Нашите градини 2018

Публикувай отговор
Аватар
marillia
Баш кафе майстор
Мнения: 2685
Регистриран на: Юни 14, '16, 20:35
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 104 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: Нашите градини 2018

Мнение от marillia »

Margaritenia написа: Юли 29, '18, 18:39 Фани, гледах го. Нищо не се е отчупило. Клоните са жизнени, не са изсъхнали, но листата са абсолютно сухи и кафяви...
Същото нещо се случва с един мой Ацер, който е 4-5 годишен. :snif:
Клоните са добре, но листата съхнат - все едно е късна есен и е започнал листопада.
Дали не е някаква гадинка? :snif:
РОУЗ

Re: Нашите градини 2018

Мнение от РОУЗ »

Пробвайте с една вила почвата наоколо как е, при мен в тия дъждове на две-три места се появиха тресавища, глината се пренаситила и не може повече да поема, като бодна с вилата и се чува "шльоп".
Странно, при мен азалиите пък нещо се объркаха, цъфтят за втори път и едновременно зачервяват листата както през есента. :hmmm:

И рододендроните подкараха втори цъфтеж
Изображение
Една Червена шапчица в дъжда:
Изображение
Есенно резниче Астрономия, от месец не спира да цъфти
Изображение

Тъй де, не е съвсем да няма рози ;) , но като цяло са разочароващи този сезон.
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Нашите градини 2018

Мнение от venetka70 »

Дъжд, дъжд и пак дъжд. И въпреки него пак нещичко цъфти.
Индийския люляк
Изображение
Градинския хибискус
Изображение
Абелия от Незабравка
Изображение
За мушкатите тази година се оказва невероятна. Не престават да цъфтят.
Изображение
Изображение
Изображение
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
Vasi
Кана кафе
Мнения: 681
Регистриран на: Ное 19, '15, 09:09

Re: Нашите градини 2018

Мнение от Vasi »

Малко принос към темата и от мен - една снимка на част от градината, правена в началото на юни.

Изображение
"A garden that is finished is dead."
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Нашите градини 2018

Мнение от dar »

Изчезна ми поста! Хайде пак. Чудесни гледки от градините ви! Разтопих се от удоволствие! Браво на всички вас!
Роуз, благодаря ти за отговора, но очаквах нещо по различно. За съжаление и при мен проблема е между ягодите и отстрани на тях. Май месец камъче по камъче съм надигала да скубя трева, сега на тия места е до колене, а на другите до кръста. Вчера го играх тример и се заканих да асфалтирам зеленчуковата част на двора. Трябва да се мисли как да надвием тоя треволяк. За сега съм загубила битката.
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Нашите градини 2018

Мнение от iv.tarlen »

Битката с треволяка е тример, някое малко Бошче, здрав кръст и ръчички.Зеленчукът се нуждае и от трева, например чушките :hihihi: !
Аватар
desi_slava
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Дек 13, '09, 11:39
Местоположение: СеВлИеВо
Дал благодарност: 42 пъти
Получил благодарност: 106 пъти

Re: Нашите градини 2018

Мнение от desi_slava »

Тази тема е пиршество за душата! :liubov2:
Прекрасни градини, всяка със свой стил .
Взимам кафето и се връщам пак да гледам :tzvetoman:
незабравка

Re: Нашите градини 2018

Мнение от незабравка »

marillia написа: Юли 29, '18, 21:51
Margaritenia написа: Юли 29, '18, 18:39 Фани, гледах го. Нищо не се е отчупило. Клоните са жизнени, не са изсъхнали, но листата са абсолютно сухи и кафяви...
Същото нещо се случва с един мой Ацер, който е 4-5 годишен. :snif:
Клоните са добре, но листата съхнат - все едно е късна есен и е започнал листопада.
Дали не е някаква гадинка? :snif:
При мен в разсадника с е получава понякога с декоративните лешници такова изсъхване при рязка смяна в режима на поливане-засушаване и после преполиване и хвърлят листата,продължавам с редовно и нормално поливане и на на следващата пролет са свежаци.
Кестените пък по булевардите всяка година си мисля,че от лятната суша им се опърлят листата,тази година се скъса да вали и листата им днес забелязах пак покафенели,явно нещо друго ги мъчи??! :hmmm:
Аватар
marillia
Баш кафе майстор
Мнения: 2685
Регистриран на: Юни 14, '16, 20:35
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 104 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: Нашите градини 2018

Мнение от marillia »

незабравка написа: Авг 9, '18, 22:20 При мен в разсадника с е получава понякога с декоративните лешници такова изсъхване при рязка смяна в режима на поливане-засушаване и после преполиване и хвърлят листата,продължавам с редовно и нормално поливане и на на следващата пролет са свежаци.
Кестените пък по булевардите всяка година си мисля,че от лятната суша им се опърлят листата,тази година се скъса да вали и листата им днес забелязах пак покафенели,явно нещо друго ги мъчи??! :hmmm:
Догодина на пролет ще разбера :stiskam:
При нас в пловдивско валя, ама не чак толкова много, както по други места :hmmm:
При мен листата първо се сбръчкват и свиват, изсъхват и после окапват - грозна работа. :snif:
Благодаря ти, незабравче! :tzvetentze:
Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1600
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Нашите градини 2018

Мнение от tsvetina »

Изображение

Изображение

Изображение

В градината вече започна листопада, от слънцето всичко прегоря бързо, розите приключиха втория си цъфтеж и за снимка има тук-там по нещо...Тревата и тя подгоря и на места има голи петна, въпреки че я поливаме. Мисля, че корените на дърветата допринесоха за това. По всичко личи, че идва есента....
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”