Градината през зимата

Публикувай отговор
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8216
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Градината през зимата

Мнение от дара »

greeneyed,лошото е че при мен почвата е глинеста,речна и трудно се отцежда :ufff:
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: Градината през зимата

Мнение от isa »

Дара, аз се опитах и част от храстите поразрових, половинката ми направи пътека да стигна до тях, но под снега излязоха много счупени клони и се отказах.Не знам при ровенето дали допълнително не ги увредих.И тук снегът е над метър и продължава да вали и натрупва от сутринта.Ще си лижем раните напролет, когато се видят истинските поражения. :eeeh: , природа ...
Замислила съм се, дали не мога да съхраня в пясък до пролетта счупените клонки от корнус флорида и будлея алтернифолия . Жал ми е да ги хвърлям, а може би могат да станат резници от тях :hmmm: Някой да иска да пробва :?:
dal

Re: Градината през зимата

Мнение от dal »

isa написа:Дара, аз се опитах и част от храстите поразрових, половинката ми направи пътека да стигна до тях, но под снега излязоха много счупени клони и се отказах.Не знам при ровенето дали допълнително не ги увредих.И тук снегът е над метър и продължава да вали и натрупва от сутринта.Ще си лижем раните напролет, когато се видят истинските поражения. :eeeh: , природа ...
Замислила съм се, дали не мога да съхраня в пясък до пролетта счупените клонки от корнус флорида и будлея алтернифолия . Жал ми е да ги хвърлям, а може би могат да станат резници от тях :hmmm: Някой да иска да пробва :?:
само да си ги хвърлила :angelche: :hihihi:
имаше една година преди няколко , зимата беше с много сняг....тогава за пръв път съм се плашила какво нещо е природата
обаче градината ти ще е хубава напролет , ще видиш -едно фризирано друго поорязанко , но живи и напоени :stiskam:
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: Градината през зимата

Мнение от isa »

Колкото до последното, сигурна съм че ще бъдат мноооого напоени :mrgreen: , ще покажа снимки, само да се прибера в София.Клоните ще ги заровя в сандъче в мазата. Добре че имам прибран пясък.
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: Градината през зимата

Мнение от isa »

Изображение
Успях все пак да кача една снимка, ако не си личи да знаете че това е градина, а клечките на преден план- рози :lol:
Аватар
Debi
Баш кафе майстор
Мнения: 2074
Регистриран на: Ное 28, '09, 09:53

Re: Градините ни през зимата

Мнение от Debi »

Да Елиза, тези циклами тепърва ще цъфтят. Ето снимки от обяд, преди да завали снега и да покрие всичко:
Изображение
Изображение
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Градината през зимата

Мнение от rumivarna »

До някъде щетите ще се компенсират с доброто напояване от снега. А при нас е суха зима :svekurva: Сняг заваля за час днес и спря. Вече се топи :snif:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: Градината през зимата

Мнение от Galq 03 »

Исе, дано пораженията в градината ти са незначителни :stiskam: :stiskam: :stiskam: и този сняг да е като пелена за растенията, да ги топли и пази, за да им се радваш с пълна сила...и ние покрай теб :tzvetentze:
denitsavm

Re: Градината през зимата

Мнение от denitsavm »

Лелеее :o то оградата не се вижда :eeeh: Стискам палци да не са големи пораженията :stiskam:

А иначе е толкова спокойно, снежно и красиво :angel2:
denitsavm

Re: Градината през зимата

Мнение от denitsavm »

Лелеее :o то оградата не се вижда :eeeh: Стискам палци да не са големи пораженията :stiskam:

А иначе е толкова спокойно, снежно и красиво :angel2:
Публикувай отговор

Обратно към “Снимките - да се похвалим!”