Да помогнем с нещо малко

В момента няма активна благотворителна кампания.
Публикувай отговор
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от lila »

краси кубарелова написа:Дарителството е интимен акт, освен ако целта не е друга :). Как беше : "Дясната ръка да не знае какво прави лявата".
Изображение

Пак ще го кажа - за тези онези или нашите деца - били те цигани арменчета еврейчета българчета помачета турчета гърчета етиопчета - са необходими ежедневни грижи в семейна среда.
Ако някой вземе дете да го гледа у дома си независимо дали ще го осинови или не - ежедневно, да му трепери като на свое като вдигне температура, да му издърпа ухото ако се е изпикало пред вратата на съседите - еваларката.....
Аватар
vivianna444
Кана кафе
Мнения: 595
Регистриран на: Юли 29, '12, 22:06
Местоположение: Sofia

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от vivianna444 »

Апела тук е: Да помогнем с нещо малко

Съгласна съм, че плащаме данъци и би следвало държаватаа да поеме грижата за тези домове. Съгласна съм и че държавните слЪжители и властимащи са бездушни и коравосърдечни, корумпирани, егоистични и егоцентрични. Ясно осъзнавам, че част то данъците, които плащам отиват за скъпи лимузини, за вили, за силикон и за перхидрол.... но ние се опитваме да помогнем с нещо малко. Ако тези деца имаха по-често бонбони, банани и вафли нямаше да стават лесна плячка за педофилите. :snif: Ако не са имали нормално детство как бихме могли да очакваме да станат нормални възрастни? И да, освен държава има и общество. Ако държавата е нефелна и не се справя, обществото би могло.

Някой беше писал, че видял учителката си / пенсионерка да рови в кофите за боклук. :sworried: 9 от 10 човека биха я подминали и никой няма да ги упрекне, ама да се упреква десетия, че иска да помогне или е помогнал... :ufff: иначе и тази жена е в категорията "грижа на държавата".

И още нещо: въпреки, че съм редовен платец и на данък смет, всяка година се включвам в кампаниите "да почистим България за един ден", правят го още десетки хиляди хора... :hihihi:
denitsavm

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от denitsavm »

Лила, благодарение на законите и администрацията в БГ, това нещо е почти невъзможно за тези деца, а за тези, които е възможно става след толкова време, тестове и късане на нерви, че малко хора, желаещи да вземат дете, стигат до края, т.е. до взимането му :snif: Една приятелка я мотаха година и половина, през което време и мериха живота на кантар, трябваше да мине през всички видове психо и т.н. тестове, да напусне работа /защото имала командировки и дете, на което си приемен родител, даже и не осиновител не можеш на баби и гледачки да оставяш :shock: /... сума ти неща, които просто не знам как не и скъсаха нервите и не я накараха да се откаже... А ако искаш и дете с увреждания да вземеш... ми то по техни указания ще трябва да сменяш не само жилището, но и квартала, може би и града... Сложно е, не че не ги взимат. Иначе желаещи има, но реално от 10 един да успява

Може и да не може да се дадат топли грижи на децата и мила семейна среда, но защо да не им дадем ябълки :hmmm: Глупаво е да си мислим, че щом не можем да им оправим целия живот, то не можем да им дадем някакво удоволствие или, че ако им го дадем, ще ги нараним повече :dovolen:
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от lila »

Имаме такова дете в семейстото - не е невъзможно. Не исках да го казвам.

