Нека заблестят още детски очи

В момента няма активна благотворителна кампания.
just

Нека заблестят още детски очи

Мнение от just »

„Можем ли да помогнем ?“

С този въпрос вчера нашата ida_ili64 :tzvetentze: ни подсети за един неотдавна нашумял трагичен случай в Пловдив, в който съдбата на едно многодетно пловдивско семейство тотално се преобръща след поредната безотговорност и арогантност по градските ни улици :svekurva: :ufff:

Сигурна съм, че повечето от вас също помнят този случай, защото беше отразен широко в медиите. В линковете по-долу, част от публикациите по темата:
http://www.dcnews.bg/%D0%BF%D0%BE%D1%87 ... %B2%D0%B0/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.dunavmost.bg/Bulgaria/News/1 ... v-mizeriya" onclick="window.open(this.href);return false;

С Nini от вчера умуваме какво и как да направим, за да стоплим поне малко предстоящите празници на осиротялото семейство…

Най-малкото, което ще направим, е да поканим бащата и трите му малки дечица на детско коледно тържество. Ще ги зарадваме с хубава емоция и желани подаръци.

Други коледни идеи, които ни се въртят в главите, са за:
- още подаръци – книжки, играчки и др.
- картичка с пожелания за всяко едно от децата
- да заведем дечицата на куклен театър
- ако съберем и известна парична сума (дори и под форма на ваучери за храна), можем да подсигурим част и от празничната им трапеза
- да подарим изработена или аранжирана от нас коледна украса – венец, коледна звезда или др.

Но след празниците идват делници, а и делниците за тези хора със сигурност ще са особено трудни. Затова можем да съберем и други полезни неща - ученически помагала, дрешки, обувки и др.

Как ви се струват предложените от нас идеи, какво още да измислим ?

За всякакви въпроси може да пишете тук в темата, на мен или на Nini.


Нека заедно върнем щастливите искрици в очичките на тези деца и да подкрепим изтерзания им баща !

Можем ли да помогнем ? Да, знам, можем и ще го направим !
Аватар
Анемоне
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1143
Регистриран на: Юни 29, '12, 22:43

Re: Нека заблестят още детски очи

Мнение от Анемоне »

Ще!
Аватар
mu6ketar
Кафевар/ка/
Мнения: 930
Регистриран на: Окт 19, '11, 16:09
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Нека заблестят още детски очи

Мнение от mu6ketar »

Разбира се, че ще помогнем!
Напишете удобен офис на Еконт, на теб или на Нини. Заедно с подаръците да съберем и пари, защото както казваш делниците им са много трудни.
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Нека заблестят още детски очи

Мнение от Димана »

Ще направим каквото можем.
В кой клас е каката?
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Нека заблестят още детски очи

Мнение от Миша »

За парите и коледните подаръци -ясно,а дали не може да разберем от какво точно се нуждаят като помагала,учебници ,дрешки и т.нат ,няма смисъл да ги затрупваме с неща,от които нямат нужда
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
РОУЗ

Re: Нека заблестят още детски очи

Мнение от РОУЗ »

В линка има телефон на бащата, кой ще се обади, за да не звъним всички? И аз мога.

Не знам точно каква е процедурата, юристи трябва да кажат, но мисля, че от гражданската отговорност на шофьора им се полага обезщетение, може би би било добре ако не са предприели нещо да им помогнем в тази насока. Свестен адвокат например.
Иначе другото е лесно, много хора сме, ще помогнем кой с каквото може.
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Нека заблестят още детски очи

Мнение от Tanet »

Дали знаят за този гаранционен фонд, за който писа Дал?
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
РОУЗ

Re: Нека заблестят още детски очи

Мнение от РОУЗ »

Току що говорих с човека, каза, че всичко имат, заринати са от всичко необходимо за децата, включително и финансова подкрепа са получили, водят дело или каквото там за обезщетение, просто съдебната система е тромава. Благодари много и така.
Това бяха думите му, ако вие се сещата за друго, с което можем да помогнем...може някой юрист да го поразпита докъде са стигнали и какво точно са предприели, за да е ясно, че всичко е както трябва от юридическа гледна точка.

ПП.Питах и дали имат двор, да го зацветим, за да се радват децата...но живеят в апартамент. Друго не ми хрумна. :hmmm:
just

Re: Нека заблестят още детски очи

Мнение от just »

Каката е във втори клас, момченцето е на 3 год., а другото момиченце сигурно е 5-6 годишно, не знам точно.
По телефона вчера от бащата разбрахме, че момченцето искало да става полицай, така че ще търсим полицейска кола или нещо друго полицейско. Каките му, все още разбира се са в плен на куклите. Но човекът толкова толкова скромен, че не иска да каже за други техни нужди :hmmmmmm: Ето и на Роуз :tzvetentze: казва, че имат всичко...
Може би ако се видим, ще се разбере най-добре :stiskam:

Аз по-добре да получавам колетчетата, че Нинито е доста по-ангажирана в този период от мен :dovolen:
Пловдив офис Събота пазар, името и тел. ми повечето от вас го знаете :dovolen:

Ако някой няма все още моите координати, да ми пише на лс - ще му пратя :daaa:

Очаквам и другите от пловдивската група да се включат :stiskam:


Да допълня, че коледното тържество ще е на 19.12. Дано до тогава сме готови поне с част от подаръците :stiskam:

Да помислим и за хубави стихчета за картичките. Таткото иска да им запази всички получени картички с пожелания от добрите хора, откликнали на болката им.
Deleted User 1445

Re: Нека заблестят още детски очи

Мнение от Deleted User 1445 »

Юле, благодаря :tzeluvka: :tzvetentze: Идичке, благодаря и на теб :gush:
Момичета, вчера и аз говорих с бащата, каза ми почти същото, каквото и на Роуз. Едвам изкопчих какви да бъдат подаръците за децата. За Калоян ще купуваме полицейска кола и всякакви полицейски аксесоари каквито намерим, кой ли малък мъж не иска да е полицай, а за каките, каза, кукли. Ние можем да добавим и всичките аксесоари за кукли. По моята щерка помня, че то не бяха кухни, бани, фризьорски пособия и др. В момента "хит" било някакво огледало на Снежанка, което разказва приказки и пее песнички :o Аз , обаче, не съм по актуалностите, който има щерка в тази възраст, да предлага.
На 19 декември децата ще получат подаръците от Дядо Коледа - актьора от пловдивския театър Стоян Сърданов, той знае как да омае детската душа. Обикновено го гледат с широко отворени очи.
С Юлето приемаме всякакви идеи и помощ.

п.п. Децата ще получат и пенсии от държавата, но системата е тромава, те тъгуват и мизерстват сега.
Публикувай отговор

Обратно към “Благотворителни кампании и търгове”