Длановидните ацери - една голяма страст

Публикувай отговор
Аватар
joannka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1873
Регистриран на: Сеп 30, '10, 17:24
Местоположение: Плевен

Re: Длановидните ацери - една голяма страст

Мнение от joannka »

:stiskam: Успех! :stiskam:
Ще се радвам да осъществиш мечтата си по-скоро ! :daaa:
...и за камиона също ;)
:ssun: :ssun: :ssun:
Изображение Изображение Изображение

ИзображениеFlowers feed the soul...
Happiness is a decision.You are as happy as you decide to be!
Penkov
Виенско кафе
Мнения: 430
Регистриран на: Мар 8, '10, 09:48

Re: Длановидните ацери - една голяма страст

Мнение от Penkov »

Ето ги в есенно...
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 306 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Длановидните ацери - една голяма страст

Мнение от Di_Va »

Еха, това се казва КРАСОТА!!!
Сега е моментът да попитам най-ценния специалист по ацерите - има ли, и кои са сортовете, които издържат на слънце? Че от мерак си купих един червенолист ацер (не зная точния сорт), обаче дворът ни е много слънчев и горкото растение си беше като прегоряло цяло лято. Та моля за малко информация какво да си търся и има ли го в Ботаническата, та да купя от там, ако има, разбира се.
dal

Re: Длановидните ацери - една голяма страст

Мнение от dal »

ех че сии...
хората те питат тука искат да си купят , искат цени размери наличности
ти не стига че влизаш от мъгла на мараня и не поглеждаш , ами и като влезеш първо гледаш да излееш логореята дето те е напъвала през времето в което нямаш сподвижници около теб -в работната седмица .
после -може и да отговориш на някой въпрос тук

камиони се купуват с пари , а пари се правят като се срещнат търсенето и предлагането !
аз само купих 8 бр от есвелд , а защо не от теб да бяха , с какво тези твоите да са по лоши? :hmmm: и други купуват

хората търсят , ти къде си с предлагането ?! само минаваш бързешката отваряш шлифера с едно весело "КУ-КУ!" и дим да те няма за още 1- дена ! Ама това хората на науката , изкуството и изобщо талантите и занаятчиите , ама па грам пазарно ориентиране да нямате ....направо си те хокам като гледам :hihihi: ! :D

добре , най черното листо-кой е сортът имаш ли за продан и колко ще струва?
дай по сериозно :liubov2:
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Длановидните ацери - една голяма страст

Мнение от Роза1924 »

Отдавна хълцам по ацерите, но не знам как ще се чувстват по нашите морски ширини? Пенкоф, има ли подходящи сортове като за край морето - слънце и вятър едновременно, а и почва - варовик натурален.
Ето такава полянка искам
Изображение
Изображение
elena kirilova

Re: Длановидните ацери - една голяма страст

Мнение от elena kirilova »

Пенков ,може ли най любезно да те помоля да ми отговориш на въпроса
Penkov
Виенско кафе
Мнения: 430
Регистриран на: Мар 8, '10, 09:48

Re: Длановидните ацери - една голяма страст

Мнение от Penkov »

Елена!
Тая година беше ужасно гореща, а яворите по принцип са много чувствителни на горещия въздух. Моите също изгоряха по листата. Малко или много! Всичко е въпрос дори и на микроклимат. На парниците ми, там където е оградено с дървета и има що-годе някакво засенчване, без да е сенчесто напълно, се чувстват много добре. Ако и почвата отдолу да е глинеста! Пред оранжерията бяха много зле. Да не говоим, че мина някакъв заек ли, коза ли и ги обръсти повечето. Много се съмнявам, че тоя заяк беше на два крака, ама нейсе... Всичко е въпрос на проба-грешка. Но и трябва да им се помогне. Мулчирането е също много добро нещо. С него помагаме на корените да не прегреят. А като капак на всичко, над административната ни сграда съм сложил един дисектум, който е хем на припек, хем на вятър, хем на студ. И се развива чудесно! А сега кажи ми какво да ти кажа!
Penkov
Виенско кафе
Мнения: 430
Регистриран на: Мар 8, '10, 09:48

Re: Длановидните ацери - една голяма страст

Мнение от Penkov »

Елена!
Тая година беше ужасно гореща, а яворите по принцип са много чувствителни на горещия въздух. Моите също изгоряха по листата. Малко или много! Всичко е въпрос дори и на микроклимат. На парниците ми, там където е оградено с дървета и има що-годе някакво засенчване, без да е сенчесто напълно, се чувстват много добре. Ако и почвата отдолу да е глинеста! Пред оранжерията бяха много зле. Да не говоим, че мина някакъв заек ли, коза ли и ги обръсти повечето. Много се съмнявам, че тоя заяк беше на два крака, ама нейсе... Всичко е въпрос на проба-грешка. Но и трябва да им се помогне. Мулчирането е също много добро нещо. С него помагаме на корените да не прегреят. А като капак на всичко, над административната ни сграда съм сложил един дисектум, който е хем на припек, хем на вятър, хем на студ. И се развива чудесно! А сега кажи ми какво да ти кажа!
elena kirilova

Re: Длановидните ацери - една голяма страст

Мнение от elena kirilova »

само ,ако можеш ми кажи как се казва ей този ацер
аз за другите характеристики не съм те питала нищо
ето го
Изображение
Penkov
Виенско кафе
Мнения: 430
Регистриран на: Мар 8, '10, 09:48

Re: Длановидните ацери - една голяма страст

Мнение от Penkov »

Това е яворът на Ширасава. Acer shirasawanum. Тоя тук също не е с най-доброто есенно оцветяване. По принцип би трябвало да няма тия кафяви петна. Но всяка есен е сама за себе си при яворите... Затова трябва да бъдем ЛОВЦИ НА МИГОВЕ! СЕГА И В МОМЕНТА! :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Снимките - да се похвалим!”