Нашите градини 2019

Публикувай отговор
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Нашите градини 2019

Мнение от milena02 »

Графиньо, това "Хевънли пинк" ли е? Ако е тя, не я режи изобщо. Мускусните хибриди ги съсипваме с резитбата. За да се покажат в цялата си прелест, не трябва да се пипат, така се оказа. Но стават гигантски храсти повечето. За нагледност следобед ще ида да снимам мускусните, зарязани на произвола вече втора година, и на всеки ще му опиша нрава в розарската тема. То той е ясен, де: в началото са едни ню-ню сладки розички, да ти се иска да ги изпапкаш с тези мънички цветленца, и след пет години започваш да съобразяваш двора с тях. Бях си отделила едно по-арт кътче, с разни камъни, подбрани по цвят едногодишни, сукеленти, абе авторска работа, а околовръст - мускуси катерачи. В момента камъните изобщо не се виждат, отдолу даже буреняк не расте, камо ли цинии, и затлачиха комшулука със съседите. А "Гирляндите", които тропосах уж за височина на централно място, ми затиснаха и делфиниумите, и част от най-високите лилиуми, помляха и ехинацеи, и всичко. Напролет ще има реогранизации, а наесен - яко местене на многогодишни. Така заповядаха "Гирляндите на Амур", те не смятат да се мръднат, понеже са близо четири метра и на височина, и на ширина. Амур ли е - трябва с повишено внимание: и в живота, и в градината.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8475
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 820 пъти
Получил благодарност: 620 пъти

Re: Нашите градини 2019

Мнение от Shami »

О ,тия гирлянди и аз съм сложила най-отпред, на първа позиция,щото са ми резник от Мерка и като такива ще ги обграждам с много любов и не знам какво ще правя всъщност,хич не ми се искаше да ги местя,много обичам Мерка :angel2: ,не искам да ги загубя при едно евентуално местене,всичко се случва. :hmmm:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7262
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 702 пъти
Получил благодарност: 1260 пъти

Re: Нашите градини 2019

Мнение от ljuboznatelna »

Психолозите ми те :) Гео, всички , пробутали ти цветя, са виновни за психичното ти състояние. То не е лесно да намериш място на нещо, което не си планирал. :)
И аз отдавна забелязах, че мускусните не бива да се режат, ама пусто като няма място.... Фейрито я оставих две години, и сега е метър и нещо цъфтяща сфера.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 831 пъти
Получил благодарност: 1672 пъти

Re: Нашите градини 2019

Мнение от Гео, граф »

milena02 написа: Юни 18, '19, 12:24 Графиньо, това "Хевънли пинк" ли е?...
Не, Миленски, това е най-обикновено розово Fairy. Безкрайно съм доволна от него - колкото по режа, толкова по цъфти. Само за две седмици вади новите клонки с пъпки :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Нашите градини 2019

Мнение от milena02 »

Shami написа: Юни 18, '19, 12:33 О ,тия гирлянди и аз съм сложила най-отпред, на първа позиция
Искаш да кажеш, че това - бялото - си го сложила пред входната си врата! :hmmm: После ще ти го покажа и от другата му страна, понеже тука се вижда само част от него. :mrgreen: Имай предвид, че съм снимала от третия етаж, а самата конструкция, създадена за негова светлост Амур, е три метра висока, два широка и не му стига, а е тръгнал извън нея.
За мащаб: околните по-ниски катерачи са гигантската "Флорентина" (червента) и прецъфтяващ "Уестерланд", също могъща работа. Сред тях Гирляндите са като Айфеловата кула.


Изображение
илюзия
Виенско кафе
Мнения: 353
Регистриран на: Апр 21, '12, 23:48
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Нашите градини 2019

Мнение от илюзия »

ljuboznatelna написа: Юни 18, '19, 12:47 всички , пробутали ти цветя, са виновни за психичното ти състояние. То не е лесно да намериш място на нещо, което не си планирал. :)
С първото изречение съм напълно съгласна. Колко безсънни нощи от еуфория съм имала заради "пробутани" ми мечталки, само аз си знам. Виж, дните с отнесен в неизвестна посока поглед, странно нахилена физиономия и неадекватно съзнание, неспособно да се концнтрира върху елементарни мисловни дейности, ги забелязват и околните :D

Но да намериш място на нещо, което не си планирал, е далеч по-лесно, отколкото да приемеш празнотата и разочарованието от онова, което си планирал, очаквал, желал, нагодил си пространството наоколо и себе си най-вече..., а в крайна сметка не е станало (поради една или друга причина)...
"Ако всеки прави добро в предела на своите възможности,
възможностите ще станат безпределни..."
(F. İskender)
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7262
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 702 пъти
Получил благодарност: 1260 пъти

Re: Нашите градини 2019

Мнение от ljuboznatelna »

Аз лично съм й пробутвала ириси, които тя има до безкрай :D
Да, илюзия, и това за което пишеш го има.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31644
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 967 пъти
Получил благодарност: 2197 пъти

Re: Нашите градини 2019

Мнение от Мария Николова »

Та, ако се върна към тезата на Дал, страдам от силно душевно разстройство и добре, че в наше село няма психиатър, иначе само да е надзърнал в двора, и моментално ми е надянал усмирителната риза.
Агенте и всички като нея, хич да не го мислите психиатъра от цветарската си гледна точка.
Той най-много да каже Мдааа! Единствената Ви надежда да не се влошите повече, е тази градинка. Чоплете си в нея и всички неприятности от службата, съседката и свекървата ще се изпарят.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8475
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 820 пъти
Получил благодарност: 620 пъти

Re: Нашите градини 2019

Мнение от Shami »

Да ,Миленка,точно това бялото ми е най– отпред ,пред всички други рози е :daaa:
В момента е прецъфтяло,пуснало е три дълги шиша,не е голямо :hmmm: ,обаче вече знам,че ще стане голямо: :shock: ,но имам фантастичен план за него. :lol:Подготвям се психически,подготвям и него психически,говоря му . 8-)
Казвам му,че в скоро време ще ставаме на кълбо,аз ще помагам,няма да е лесно,но не и невъзможно,ще опитаме да сме красиви и на първа позиция в градината :daaa:
Та какво викахте за някакъв психиатър :lol:
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Нашите градини 2019

Мнение от milena02 »

Днес прогря малко слънце, та успях да снимам полянката.

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”