С цвят на есен

denitsavm

С цвят на есен

Мнение от denitsavm »

Есента има неповторима красота!
Изображение Изображение
Аватар
tzarina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1560
Регистриран на: Май 18, '10, 13:32
Местоположение: София

Re: С цвят на есен

Мнение от tzarina »

Есента… Най-романтичният от всички сезони. Може би заради почти непрекъснатите валежи или заради падащите листа. Не ми е съвсем известно, но всички твърдят, че Есента е най-любовният сезон. Един уникално красив сезон с толкова много красота и цветове… Неслучайно есента е наричана златна. Усещането за изобилие, спокойната благодат на мекото есенно слънце и огнено-златните багри на листопада се сливат в един прекрасен и вълнуващ ритъм.

Изображение

Есенна вечер

Петя ДУБАРОВА

Сред настръхнали дървета
с крачка бавна и предвзета
се разхожда сънен вятър
със корона от листа,
а изкаляните стъпки,
потъмнели като кръпки,
се разбягват из асфалта
и облизват есента.
А прозорците сънливи
светлините си игриви
от гърдите си издухват,
като рибешки очи
се вторачват в тъмнината
и излъчват към земята
от пердетата неспрени
електрически лъчи.
И макар че тази есен
охлади добрата песен
на дървета и прозорци,
на вериги от листа,
тя придаде на града ни
красота като в съня ми,
но живота му от лято
осоли като сълза.


Така е, съгласна съм, че багрите и шарките са неповторими, но все пак предпочитам лятото :daaa:
http://tzarina.snimka.bg/flowers/gradina-2011.570684.23098397" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.facebook.com/Chervenokosaveshticashastliva#!/Chervenokosaveshticashastliva" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: С цвят на есен

Мнение от Titi »

tzarina написа:Есента…
Страхотно описание на есента и разкошна снимка :dovolen:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: С цвят на есен

Мнение от Blue sky »

ето и моето есенно слънце - специален поздрав за Миша, която толкова много ме зарадва днес :gush: :liubov:

Изображение

Дени, страхотна тема :ieeee:
He who plants a garden, plants happiness
denitsavm

Re: С цвят на есен

Мнение от denitsavm »

Невероятна е хризантемата :potekoha:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: С цвят на есен

Мнение от calico »

И Блу е набучила рязан цвят на нещо. :potekoha: Ако разбера на какво и аз ще си направя такава топка.

(сега точно много съм й бясна на ранната есен и не мога да й се възхищавам :evil: )
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: С цвят на есен

Мнение от orkud »

Вземаш малко гъба, от тази в цвтарските магазини и бучиш в несвяст, после фотиш и ние аххххх и ооххххххх :lol: :lol:
И, някои го правят по друг начин, ама чакаме да си признаят ;) ;) :nod:
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: С цвят на есен

Мнение от Blue sky »

Това е хризантема гръцко производство, никакви заслуги нямам за нея, освен това, че й изкопах дупка :nod: , а и това, че струва двойно на българските :twisted: ако имаха такъв цвят, бих си взела от по-евтините :evil:
само един корен е, доколкото можах да видя е пензиран само два пъти :nod: - т.е. надявам се ако оцелее, да е от ниските сортове и догодина и аз да го докарам на такава хубава топка :stiskam:
за всеки случай като прецъфти ще си заложа резници :nod:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: С цвят на есен

Мнение от orkud »

Ама Блу, това сериозно ли ти е в градината :shock: Завижддддддд ......... искам и аз. На другото пазаруване да свиркаш :angelche: , божееее, не ме слушай, ще ме изгонят от къщи :angel2:
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: С цвят на есен

Мнение от Blue sky »

ми аз лесно ще свирна, има ги и в момента, ама как ще ти я пратя незнам :lol:
тя е огромна :angelche: и два пъти като я обърнат и няма да остане цветче по нея :evil:
може би по куриер :hmmm:
три пъти обикалях около сергията и се връщах, щото, бе, скъпо ми се вижда :twisted: ама викам си, къде не са отишли, искам го това слънце в градината си :angelche: , макар като гледам корена, да съм 90 % сигурна че ще изсъхне и няма да избие за догодина :nod: обаче и така да е, пак ще си купя :nod:
в крайна сметка, някой я е отгледал, грижил се е за нея, ми всяко нещо - пари струва, аз силно и високо оценявам цветарския труд, знам от личен опит какво е :nod: хубавите цветя са продукт освен на много любов и на сорт, грижа, професионализъм, добър песевен материал и разни други такива фактори :nod:
така че, не съжалявам, в момента това ми е най-най-хубавото цвете, просто грее в облачното време :nod:
He who plants a garden, plants happiness
Публикувай отговор

Обратно към “Снимките - да се похвалим!”