Лесно и бързо размножаващи се растения

Публикувай отговор
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8473
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 820 пъти
Получил благодарност: 613 пъти

Re: Лесно и бързо размножаващи се растения

Мнение от Shami »

Попаднах на тези прекрасни снимки ,на полянка мечта и бордюрчета симпатични,предполагам и тези растения се размножават лесно.
А на последната снимка ме привлече стила.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
мимка
Дълго кафе
Мнения: 135
Регистриран на: Ное 1, '16, 14:40

Re: Лесно и бързо размножаващи се растения

Мнение от мимка »

Шами, страхотна тема :tzvetentze: Благодаря и на всички ви за споделения опит :tzvetoman:
При мен (почти) неконтролируемо се разраства розовата енотера (мога да ти изпратя), добре вървят хойхери(имам 1 вид де, но въпреки всичкото местене и газене си расте) , здравец и седуми, както и винките, и "бабешкото" анемоне.
Сега посадих геум, аюга, още няколко вида седуми, треви (благодаря на заралийската група за което), книфофия, та ще наблюдавам и тях.
"...magicians have calculated that million-to-one chances crop up nine times out of ten"
Аватар
mariyanag
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1809
Регистриран на: Ное 6, '14, 12:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 103 пъти
Получил благодарност: 35 пъти

Re: Лесно и бързо размножаващи се растения

Мнение от mariyanag »

Някой да разпознава кое е зеленото растение във средната редичка от втората снимка на Shami?
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8473
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 820 пъти
Получил благодарност: 613 пъти

Re: Лесно и бързо размножаващи се растения

Мнение от Shami »

Не съм хич сигурна,но ми прилича на кохия,,нека другите да кажат,щото аз може и да си давам всякакви предположения, а те да нямат нищо общо с действителноста. :angel2:
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Лесно и бързо размножаващи се растения

Мнение от Ава_и_мама »

Mariyanag, :tzeluvka: според мен това е кохия. Имам я, едногодишна е, ниска метла, може да се подстригва, оформя на фигури. Есента почервенява. Виж в чичко Гугъл каква е красота :gush: :tzeluvka:
:lol: С Шами сме писали едновременно! :tzeluvka:
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Лесно и бързо размножаващи се растения

Мнение от Ава_и_мама »

А пък това до кохията червеното е отвратително! :oops: Тук му казват червен щир. Имах неблагоразумието да сложа 2 коренчета миналата година. Сега като садих лалетата пак чистих от него. Бурен. :sneee:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8473
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 820 пъти
Получил благодарност: 613 пъти

Re: Лесно и бързо размножаващи се растения

Мнение от Shami »

Мимка много ти благодаря за предложението,ще помисля :hmmm: .
Може да ми се смеете обаче на мен ми се струва че има по- високи и по- ниски енотери.Дали е възможно или зависи от засенчването и те просто се издължават и някак си полягат. :hmmm: :hmmm:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15864
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 824 пъти
Получил благодарност: 1664 пъти

Re: Лесно и бързо размножаващи се растения

Мнение от Гео, граф »

Ава_и_мама написа:А пък това до кохията червеното е отвратително! :oops: Тук му казват червен щир. Имах неблагоразумието да сложа 2 коренчета миналата година. Сега като садих лалетата пак чистих от него. Бурен. :sneee:
Ауу, Ава, аз си мечтая за семена от този червен щир :o ! Дано не си изчистила всички ''бурени'' :stiskam: :stiskam: ! Той е много подходящ за градина пред блока - никой няма да му се точи, а този огнен цвят ще ми пълни очите по това време на годината. В една от външните кашпи пред офиса се е самозасял един корен, но не знам дали ще успеят да узреят семената, за да си чопна от тях. Така че ако имаш нещичко останало, донеси ми на рождения ден, моля :sblush: !!!
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 770
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 112 пъти
Получил благодарност: 25 пъти

Re: Лесно и бързо размножаващи се растения

Мнение от maranta »

Shami написа:Мимка много ти благодаря за предложението,ще помисля :hmmm: .
Може да ми се смеете обаче на мен ми се струва че има по- високи и по- ниски енотери.Дали е възможно или зависи от засенчването и те просто се издължават и някак си полягат. :hmmm: :hmmm:
Енотерите(жълта и розова) редовно ги постригвам/пензирам и така ги държа по-нисички :daaa:
Аватар
мимка
Дълго кафе
Мнения: 135
Регистриран на: Ное 1, '16, 14:40

Re: Лесно и бързо размножаващи се растения

Мнение от мимка »

maranta написа:
Shami написа:...обаче на мен ми се струва че има по- високи и по- ниски енотери.Дали е възможно или зависи от засенчването и те просто се издължават и някак си полягат. :hmmm: :hmmm:
Енотерите(жълта и розова) редовно ги постригвам/пензирам и така ги държа по-нисички :daaa:
Жълтата ми не е инвазивна (даже не знам дали оцеля), но розовата направо я косим с тримера, или я подрязвам с ножицата - хем стои ниска, хем цъфти отново :daaa: Но, според мен, е хубаво да и се ограничи мястото и в дълбочина, още преди засаждане.
Шами, ако искаш още тази седмица мога да извадя, а ако не си готова - напролет, тъкмо и други неща могат да тръгнат и да ти пратя :tzeluvka:
ПП. Какво прави заекът? :mrgreen:
"...magicians have calculated that million-to-one chances crop up nine times out of ten"
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”