Пресяване на райграс

comir
Kафенце
Мнения: 15
Регистриран на: Юли 21, '16, 08:57

Re: Пресяване на райграс

Мнение от comir »

незабравка написа:От почти 15-години се занимавам с затревяване и съветът ми е -бъдете прецизни в избора на трева-отделете си малко време да прочетете повече за състава на тревните смески,за да прецените каква точно е подходяща за вашите условия.Не купувайте кутии от разните Баумакси и Практикери.Избирайте надежден доставчик и който ще ви гарантира колко прясна е тревната смеска.Работила съм в началото с тревни смески от по 6 лева килото,бъркани на ръка и т.н,Себестойноста на семето влиза в цената на затревяването.Сега работя със смески на 20 лв,килограма и предпочитам по-малка печалба,ама клиента да е доволен и да не ходя по няколко пъти да пресявам.
Това се отнася за семената,а иначе има и редица други причина за лошо поникване и незадоволителен вид на тревния килим,ама нямам време сега да ги обсъждаме.Може би зимата ще ги нищим тези неща. :daaa:

Кажете тогава защо при мен не се получава вече трети път пресявам и излиза прекалено малко дори бих казал че не покълнва .Донесох нова пръст на мястото където не пониква отпочинала почва рохкава но резултат никакъв.купих ново семе ,на опаковката пише ,че е пакетирано преди няколко месеца засях и в саксия без резултат .Поливам сутрин и вечер днес е 12-ти ден до сега трябваше да покълне не е от почвата нито от мравките ,семената са засети на 2-3см. дълбочина .
Аватар
janethd
Кана кафе
Мнения: 670
Регистриран на: Юли 26, '15, 21:02
Местоположение: Димитровград -България

Re: Пресяване на райграс

Мнение от janethd »

Пиша за да следя темата
comir
Kафенце
Мнения: 15
Регистриран на: Юли 21, '16, 08:57

Re: Пресяване на райграс

Мнение от comir »

janethd написа:Пиша за да следя темата
Можете и вие да изкажете мнение ,ако имате засята трева или ваши познати да са имали подобен проблем ,или пък на скоро да да са си посадили .
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Пресяване на райграс

Мнение от calico »

Как само сутрин и вечер поливаш в тия жеги и очакваш новото семе да покълне?
горния почвен слой по това време съхне, като за 2 часа просъхва съвсем да дълбочина 2 см. Т.е. твоите семена няма и да покълнат при тая суха почва, искат си поливане на два часа докато покълнат.
Другия вариант е да покриеш отгоре с найлон петната, да пази влагата. Но ако са малки и е пръснато, няма да стане може би.
макар че аз и това съм правила- затискам с камъни и влагата си стои отдолу, това докато покълнат, после вече както е при другата трева
изсъхне ли почвата 1 см отгоре и вече трябва да се полива
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
comir
Kафенце
Мнения: 15
Регистриран на: Юли 21, '16, 08:57

Re: Пресяване на райграс

Мнение от comir »

calico написа:Как само сутрин и вечер поливаш в тия жеги и очакваш новото семе да покълне?
горния почвен слой по това време съхне, като за 2 часа просъхва съвсем да дълбочина 2 см. Т.е. твоите семена няма и да покълнат при тая суха почва, искат си поливане на два часа докато покълнат.
Другия вариант е да покриеш отгоре с найлон петната, да пази влагата. Но ако са малки и е пръснато, няма да стане може би.
макар че аз и това съм правила- затискам с камъни и влагата си стои отдолу, това докато покълнат, после вече както е при другата трева
изсъхне ли почвата 1 см отгоре и вече трябва да се полива
Пресявал съм и в дъждовен период пак не поникват явно си има период когато да се сее но мога да пробвам и с найлон .Ако поливам постоянно семената ще изгния за това поливам вечер когато слънцето е залязва да се запази влагата .
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Пресяване на райграс

Мнение от Daniela Pargu »

Е, то по принцип се сее пролет и есен :hmmm:
Сега бяха адски жеги...Но не се отчайвай-предполагам ще закъснее.!То и не може да поливаш постоянно- ще изгние семето.
Можеш само да чакаш :stiskam: :dovolen:
comir
Kафенце
Мнения: 15
Регистриран на: Юли 21, '16, 08:57

Re: Пресяване на райграс

Мнение от comir »

Daniela Pargu написа:Е, то по принцип се сее пролет и есен :hmmm:
Сега бяха адски жеги...Но не се отчайвай-предполагам ще закъснее.!То и не може да поливаш постоянно- ще изгние семето.
Можеш само да чакаш :stiskam: :dovolen:

Ще чакам като гледам ще мине лятото оставям я малко по висока да не се забелязва Този път купих прясно семе от място където целия град купува човека се чуди и каза ако не поникне да му върна семето ще ми даде парите .Как от половин килограм който го дават примерно за 20 квадрата аз го засях около 2 квадрата и поникна много малко това се чудя явно не е сега сезона за сеене както при определени култури има си месеци кога да се сее.Смених пръста с нова отпочинала почва не обработвана поне 40 години рохкава и пак нищо .
незабравка

Re: Пресяване на райграс

Мнение от незабравка »

Три санта е много,пробвай да ги покриеш съвсем леко с пясък или леко ги заграпи с търмъка-това септемвриТова,че ще останат и непокрити семена да не те.притесняваПоддържаш влажен терена .,да не крадат много мравките.Поливаш равномерно чрез дъждуване,като не задържаш много на едно място ,за да не се образуват локвички и да се събира семето на едно място.
comir
Kафенце
Мнения: 15
Регистриран на: Юли 21, '16, 08:57

Re: Пресяване на райграс

Мнение от comir »

незабравка написа:Три санта е много,пробвай да ги покриеш съвсем леко с пясък или леко ги заграпи с търмъка-това септемвриТова,че ще останат и непокрити семена да не те.притесняваПоддържаш влажен терена .,да не крадат много мравките.Поливаш равномерно чрез дъждуване,като не задържаш много на едно място ,за да не се образуват локвички и да се събира семето на едно място.

Пробвах какво ли не два пъти само поръсих леко отгоре пръст и пак същата работа .Доста пъти съм сял но избягвам да слагам пясък отгоре защото след време става като бетон и водата не може да достигне до корените .Обикновено сея тревата през пролетта ,опитвал съм да пресявал отново през летния период отново не излиза .Обикновено покълнва седмия ден а сега ще стане 15 дни и е покълнало много малко .С подред мен е от жегата друго обяснение не намирам ,много е важно да се сее точната трева за климата .
Аватар
semenata
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Сеп 22, '17, 05:32
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Пресяване на райграс

Мнение от semenata »

При много високи температури, земята се нагрява до 50 - 60 градуса през деня, независимо дали се полива интензивно. Семената буквално се сваряват на такива жеги и посева става рехав. Покълва по-бавно (на 15 ти ден) защото част от семето е било по-дълбоко. А поради тази причина е оцеляло и е покълнало. Другите семенца, които са били плитко или отгоре в/у почвата са се сварили. Поради тази причина е важно в България ситбата на всякакви видове тревни смески да става от март до юни (средата) максимум, септември до ноември (ако е топла есента). Юли и август са 100% гаранция за неуспешно засяване.

Поздрави: ланд. арх. Тодор Клюнчев
Всяко внимание изисква внимание http://semenata.shop" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”