Помощ при поддръжка на водата в басейн

DidkyyyBG
Kафенце
Мнения: 3
Регистриран на: Юли 12, '17, 11:32

Помощ при поддръжка на водата в басейн

Мнение от DidkyyyBG »

Здравейте,нужна ми е малко помощ относно поддръжката на водата в басейна.
Преди няколко дни си купих басейн (сглобяем) и го напълних,включих помпата и сложих хапче вътре във филтъра и след няколко часа вече водата беше започнала да позеленява ,а след 24 часа вече беше като жабуняк - имам и диспенсър за таблетките,но ми казаха първия път да ги сложа във филтъра за по-добър ефект.
Водата е от сонда,но преди да дойде в басейна е минала през филтър (пълних го с хидрофор), водата мирише на хлор,не на тиня или мръсотия,та не знам дайде идeя от какво е?....Таблетките се водят някакви мултифункционални в кутия 5 броя по 200 гр. са.
DidkyyyBG
Kафенце
Мнения: 3
Регистриран на: Юли 12, '17, 11:32

Re: Помощ при поддръжка на водата в басейн

Мнение от DidkyyyBG »

Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Помощ при поддръжка на водата в басейн

Мнение от libra »

Сега трябва да сложите алгицид ,за да се унищожат водораслите.Дозата е според упътването/обема.Трябва да се провери ПХ на водата -над 7.6 препаратите не действат.ПХ -то се регулира с препарат ПХ минус.А се проверява с лентички.
Не е лесно,но ще се изучите.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Помощ при поддръжка на водата в басейн

Мнение от calico »

Няколко неща са задължителни

1. Трябва ви тестер за водата. С него ще следите хлора и рН/киселинността/. На-лесни за употреба и на-евтини са тези с капков анализ.

2.при първоначално зареждане на басейна задължително се третира с Хлор-шок. Това е бързо разграждащ се хлор, и 24 часа не се влиза във водата. Слага се и когато се случи както при вас, да позеленее и по мътене водата.

3. Препарат за регулиране на рН - на-вероятно ще ви трябва рН минус препарат, но за целта първо ще направите анализ на водата. Слага се при нужда, колкото пъти се налага, за да се поддържа рН в границите от 7,2 до7, 6.

3. Препарат против образуване на водорасли, нарича се Алги. Слага се веднъж седмично, около 150 мл на всеки 10 кубика вода. Слага се и след всеки дъжд, независимо кога сте сложили

4. Препарат за слепване и уедряване на частиците замърсявания във водата. Нарича се коагулант. Ударение частици прах, водорасли и пр., които иначе си плуват свободно и придават замътен вид на водата, се следват и се утаяват на дъното, откъдето се почистват лесно, а водата е кристална чиста.

5. Трябва ви и бавно разградим хлор, на сините гранули е добър. Третира се с него при нужда и макар че тройните таблетки добре поддържат нивото на хлора, все пак понякога се налага да се добавя от бавни хлор.


Таблетките, които сте си купили, и които плуват в шамандурката, са само за допълнителна поддръжка и не могат да заместят седмичното третиране с другите основни препарати. Тези таблетки са тройни и са хубави, но само с тях не става.

Помпата ви трябва да работи минимум 6_8 часа на ден.

Мога да ви пиша за точните дозировки от всичко, и да ви кажа къде са на-евтините добри препарати, ако ви интересува.

Това, което спешно трябва да направите, е да третирате с хлор-шок за избистряне на водата. Слагат се 100-120 гр гранули на всеки 10 кубика вода и помпата да върти цял ден.

Не, не е сложно. Анализ на водата и веднъж седмично нужните препарати, и имате кристално чиста вода.

В малките басейни има и друг проблем - водата се нагрява много бързо. Трябва да следите температурата да не минава 30°С, защото тогава позеленяването става бързо.


