Нашите градини 2019

Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 858 пъти
Получил благодарност: 1722 пъти

Re: Нашите градини 2019

Мнение от Гео, граф »

Луда ставам в тая тема, лудааааа... :o :shock: :o :shock: ...

Пепеляш, стига с тия дребосъчести снимки де :svekurva: ! Да, мога да ги отворя, но си е друго всичките да блеснат в цял ръст на екрана :!: Такова спокойствие, позитивизъм и умереност лъха от твоята мислена, великолепно обгрижена градина, че бих фръкнала и кацнала на клонче в нея, само за да ѝ се наслаждавам Изображение...

На новото другарче didkapan - браво :daaa: ! За това, че се включваш с висок старт и показваш смело градината си, а тя е чудничко местенце за почивка :nod: !

Люб, за теб просто нямам слова... но ти знаеш как ми въздейства градината ти :sbrokenheart: :sbrokenheart: :sbrokenheart: .............
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5626
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1711 пъти
Получил благодарност: 1935 пъти

Re: Нашите градини 2019

Мнение от Тутти »

didcapan, смени храната на кучето и нека си ходи спокойно. Храната му ако преоблафаващо е месо, урината става много кисела. Включи му ориз, зеленчуци или ако се храни със суха храна, му взимай всичко друго без Педигри, тя е много киселинна. Аз съм против връзването на животните.
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 350 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Нашите градини 2019

Мнение от Di_Va »

Пепеляшче, приказно е при теб - хем богато, хем просторно и подредено, пипнато е всичко! Шапка ви свалям за труда!
При Люб винаги е прелестно и колкото и да покаже - е все по-хубаво!
didcapan, чудесна градина, радост за сетивата е. Относно кучето - ти сигурна ли си че тревата жълтее от него? защото ние имаме голямо куче, свободно вилнеещо по двора, но пика предимно по храстите, е и по оградата, и по две от вратите, и около мивката ... въобще навсякъде (понякога е ужасно :x ), но не и по тревата.
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Нашите градини 2019

Мнение от milena02 »

Много съжалявам, че ще ви водя из градината в момент, когато се задава буря и много вероятно - градушка (пу-пу!), обаче те половината ми рози прецъфтяха и аз нямах време да ги снимам, а се сетих чак сега, понеже (да не дава Господ!) утре може и да ги няма. :ufff:
Ето тука показвам как идва бурята, небето е тъмно:

Изображение

Между другото, вече започна да плющи яко и аз се укрих ето тук, това се вижда от терасата ми:

Изображение

Останалите кадри са по спомени от преди половин час. Снимките са много лоши, но беше полумрак и снимах с една сапунерка и светкавица, но колкото да не си помислите, че мързелувам и нищо не правя, да видите, че и аз съм човек градинар. :tzvetoman:

Изображение

Ако устискат до утре, като чувам какво става навън, ще ги призная!

Изображение

Това ми е оградата с комшиите:

Изображение

А това виждат комшиите от тяхната тераса, докато си пият кафето:

Изображение

Това са "Четирите сезона" на... 2 години:

Изображение

Това е градина номер 2 - от другата страна на къщата. Има и 3 и 4, но взе да гърми и се прибрах.

Изображение

А! Ето малко и от 3:

Изображение

И накрая тези храсти пред входната ми врата като букет за вас:

Изображение

Ако утре има оцелели, ще направя по-хубави снимки и по-отблизо на отделните сортове. Стискайте палци! Засега не е градушка, само гърми, трещи и вали.
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4957
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 786 пъти
Получил благодарност: 1297 пъти

Re: Нашите градини 2019

Мнение от мечтица »

Миленски,розите ти са прекрасни :potekoha: :potekoha: :potekoha:
Тази комбинация на цветовете страхотна,много ми харесва,може ли да им напишеш названия?
Изображение
А "Четирите сезона"-Les Quatre Saisons красавица, :sheart:
моята е първа година и още не показала това пиршество,надявам се догодина да ей се радвам :dovolen:
И като гледам това изобилие от цвят,представям колко работа ще има след прецъфтяване.
Аз вчера приключих с това,изподрана,ядосана на лакомията си :svekurva:
Ама как да устоиш на тази приказна красота! :liubov2:
Показвай още и дано да няма поражения след дъжда :stiskam:
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Нашите градини 2019

Мнение от calico »

Хеййй, Миленски, добре си дошла. Страхотия от рози, ще оцелеят, ще ги описваш отделно.
Малееее, голяма прелест. :potekoha:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7285
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 737 пъти
Получил благодарност: 1307 пъти

Re: Нашите градини 2019

Мнение от ljuboznatelna »

Стискам много силно палци да ви подмине бурята, онемях от това богатство! Трябва по-дълго да му се порадваш.
А аромати, има ли аромати? :potekoha:
Ех, Миленски, другия път да снимаш с някакво по-добро устройство, може ли такава хубост да се представя по този начин :)
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Нашите градини 2019

Мнение от Еличка »

Шматке, добре си се върнала 😍💐😍
За розите ти си знаеш, великолепни! Снимай още, пиши имена.
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8500
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 845 пъти
Получил благодарност: 652 пъти

Re: Нашите градини 2019

Мнение от Shami »

Леле,какъв разкош,каква градина :o :shock: :potekoha: ,останах без думи :potekoha: :potekoha: :potekoha:
Миленка :gush:
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Нашите градини 2019

Мнение от milena02 »

Шами, навремето Дал каза умно нещо: "Като гледам градините на хората - рече, - все едно надничам в душите им!" Моята теория тогава пък беше, че в градинарството всеки минава периодите и теченията в изкуството: барок, класицизъм, романтизъм и т.н. и след като ги изръшка, се закотвя насред Ренесанса, където човекът е мярка за всички неща. Та, ако обединим двете теории, прави сметка какво става във вътрешния ми свят: пълна еклектика! Някаква адска смес от уж импресионизъм, ама с примеси от поп арт, рококо, експресионизъм, примитивизъм, сюрреализъм, кубизъм, а на Ренесанса, до който, според собствената ми доктрина, трябваше да стигна, изобщо не съм му видяла очите. Човекът с рулетката и мотиката също го няма, затова пък природата стана мярка за всички неща, понеже й се налага сама да се оправя. Та, ако се върна към тезата на Дал, страдам от силно душевно разстройство и добре, че в наше село няма психиатър, иначе само да е надзърнал в двора, и моментално ми е надянал усмирителната риза.
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”