Нека заблестят още детски очи

В момента няма активна благотворителна кампания.
Brambar
Дълго кафе
Регистриран: нед яну 05, 2014 7:30 pm

Re: Нека заблестят още детски очи

Мнение от Brambar » ср дек 10, 2014 9:30 pm

Никаква "груба намеса ".Просто намерете начин да ги запознаете с вашите деца или внуци. На тържеството или, ако се организира нещо друго. Ако се сприятелят ще бъде чудесно .Като водите някъде вашето дете ,заведете и приятелчето му.Така ще получи женското внимание което му липсва.Ще може да разберем какво го вълнува какво му тежи и да сме адекватни в нещата които може да направим за тези сладури.Децата сами ще ни покажат как можем да им помогнем.
Може и да греша. :hmmm: Не знам .Може и това да ви се види"груба намеса ".....
Мисля цял ден :snif: за чувствата на тези сладури.
Ееех , Ноелче колко ни липсваш в този момент :tzeluvka:

Потребителски аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Регистриран: вт ное 24, 2009 5:38 pm

Мнение от ida_ili64 » ср дек 10, 2014 9:47 pm

Роза, страхотна идея! :daaa: И ти ме подсети нещо... Преди две ли, та три ли години :hmmm: в групата ни по пачуърк бяхме поели едно шество над един дом за деца в Доганово. Когато отидох за първи път в дома,бях наобиколена от деца на различна възраст- от мили, по-мили. Говорихме си, разпитвах ги кой какво обича да прави. Най-трудното бе да си тръгна от там- който е ходил в такъв дом, знае как ти се стяга гърлото, когато видиш тъгата в детските очи , искаше ми се да ги взема всички с мен , у дома.
Та имаше едно талантливо момче там, което рисуваше добре и мечтаеше да рисува и да учи рисуване. И... понеже аз все още живея със моя горчив опит и мечтата си да рисувам, зарекох се да помогна на това дете и да може да ходи някъде, където да го подготвят за да кандидатства.
Прибрах се и започнах трескаво да пиша на всеки, който по някакъв начин смятатх, че може да помогне. Така от човек на човек, открих една добра душа, художничка, която има ателие в което дава уроци по рисуване. Тя бе толкова заета, че не бе намерила време да реализира нейна мечта- да дари ня талантливо дете, без възможности своето внимание и да го подготви. Е, намерихме се, аз търсех някой, който да даде безвъзмездно уроци, тя- предлагаше това. Изпратихме и снимки на косьовите рисунки - бе повече от възторжена! Оставаше да намерим средствата за пътуването на Косьо от Доганово до София , събрахме парите, акция във Фейсбука ми доведе до събирането на около 2600 лв, които свършиха много още чудеса и радост - за Коледа.
Та в този ред на мисли, като разберем талантите и мечтите, вероятно може да потърсим правилните хора, школи, където да работят също сърцати хора и те да посещават безвъзмездно занятията там.
Знам си аз , че тук е мястото да се измисли правилното , когато прочетох статията просто вътре ми подскочи и си казах, че не може така. Нямах ясна цел и мисъл, освен- живеят в Пловдив, значи ми трябва сърцат пловдивчанин! :dovolen: И... то нищо не е случайно в този живот :nod: , Нини си бе получила изненадката от мен и писа. Знаех вече, че съм намерила човека :daaa: :liubov: !
Мисля си , че трябва да се започне с организацията и Валето и Юлето да се разберат, коят ще бъде телефонния представител на Хоби тимуровата чета. И да се затъркаля колелото... До къде ще се дотъркаля, ще покаже времето.
И това от Бръмбърче, за ''цветните каки'' :lol: - ми страхотно е :daaa: . Ама за да стигнем до големите мечти, трябва да тръгнем с малки крачици напред. И преди всичко, трябва да спечелим бащата, защото без неговото съгласие и помощ, всичко ще си остане само планиране.
И да ви кажа ли, миналата седмица гледах един филм с Робин Уилямс - учещ за лекар, страхотен филм , автобиографичен за лекар, който отваря клиника за хора без социални и здравни застраховки, в която всеки е пациент и- същевремено - лекар. Не мога да кажа обаче името... :ufff: Та във филма, най- ценното, което ми остана в главата , бяха думите на героя:" Когато човек полага грижи за другите, забравя за собствените си проблеми." Много вярна мисъл и интерпретация на това,че не е нужно да си богат, за да си човечен и състрадателен, и да служиш на хората, давайки най-доброто от себе си.
Чакам да се включат още цветни майки от Пловдив...и... изобщо, още цветари. Знаете- заедно сме сила! :daaa:
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
mama_li
Кафе машина
Регистриран: ср ное 25, 2009 10:20 am

Мнение от mama_li » ср дек 10, 2014 10:19 pm

Много добри идеи се заформят тук! Бройте ме и мен! С каквото мога ще помагам!