Либре , Алгицида няма да му унищожи водораслите, той е за да не се образуват. Трябва му Хлор-шок.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Помощ при поддръжка на водата в басейн

Мнение от libra »

Calico,аз не съм компетентна,снощи питах ММ и това е неговото мнение.Може да сме пропуснали момента с шока.
Казвам,че е сложно,защото непрекъснато трябва да се следи и да се слагат препарати.Последното е неприемливо за много хора,но единствено по този начин може да се поддържа водата кристална.Също ,много хора си мислят,че могат да си съкратят многочасовата работа на помпата-е,не става-гарантирано.Друго -ръчното почистване на дъното.Ние имаме робот,който също действа много часове.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Помощ при поддръжка на водата в басейн

Мнение от calico »

дааа, дъното е важно :daaa: . Нашия басейн е малък и няма нужда от робот, но при сестра ми съм го виждала в действие, голямо улеснение и много ефективно чисти. Ние чистим с подова прахосмукачка, не е кой знае колко трудно, за около час на седмица работа. При вас може би не се налага толкова, щото нямате наоколо много прах който да се утаява в басейна, но ние в това поле сме много прашни и всичко отива във водата. а и сме до доматения двор, и като духне вятъра вдига прах от почвата.

А помпата трябва да работи ако може 20 часа в денонощието. Ние я изключваме вечер, щото е открита шахтата и ако завали белята с мотора ще стане, но иначе цял ден си върти.

Общо взето на 3-4 дни веднъж правя анализ, коригирам обикновено за рН че в тия жеги бързо се вдига, и веднъж седмично слагам другите два препарата и таблетки в шамандурата. И това е, водата е кристално чиста.

п.п. леле, като гледам дългото мнение дето съм го писала с таблета, и какви думи ми е вложил тая гад, дето не съм ги писала :lol: - ужас. Ако се появи човека няма да разбере нищо, ама пък ще пита де....
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
kannamy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1445
Регистриран на: Яну 16, '12, 16:36
Местоположение: София/Богьовци
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Помощ при поддръжка на водата в басейн

Мнение от kannamy »

А що не напишете кой от къде си купува препаратите и от какви/производител/ е доволен .
При мен пък се получи друга дивотия и сега ще я боря -водата леко как да кажа побеля .Та сега трябва да я избистря .
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Помощ при поддръжка на водата в басейн

Мнение от libra »

На бул. България и Нишава ,отдясно,по посока Бояна има фирма ,Акватек.
За побеляване-антикуагулант.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Помощ при поддръжка на водата в басейн

Мнение от calico »

kannamy написа:А що не напишете кой от къде си купува препаратите и от какви/производител/ е доволен .
При мен пък се получи друга дивотия и сега ще я боря -водата леко как да кажа побеля .Та сега трябва да я избистря .
Водата ти е замътена, оправя се с хлор-шок.

Аз купувам препарати от Нола7 - най-евтино ми идват. Но в по-големи опаковки. Например препарата рН-минус в разфасовки по 1 кг по веригите и в магазините е от 10-15 лв, а от него върви най-много на сезон. Купувам 25 кг торба, тя е 52 лв и ми идва почти по 2 лв за килограм. Стига ми за две години и половина даже, въпроса е като я получа да я разфасовам в малки торби и прътно да ги затворя, никак влага да не прониква. И с Алги е така, и с препарата за зазимяване, и с тройните таблетки. Хлора ми отива доста по-малко, него мога да го купувам откъдето и да е. Когато водата е добре почистена тройните таблетки по две или три в скимера вършат работа за хлора, поддържат го точно колкото трябва.


ето тук https://shop.nola7.com/index.php?route= ... &path=248& - пращат по куриер ако не си близо до някой техен склад. Коректни са и бързо работят, доволна съм от тях и от препаратите им.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
maiakt
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Яну 21, '15, 16:50
Местоположение: гр.София

Re: Помощ при поддръжка на водата в басейн

Мнение от maiakt »

Ей,супер сте :D . Тамън вчера ми пълниха басейна и това,което сте написали ми е от полза. Четох го в нета,ама си друго .... Та,ако някой има наблюдение от подова прахосмукачка - вакуумни,ръчни -дайте съвет каква да купя. За робот за сега не мисля- басейна е 4,60 диаметър. Явно има значение и какъв е басейна- моя е с помпа и пясъчен филтър :oops: ( толкова разбирам ).
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”