Ароматът в градината

Аватар
desitata
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1004
Регистриран на: Сеп 15, '10, 22:41
Местоположение: София

Re: Ароматът в градината

Мнение от desitata »

най-вероятно става въпрос за Миризлива върба (ELAEAGNUS)-преди две години си откопах цало храстче само защото ми миришеше на жасмин и го возихме до градината на 240 км.Сега е в период на цъфтеж/започва/и намирисва вече сериозно около нея.Изображение-цветове
Изображение-листата са такива
Аватар
gyulcem
Кафе машина
Мнения: 3093
Регистриран на: Яну 14, '10, 09:53

Re: Ароматът в градината

Мнение от gyulcem »

От това не съм виждала в Хасково и аз харесвам миризмата им, комшията е засял на тротоара и миришат много хубаво , едва ги пази от кравите. Дядо също има на двора си , мисля че го захвана от резник.
http://gyulcem.snimka.bg/flowers/moite-cvetya.242466" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Ароматът в градината

Мнение от orkud »

Много харесвам миризмата на тази върба и ще потърся издънка, но ще я засадя в дерето под нас, покрай потока, там е поставена помпата ни за поливане. Миризмата ще се усеща чак до нас, но няма да има вероятност да ми напълни двора :liubov2:
Аватар
nelidech
Кафевар/ка/
Мнения: 861
Регистриран на: Май 19, '10, 13:23
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Ароматът в градината

Мнение от nelidech »

Blue sky написа:една тема, която ще продължа някой ден :mrgreen:

но искам да ви покажа едно цвете, което има невероятно приказен аромат, вярно, че трябва да си завреш носа в цветчето, но надявам се при големи туфи с много цветове, ще се усеща отдалеч :stiskam: цветчетата прецъфтяват за един ден, има малко разпердушинен вид, но ароматът е направо неземен, вероятно това е най-хубавото цвете, което съм помирисвала

флокс Clouds of perfume



Изображение
Блу, на това на село му викат сапунче. Наистина ухае много нежно, аз съм го оставила да завладява един неразаботен участък в градината - стеблата са полегнали и не е много красиво,но си има други качества - под него не вирее нищо. :mrgreen:
"Основните елементи на щастието са: нещо да правиш, нещо да обичаш и нещо, за което да се надяваш" Алън Чалмърс
http://nelidech.snimka.bg/flowers/rozi.508923.all" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Ароматът в градината

Мнение от calico »

Нели, не мисля че това е сапунче? това си е флокс, погледни му изправените стебла, високо е поне 60 см, както и листата.
сапунче и аз имам, но никога не ми е правило впечатление да е ароматно.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
nelidech
Кафевар/ка/
Мнения: 861
Регистриран на: Май 19, '10, 13:23
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Ароматът в градината

Мнение от nelidech »

Като цъфне ще го снимам, но много ми заприлича на сапунчето. И то наистина е ароматно, особено привечер, ухае много нежно,фино.
"Основните елементи на щастието са: нещо да правиш, нещо да обичаш и нещо, за което да се надяваш" Алън Чалмърс
http://nelidech.snimka.bg/flowers/rozi.508923.all" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7281
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 726 пъти
Получил благодарност: 1305 пъти

Re: Ароматът в градината

Мнение от ljuboznatelna »

Нямам в градината си липа, но пред блока е цяла редица и няколко зад блока, такъв божествен аромат се разнася вече цяла седмица!!! Различни видове са и цъфтят на вълни, във всички стаи ухае невероятно!
лалесъм

Re: Ароматът в градината

Мнение от лалесъм »

А усещате ли аромата на това:

Изображение

Не бях чувала за прекрасния аромат на глицинията, докато не го усетих в собствената си градина. За съжаление (или не) той действа като афрозодиак на ето тези насекоми:

Изображение

Изображение

Големите сини бръмбари дотолкова се омайват, че съвсем забравят посоката си на летене. Имахме неблагоразумието да поставим пясъчника на малката под арката и след няколко бръмбарови нападения по нея вече сме с насекомофобия :dovolen:
незабравка

Re: Ароматът в градината

Мнение от незабравка »

Три ароматни храста
Изображение osmanthus fragrans

Изображение Cletha Alnifolia Rosea
Изображение Corylopsis Willmottiae
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Ароматът в градината

Мнение от calico »

ама това храстче много хубаво бе - Clethra alnifolia 'Pink Spire'
че расте от пълно слънце до пълна сянка.

Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”