Потребителски аватар
danita
Кафе с мляко
Регистриран: нед дек 07, 2014 3:39 am

Мнение от danita » ср дек 10, 2014 10:33 pm

Здравейте!Децата се чувстват най-добре сред други деца.Идеята да се проучат техните интереси е добра.Финансиране на някъкъв спорт-ски,плуване ,тенис или изкуства.Друго-екскурзии и лагери или почивка за всички .Аз ще участвам.Сметка?

Потребителски аватар
mucunka
Кафе машина
Регистриран: нед ное 29, 2009 7:57 pm

Мнение от mucunka » ср дек 10, 2014 10:36 pm

Момичета, идеите ви са страхотни, но имайте предвид ,че всичко трябва да е премерено и много деликатно.Ще ви кажа защо. На момченце от моята група почина внезапно таткото, млад човек, голяма трагедия. Организирахме родителите, купихме учебниците и помагалата на детето. Събрахме пари и за таксата за 6 месеца, а така също и за допълнителните педагогически дейности. Една майка бе разговаряла предварително с майката, която получава малка заплата, а има и ученик.Всичко бе добре замислено, организирано с голям ентусиазъм и съпричастност. И изведнъж майката каза, че не желая никаква помощ и че сама ще се справя с трудностите. Оказа се, че даже се е засегнала. Един вид защо я мислят за слаба. Много неловка ситуация. Явно засегнахме нейното достойнство.
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени

Потребителски аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Регистриран: вт ное 24, 2009 5:38 pm

Мнение от ida_ili64 » чет дек 11, 2014 12:35 am

Права си Вера и мен това ме притеснява, да не нахлуем толкова стремглаво, та да изплашим човека! :hmmm:
Но съм убедена, че Нини и Юлето ще го измислят, Валя я познавам и знам, че е много деликатен човек, самата тя не обича да й нахлуват в личната територия , е понякаога ;)... И знам, че щом е споделила с Юлия, значи са добър екип и могат да се стиковат добре. А това е важно.
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
Veleva
Виенско кафе
Регистриран: чет юни 20, 2013 11:54 am

Мнение от Veleva » чет дек 11, 2014 12:09 pm

Момичета, толкова сте мили и добри ! :tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka:
Всичките ви идеи са страхотни, но аз,като истинска практична Дева, предлагам и да съберем някаква,може и скромна,парична сума. Празници ще минат, а после идва ред на сметки за ток,вода ,телефон. just , ще ти пратя по Еконт малко парички, наистина малко, но толкова имам възможност.

Nini
Кафе машина
Регистриран: ср яну 25, 2012 9:49 pm

Мнение от Nini » чет дек 11, 2014 2:28 pm

Мили момичета, обстоятелства от ЛС и :sphone: ме карат да се откажа от участието си тук.
Няма да влизам нито в открит, нито в скрит конфликт във форума - принцип.
Довършвам сама, каквото съм започнала , може би с помощта на колеги.
Юле, Ида, съжалявам :tzeluvka: :tzvetentze:

Потребителски аватар
calico
Наркоман
Регистриран: ср дек 02, 2009 4:41 pm

Мнение от calico » чет дек 11, 2014 2:38 pm

Ееех, Нини, провокации винаги и навсякъде има... :tzeluvka:
да вземем да се учим вече да не им обръщаме и една молекула внимание.
Не се огорчавай, Нини :tzeluvka: , ти даваш най-доброто от себе си, това е достатъчно
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...

