Да помогнем с нещо малко

В момента няма активна благотворителна кампания.
Публикувай отговор
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от Роза1924 »

svetla06 написа:Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Такива има в нашата агроаптека. Дали баш от всички - не знам. Но от първите със сигурност, а аз за сефте ги виждам.
Семенцата са получени и дадени на съседката - много се зарадва, чак се просълзи, като разбра, че са подарък.
Много благодаря на всички отзовали се. :tzeluvka: :tzvetentze:
А темата - може да стане повод и за други подобни жестове.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 816 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от Мария Николова »

По времето, когато ползвах компа си само за пишеща машина и китките си фотах на лента, някакво цветарско списание публикува снимката на някаква китка, която бях пратила в плик. И тази публикация стана повод за епистолярно познанство с непознато другарче от Шумен. Разменихме си много китки и понеже тя получавала много писма с молба за семена от стари пенсионерки, едва свързващи двата края, направихме с Галя следното нещо: Цяло лято и до късна есен двете събирахме семена от градините си и от всяка приятелка, която ни даде. Тя направи списък на адресите, разделихме семената на две и адресите на две и всяка имаше адреси и семена от двете ни. Написах и копирах за всеси адрес по едно писмо за КЛЦ (Клуб на любителите цветарки). Всяка получила семената автоматично ставаше клубарка и се задължаваше като отгледа семената, да занесе разсади-цветя и за Дом за деца, или Дом за стари хора и да засади цнетя в двора на какъвто Дом се случи. Пакетирахме и пратихме семена на 23 жени, от които 3 напролет отговориха на Галя, че са засадили с помощта на децата цветя от нашите семена в два Дома за деца и един Дом за стари хора. Бяхме решили, че нито една няма да иде по-далеч от това да се радва на китките си. Галя получи още към 40 други писма през пролетта. Благодарности от съседки и роднини на "нашите" пенсионерки (които също писаха да благодарят), които казваха, че нашите семена и тях са зарадвали. Беше страхотно преживяване! :ieeee: :liubov2: :ieeemyzh:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Diyana
Виенско кафе
Мнения: 350
Регистриран на: Ное 2, '11, 15:08
Местоположение: Пловдив

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от Diyana »

Момичета и момчета, искам да ви ангажирам вниманието с нещо...От няколко години с мъжа ми и приятели посещаваме приют за безпризорни деца "Майка Тереза" в град Пловдив. За мой огромен срам от доста време не сме ходили, нямам никакво оправдание, за което.

Това не е дом за деца, а приют...разликата е че тук малчуганите имат роднини, дори е възможно да имат двама живи родители, които по една или друга причина са ги изоставили там без да са подписали документите, че ги оставят за осиновяване/може да е от невъзможност да ги гледат към момента, но с надеждата някой ден да си ги вземат/...това води до една изключително вредна среда за децата, които идея си нямат защо са там и си мислят, че не са били послушни, за да ги оставят.Те нямат дори минималната сигурност, която дава домът за деца, там те си имат своя стая, гардеробче, хигиенни принадлежности и т.н. докато тук дрешките са общи, обувките са общи...Можеш да видиш момченце в розово...
Изображение
Ето например това са Емко и Живчето...Те са братче и сетриче - сладура в розово е Емко.
Повечето са ромчета, направо са си циганчета...това пояснение е страшно тъпо, но го давам само защото ми се е случвало хора да ми казват: " Другия път избери дом с бъргарчета" :ufff: :ufff: :ufff:
Изображение
Тези очи не са ли едновременно най-сладкото и най-тъжното нещо...да, цигански са...но са детски!
Ето снимки от последната година:http://diyanarasheva.snimka.bg/children ... 2.29952514 Вярвам че тук има хора с огромни сърца и тези дечица ще докоснат и вас...Ако имате стари, но здрави дрешки, обувки и играчки и имате възможност да ги пратите просто го направете.
Адреса е Пловдив, ул. Петър Стоев 152.
За живущите в Пловдив...от коматевския възел се завива по бул. Възстаннически оттам първата вляво и пак първата в ляво, в края на улицата леко в дясно се вижда дома-малка постройка с двор.
Аз ще ходя там на 23-ти, но не мога да кажа точно в колко часа... Прочетох, че ще има среща на Цветна пролет, може момичетата да имат желание да минат и през дома след това...не е нужно да се носи каквото и да било...те се радват и на най-малкото внимание...Въпреки това ако някой реши да занесе нещо само ще отбележа, че умират за плодове, много рядко ги виждат, защото пансиона е на издръжка на общината и средствата, които им се полагат за ток, вода, храна и т.н. стигат за половината година, а за другата половина разчитат на дарения. Разпределили са си ги така, че през седмицата храната е от някакъв стол, а събота и неделя им готвят на място.При най-мащабното ни посещение успяхме да съберем пари за ДВД и дискове с детски филмчета и продукти като олио, захар, ориз, фасул, леща, брашно и доматено пюре.
Броя на децата е различен-но е около 15-20 деца, както и възрастта им...варират от 2-3 годинки до 13-14. Има и деца със забавено умствено развитие и със зрителни и други проблеми.
Иска ми се слънчевите им усмивки да докоснат и вас... :snif:
Аватар
vivianna444
Кана кафе
Мнения: 595
Регистриран на: Юли 29, '12, 22:06
Местоположение: Sofia

