Нашите градини 2018

Публикувай отговор
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Нашите градини 2018

Мнение от Еличка »

Роуз, Зеленко е отговорила - нищихме тази тема в проблемите с иглолистните, аз я подхванах и доста съвети събрах. Гадостта при този вид гъби е, че се развиват на един гостоприемник без да му вредят, но нанасят щети на следващия. При моята гъба тя не тормози иглолистните, но би унищожила плодните (проучих въпроса щателно) - край на домашната ракийка, край на всички бодливци в градината ни :lol: :ufff: Твоята не знам каква е (не ракийката, гъбата). Та, хубаво оспамихме най-красивата тема тук.... Най-добре снимай и питай на другото място.
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
lili408
Кана кафе
Мнения: 676
Регистриран на: Яну 18, '11, 11:24

Re: Нашите градини 2018

Мнение от lili408 »

На снимката има две дървета и двете белеят.В дясно е ацер негундо фламинго,а в ляво е градинска ружа с чисто бял цвят.Предполагам,че питаш за ацера,като го купих беше нещо средно между дърво и храст,но понеже хукна да расте мястото се оказа тясно и всяка пролет го режа,та придоби тази странна форма,но мисля,че така интересен.
http://lili408.snimka.bg/flowers/moyata-gradina.518346" onclick="window.open(this.href);return false;
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Нашите градини 2018

Мнение от dar »

Роуз, много красиво е при теб! Липсваше ми! Отчая ме с тия повдигнати лехи. Искаме да правим ягодите така, но те и сега отстрани са си в трева. Та се чудя има ли смисъл.Пусни някоя снимка, поне да сравня височината на тревите! :gush:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1441 пъти

Re: Нашите градини 2018

Мнение от Тутти »

Дотук беше панорами с рози, сега и без рози. Пак си е хубаво, колорит си има. Все се изкушавам да бучна нещо, но по съвет на zeleno чакам по три дни да ми мине. Така има концентрация на рози и бордюри без тях.
Изображение

Изображение

Когато някой храст е хем ядлив, хем красив, си е най-пълно щастие.

Изображение

Изображение
От дъждовете хортензиите станаха още по-красиви.
Изображение

Изображение
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Нашите градини 2018

Мнение от МГХ »

Тутти, прекрасно е :daaa: :tzvetentze:
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Нашите градини 2018

Мнение от Еличка »

Тутти, остави ме с език до земята! И за лунното затъмнение забравих (красиво е!) !! ! Три пъти се връщам при теб, ааааах!
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Нашите градини 2018

Мнение от clock »

Роуз, прииска ми се да мина по пътечката! И пак, и пак, и отново! А щом има и шумоляща вода по стълбите направо мога да си остана в това кътче доживотно :D Получило се е страхотно! Магнетично и привличащо! По повод розите - едно към едно е с моето мислене в момента.
Липсваше много и се радвам, че сега си тук! :gush:

Лили, винаги с удоволствие разглеждам снимки от градината ти! Имаш толкова много растения и всичките са толкова умело съчетани, че просто няма как само с един поглед да се насладя на снимките. Разглеждам и разглеждам. Чудна градина!

Тутти, каквото и да кажа ще е слабо. Разкош, разкош, разкош! Във всички посоки!
РОУЗ

Re: Нашите градини 2018

Мнение от РОУЗ »

Марги, и при мен жълтеят това лято от дъждовете, през две-три седмици поливам с хелатно желязо наред - магнолии, родита, азалии, рози, хортензии...повечето живнаха.

Лили, много хубав парк си създала!
Тутти, то оставаше да се оплакваш, розите са ти сякаш им опъваш чадър по време на пороите. ;)

Дар, мила, без повдигнати лехи изобщо нямаше да мога да наджапам в зеленчуковата градина, смело ги правете, само че предвидете и отводняване между тях, при нас има наклон и път за отвеждане на водата, но между камъните и плочите троскота ги задържа, без да оплевя и водата не се оттича. Поддържането на самите лехи е много по-лесно, проблем ми е извън тях и между тях. Последните ми снимки са от май, когато се виждаше нещо в лехите :lol: , представи си сега между тях трева до кръста, отвън също. Едно от решенията е разстоянието между тях да е по-широко и да минаваш редовно с косачката, друго е да плевиш по-редовно от мен. ;)

Снимка от май, положението все още е под контрол, но се вижда треволякът как дебне между лехите.
В средните квадрати трябваше да са само ягоди, обаче ръснах малко киселец, посадих им многогодишен лук и чесън /някъде четох, че ги предпазват от нещо си/. и то не остана много място за ягоди. Сега съм се заела с правенето на леха под къпините по продължението на оградата, пак повдигната, но с камъни, където да местя ягодите, но не стига времето между капките.
Изображение
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Нашите градини 2018

Мнение от zeleno »

Чудесни градини , всякака със своя си чар :!: :!: :!:
на Лили мисля , че дъждовете са добре дошли , няма жеги , влажно е , всичко е избуяло , направо наистина "парк" :daaa:
на Роузи ще и подаря една роза за контейнер , да си я прибира зимата и да си я вади лятото , хем няма да сменя ника ... ;) , хем ще има цъфтяща роза
а пък Тути - там си е красиво , освен да стане още по-красиво , то друга посока няма
Последно промяна от zeleno на Юли 29, '18, 09:43, променено общо 1 път.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Нашите градини 2018

Мнение от zeleno »

Марги , направо съм изумена от лешника :o , да не се е отчупила присадката при ветровете , няма логика да е друго / да изсъхне така за дни /

от моя опит - листата жълтеят от прекалена влага в корените , не е проблема , че много вали , а , че водата се задържа там , сигурно по-надълбоко почвата е глинеста
от друга страна пък при теб е с наклон терена :hmmm: , чудна работа

аз от дъждовете съм много доволна - не поливам
розите са чудесни
естествено всички масадки са маносани , но те си се маносват и да пръскам , и да не пръскам
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”