РОУЗ
Баш кафе майстор
Регистриран: пон фев 10, 2014 8:15 pm

Мнение от РОУЗ » чет дек 11, 2014 4:35 pm

Нини :tzeluvka: , нямам идея за какво е конфликтът точно в тази тема, но се присетих за скорошни терзания на сина ми.
Той участва в една благотворителна ученическа организация, само ученици са, без възрастни, такъв е принципът, правят различни благотворителни неща, къде успешни, къде не толкова за страничния наблюдател (отстрани кусури се намират лесно и винаги ;) ), последно дискутирали къде да насочат усилията си и накрая решили, че няма нищо по-лошо от болно дете и ще събират пари за болно дете, но кое да изберат, ами другите? Как да изберат на кое точно дете да помогнат и как да помогнат само на едно при толкова много нуждаещи се?
Много го тормозеше този въпрос, казах му, че и аз не знам отговора, затова и никога не си го задавам, когато правя нещо за някого. То е за този миг и за този човек, винаги ще има някой по-нуждаещ се, винаги ще има по-подходяща помощ, по-подходящ момент...раздаваш това, което можеш, колкото можеш и както можеш, от сърце.

Потребителски аватар
Noel
Наркоман
Регистриран: вт яну 07, 2014 8:29 pm

Мнение от Noel » чет дек 11, 2014 4:57 pm

Nini написа:Мили момичета, обстоятелства от ЛС и :sphone: ме карат да се откажа от участието си тук.
Няма да влизам нито в открит, нито в скрит конфликт във форума - принцип.
Довършвам сама, каквото съм започнала , може би с помощта на колеги.
Юле, Ида, съжалявам :tzeluvka: :tzvetentze:
Нини :tzeluvka:
Когато реша,че нещо е правилно точно за мен,няма сила,която да ме спре :!:
Колкото са хората,толкова са и идеите.
Но нашето решение е най-доброто,защото така сме го усетили,имало е нещо което е докоснало една тънка струна...
И не е възможно да свирим една мелодия със всички около нас,не трябва и да опитваш.
Не мисли за думите с които си наранена.Мисли за твоето си нещо,това ,което е докоснало твоето сърце.

Разпиляна съм тези дни,но ако се нуждаеш от мен,пиши ми :gush:
Това е твоята магия,момиче :liubov: игнорирай всичко останало :nod:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.

Потребителски аватар
Veleva
Виенско кафе
Регистриран: чет юни 20, 2013 11:54 am

Мнение от Veleva » чет дек 11, 2014 5:27 pm

Нини, Ноел и Калико казаха всичко. Не се отказвай,моля те :tzeluvka:

isa
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: нед ное 29, 2009 1:03 pm

Мнение от isa » чет дек 11, 2014 6:00 pm

Veleva написа:Нини, Ноел и Калико казаха всичко. Не се отказвай,моля те :tzeluvka:
Нини, игнорирай личните съобщения и обаждания, тези които искаме да участваме ще го направим и не е нужно ние да бъдем принудени да си уточняваме нещата на лични защото някой има нещо против идеята. Ами значи това не е неговата бира и няма какво да влиза в лични пререкания. Тази тема е публична и който има нещо да казва е свободен да го направи тук в темата, както и да не се включва въобще, както и да изрази мнение, както и да усеща или не нещата които вълнуват другите :tzeluvka:

Потребителски аватар
dora
Кафе машина
Регистриран: нед ное 29, 2009 5:06 pm

Мнение от dora » чет дек 11, 2014 8:26 pm

Надявам се Ида и just няма нищо против да използвам нейната тема за да помоля за помощ.
Не е за мен, а за деца лишени от родителска грижа с които работя.

"Приятели, много моля тези от вас,които имат запазени дрехи за деца от 9 до 16 год. и искат да ги дарят на деца от дом за деца, лишени от родителски грижи да ми пише. Имаме нужда дори от чорапи , 2-3 колана (мъжки)и бельо (ако може бельото да е ново). Дрехите са за 9 момчета и 3 момичета.Ако имате и някакви играчки за по-малките,също няма да откажем."
Това е публикувала директорката на жилището. Аз мога да бъда само посредник с брагодарност.
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”

Потребителски аватар
dora
Кафе машина
Регистриран: нед ное 29, 2009 5:06 pm

Мнение от dora » чет дек 11, 2014 9:05 pm

Тук тупти някакво общо безкрайно добро сърце.
Благодаря на всички, които вече ми писаха.
Няма срок, когато тогава, но ви благодаря със сълзи на очите, защото сте така сърдечни винаги.
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”

Отговори

Върни се в “Благотворителни кампании и търгове”