Както написах по-горе - всеки прави каквото може.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от calico »

всички сте прави, моля ви не спорете по тая тема.
Да поемеш отговорност за едно човешко същество изцяло и тотално, е акт, който не е по силите на всеки, не е по възможностите на всеки и може би не е по желанието на всеки. Аз се прекланям пред такива хора.
Добротата има много форми, и благотворителността е една от тях. За някои е спорадична, за други по-честа, в различни форми, ... кой както го усеща.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от Магдалена »

Вече 30 години работя предимно с ромски семейства и децата им.Промени се само това, че майките са по-често 12-13 годишни;че няма никой наказан за педофилия,защото това видите ли им било етническа характеристика!Много от децата са с увреждания, с оглед възрастта на зачеване.Майките и бащите са на социални помощи,защото необразовани не намират работа.Пък те и не искат да се образоват.Не събуждат в мен жалост сутрин,когато българският ми образован учител стои пред "вратата" на ромската къща,заобиколен от мръсни кучета, локви от урина и мръсни памперси, и търпеливо чака, ромската майка да примоли отрочето си да стане и да тръгне с учителката си за училище.Пък гуреливото ромче да я убеждава,как днес не му се ходи на училище. Или вечните обяснения, че отсъства от школо,защото няма обувки и дрехи. И веднага си спомням, как при раздаването на дрехи, събрани в такава като тукашната благотворителна акция, голяма част от нашите здрави и чисти дрехи бидеха веднага хвърлени в контейнера ,защото ромът може и да няма свои, ама към чуждите е много претенциозен.Спомням си, как майките търгуваха още в училищния двор получените хранителни продукти.И си спомням, как няколко деца не искаха да идват в училище в първите няколко месеца, щото ги беше страх, че ги къпем.Те се страхуваха от водата. Ами за този навик не се иска благотворителност, а майчино постоянство!В същото време се гордея с работата и ежедневната благотворителност на служителите в моето училище,на които хич не им влиза в работата да режат нокти,да мият зъби,да подстригват коси, да обезпаразитяват коси,да преобличат мръсни и напикани дрехи,но го правят ежедневно!! В същото време се ужасявам от летните ваканции,когато част от децата гладуват,защото я няма училищната закуска.Децата не са виновни,но продукт на родителите си,стават онези хитреци,които виждаме по улиците и край заведенията да ни събуждат чувството за вина,протягайки не съвсем чиста ръчица. Аз не давам милостия! Всеки ден работя съзнателно, с надеждата, че някое,някога ще променя! Това е не само професията ми.И съм против дарителските кампании,именно защото са кампании, а не политика с ясно начало и край!!Съжалявам за дългия си пост ,но и той е само малка част от онова,което бушува у мен по този въпрос!
Успех в начинанието на оптимистите!! :stiskam: :stiskam:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 708 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от Гео, граф »

Европейци ли сме ??? В контекста на разгорялата се дискусия по-горе в темата бих казала че не сме ... Не че ''европеец'' означава идеален !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от lila »

Благотворителността е най-евтиното средство за изграждане на авторитет и е превърната в средство за придобиване на обществен такъв.
Тези или други деца в подобно състояние не са играчки.
Те са ЖИВИ ЧОВЕШКИ същества.
Ето това исках да кажа явно не разбирате повечето.

Не е редно и морално да си поиграе някой с тях като с кучета два часа по празниците и после ... ако му дойде кефа следващия път след шест месеца пак.
Не е редно да се снима човек с тях като с трофеи на фалшива филантропия и да ги поства по форуми и сайтове за снимки. Според закона за закрила на детето.
Този вид благотворителност е жестокост и вреден в най-висша степен, но е окуражаван и насаждан от телевизия и медии и фалшивия двоен стандарт на болната обществена система която се опитва да вменява и чувство за вина на обикновения гражданин.
Вредно е децата от малки да се приучават че от някъде някой днес ще донесе нещо а утре пак може така ... те трябва постепенно да придобиват трудови навици за да могат сами да си осигуряват каквото им е необходимо в този живот.
Социалните умения за които не си и даваме сметка че имаме се придобиват в семейна среда. На тези деца им трябва повече внимание, образование и подкрепа в противен случай те няма да научат и в повечето случаи не знаят съвсем елементарни неща като например че супа десерт и основно ядене се ядат отделно и в определена последователност а не омесени на гнусна каша заедно.
Ако човек се реши да поеме такъв ангажимент то той трябва да е дългосрочен. Да отидеш днес, след два дни пак и пак и пак.

