
Относно бамбука,тук когато го садят,покриват дупката за корените със специален гумен материал-платнище,може би точно с цел,да се изкопае после по лесно,ако се наложи :hmmm: ?
Аз сега да попитам,за това,което ме притеснява от седмица... :hmmmmmm: Сега като тръгна,ще се прибера края на март.Ще е късно ли тогава да си орежа розите и клематисите,както и хортензията в двора?Или сега?Обаче градината бе до онзи ден в сняг....
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 590 пъти
Получил благодарност: 1071 пъти

Re: Градината през зимата

Мнение от greeneyed »

Ида, ако ги орежеш сега, при първото затопляне ще тръгнат леторасли, които може да измръзнат, ако се застуди. А то сигурно ще се застуди, защото е още зима. За рододендрона не се безпокой- моите нелистопадни бяха затрупани 1 месец с 80 см сняг, защото половинката насипва снега от терасата върху тях и нищо им няма.А магнолия има в Трявна , там е планина, тя си цъфти, прекрасна е.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Градината през зимата

Мнение от ida_ili64 »

greeneyed написа:Ида, ако ги орежеш сега, при първото затопляне ще тръгнат леторасли, които може да измръзнат, ако се застуди. А то сигурно ще се застуди, защото е още зима. За рододендрона не се безпокой- моите нелистопадни бяха затрупани 1 месец с 80 см сняг, защото половинката насипва снега от терасата върху тях и нищо им няма.А магнолия има в Трявна , там е планина, тя си цъфти, прекрасна е.
Благодаря Грийни! :tzvetentze: Няма да режа,и аз така си помислих...ама реших да се допитам.Магнолии има на доста места вече в Б-я,но рододендроните са по-проблемните и аз си мисля,че основно лятото сухия въздух им е по-голям враг,от студа... :hmmmmmm:
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 590 пъти
Получил благодарност: 1071 пъти

Re: Градината през зимата

Мнение от greeneyed »

ida_ili64 написа:аз си мисля,че основно лятото сухия въздух им е по-голям враг,от студа... :hmmmmmm:

Абсолютно !
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Градината през зимата

Мнение от Titi »

maili написа:Джони от известно време се взирам в дървеното нещо до пътеката и се питам какво ли е. Всъщност прилича ми на нещо ама реших да те питам :hmmm:
И на мен ми прилича на нещо :lol: :lol: ама се чудя тези крила ли са, уши ли са, що са му сложени? Много смешни асоциации ми навява :lol:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Снимките - да се похвалим!”