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от vivianna444 »

Страхотно начинание, Diyana :gush: Ще опитам да спретна нещо набързо. Дали ще ти е удобно да ти го изпратя по Еконт и да го занесеш в събота?

:tzvetentze:
Аватар
belika
Кафевар/ка/
Мнения: 994
Регистриран на: Апр 22, '12, 15:29
Местоположение: София
Дал благодарност: 242 пъти
Получил благодарност: 172 пъти

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от belika »

форумът е медия. забранено и наказуемо е постване на снимки на такива деца в публични канали.

иначе темата е дълга, болезнена и сложна. спорадичната благотворителност поставя подобни деца в още по-тежък риск, според мен. и е причина за задълбочаване на проблема. а за трайно ангажиране и грижи почти никой не е готов.

тъжно.
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от rumivarna »

belika написа:форумът е медия. забранено и наказуемо е постване на снимки на такива деца в публични канали.
И защо да е забранено? Като не ги показваме проблема ще изчезне ли? Как ги показват по телевизиите?
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
belika
Кафевар/ка/
Мнения: 994
Регистриран на: Апр 22, '12, 15:29
Местоположение: София
Дал благодарност: 242 пъти
Получил благодарност: 172 пъти

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от belika »

а като ги изтипосаш насред интернет, или по телевизията, хората да гледат и да цъкат с език, подариш им старите си дрехи, обувки, цветя и козунак за великден, и на тръгване си плювнеш в пазвата без да поглеждаш назад поне до следващата коледа- ще им оправиш живота? :hmmm:

все едно. вие си знаете.
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от lila »

Децата не са криви за нищо разбира се, но мисля, че не е редно да се постват снимки на деца без разрешението на родителите им или настойниците им.
Аватар
vivianna444
Кана кафе
Мнения: 595
Регистриран на: Юли 29, '12, 22:06
Местоположение: Sofia

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от vivianna444 »

:shock: Боже, какво доживях да видя! :shock:

...спорадичната благотворителност поставя подобни деца в още по-тежък риск, според мен. и е причина за задълбочаване на проблема....

тц, тц, тц...
Ако Дияна е изпратила хранителни продукти (спорадично); аз я последвам - пак спорадично с кашон тетрадки и цветни моливи, друга добра душа последва (пак спорадично) с кашон ябълки, то с какво и на кого бихме навредили?... :hmmm:

Цитат:
Благотворителността е една от най-хуманните и смислени дейности, с които се занимават хората по света. Благодарение на благотворителността се спасяват човешки животи, дава се здраве, надежда и шанс за по-добро бъдеще на изпаднали в нужда хора. Благотворителността е символ на най-висшите човешки качества – милосърдието и добротата.
край на цитата

:tzvetentze:
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от lila »

Бях написала някои неща в горния си пост, но ги изтрих. Че ние, работещите българи всеки ден развиваме благотворителност - държавата прибира достатъчно от всички нас, за да храни точно циганите.
Да намери държавата родителите им, да ги накара да работят за да получават пари, да ги научи да поемат отговорност И за децата си, както ние поемаме за своите - да ги изгледаме, изхраним и изучим.
Докато имат възможност те няма да го правят.
И пак казвам - децата не са виновни. Ще им купим кашон с ябълки и пръчка евтин салам. И това няма да им оправи живота.
Те имат нужда от дом и майка и семейство. Не от приходяща лейди Даяна за събота следобед. На мен лично ще ми е по-гадно някой да ме вади от калта за по 1 ден за да видя че има и друг живот и после да ме връща обратно в гнусотията. Проблема няма да се оправи с благотворителност.
Това ще се случва дотогава, докато държавата абдикира от задълженията си, а ние ще си играем на благотворителност докато не се усетим че на всики гладни и жадни за внимание салам и щастие не можем да купим - просто са много, много, много.
Публикувай отговор

Обратно към “Благотворителни кампании и търгове”