Да помогнем с нещо малко
да им купим кашон с ябълки
ние сме голямата работа ще дадем 20 лева за ябълки
догодина ще им купим пак
ще се поснимаме и ще се попохвалим насам натам
държавата и това не прави
баси гаднооооооооо
Аватар
Diyana
Виенско кафе
Мнения: 350
Регистриран на: Ное 2, '11, 15:08
Местоположение: Пловдив

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от Diyana »

Не бях влизала във форума от два дни...изчетох двете страници и ми стана мъчно...
Нямам намерение да се оправдавам пред никого, най-малко пък към същества, които са на принципа "против по принцип"...
https://www.facebook.com/groups/248127971224/" onclick="window.open(this.href);return false; - Това е страницата, която направихме с приятели преди години...Понеже има хора без профил във фейса пояснявам...групата се казва " Целогодишна доброволна дарителска кампания"...това, което исках да постигна беше да съм събирателен пункт целогодишно за хорските вещи, които искат да дарят и да съм свързващо звено между тези, които искат да дарят нещо по-ценно от стари вещи...целогодишно Лила, ЦЕЛОГОДИШНО.
Обидно ми е от сравнението с лейди Даяна...и аз не знам защо ти се обиждам...простотията винаги ме е обиждала, дори когато не е насочена към мен.Нито пък съм се снимала с децата, за да се показвам....голяма част от снимките ги нямаше в публичното пространство...качих ги преди два дни, за да мога да си публикувам въпросното мнение в тази тема и да не съм просто голословна.Мен лично ме има на една снимка, не мога да коментирам нагласите на момичетата от снимката, която си публикувала, защото не ги познавам добре...разбрали са за инициативата от групата във фейсбук. От това съдя, че не съм чак такъв зъл демон, че публикувам снимките на децата, щом като има хора, които дори "спорадично" помагат.
Това, което аз мога да направя сама или с мъжа ми е малко, почти нищожно...но като сме повече съответно ще постигнем повече...Преди време друга такава група "спорадични дарители" са им боядисали стайчките и са им поправили мивките...също така група "спорадични" стоматоложки им преглеждат зъбките и т.н.
Може и да се заблуждавам, но спорадичност на квадрат вече преминава в нещо съвсем различно...
Единственото, повтарям ЕДИНСТВЕНОТО нещо, за което съм съгласна с Лила е че държавата ни е скапана...Дори и да имаш добро желание тя ти полива ентусиазма с ледена вода. Ако исках да ти се оправдавам щях да ти публикувам множеството ми запитвания към театри, кина, циркове и детски центрове с молба за някакво съдействие...Ами стена :ufff: Ако ти прави кеф и ти да поливаш хорското желание-ДЕРЗАЙи спокойни сънища!
dal

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от dal »

Дияна , делото на даряващия е свято и който дава без да брои -господ гледа отгоре добрината му.
Нежеланието и опозицията в случая се коренят в друго .
Мога да изброявам до утре съставните части на "другото", но ще загрозим темата .
Не омаловажавай обаче останалите форми на социална солидарност и съпричастност , и не наричай простаци хора , които ти казват че си плащат данъците и това за тях е добре изпълнен социален ангажимент.
Плащането на данъците е основната форма на дарителство , баланс и социална съпричастност -всичко друго е ако искаме/ако можем и т.н.
Държавата прибира и за никого не я е еня , а темата за асоциирането и взаимопомощта е океан и ще се удавим в нея.
За туй- всеки както го чувства и както го направи , така е правилно от негова гледна точка.

Обществения договор тук между човек и държава не работи и заради това хората страдат , палят се , гладуват мизеруват и т.н.
Публикувай отговор

Обратно към “Благотворителни кампании и търгове”