Надуваеми срещу сглобяеми басейни. Мнения и препоръки.

mama_li

Re: Надуваеми срещу сглобяеми басейни. Мнения и препоръки.

Мнение от mama_li »

Джони, като изпълнение може да погледнеш в темата на Julis. Много добре направено. Май и при тях имаше наклон.
Ето от тук са сложили началото.
http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.ph ... &start=495
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: Надуваеми срещу сглобяеми басейни. Мнения и препоръки.

Мнение от Аника »

Само да вметна, понеже и аз скоро се чудех:
- къде ще се източва басейнът
- ако водата е хлорирана не става за напояване
- ако няма бетон рано или късно иска ремонт
- ако е на нивото на земята събира разни животинки (при всички случаи насекоми), дъждовете ще вкарват и кал
- ако не е много плитък, трябва да се помисли за отопление
- зазимяване, филтриране и подръжка- обикновено хлор доза всяка седмица, филтрира се постоянно, но поне веднъж седмично трябва да се обират и разни по-едри боклучета, всяка есен се източва на 1/3 и се слагат едни поплавъци (може при стъклопластмаса да няма нужда)

Бях се спряла на тези преди да се откажа
https://www.baseini.net/сглобяеми-басейни-азуро
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Надуваеми срещу сглобяеми басейни. Мнения и препоръки.

Мнение от Daniela Pargu »

Е,като искаш опит - да дам моя!
Надуваем-удобен за едно лято .Евтин.
Сглобяем - за вграждане- по-дълго издържа .Повече грижи.
Изкопаната дупка - трамбоване,насипване с 15-20 см пясък,хубаво нивелиране.
Следва нетъкан текстил.Странично се изкопава 20см по-широка дупката/от диаметъра на басейнчето/.
Съвет - за нашите планински места от долу и странично сложи фибран. След напълване ,разликата в диаметъра запълни с чакъл,пясък....
Това е схематично . Мисля,че не ти липсва креативност,за детайлите.Каквото те озадачи - питай. :daaa: :dovolen:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Надуваеми срещу сглобяеми басейни. Мнения и препоръки.

Мнение от ljuboznatelna »

Не е актуално да си давам мнението по това време на годината, но ако някой тепърва се е размислил....
Надуваем ползвах седма година, втори по ред.2,70 диаметър. Общо взето около 3-4г им е живота. Зависи много и как ще се съхранява зимата. Ринга се пука, но не точно от котки. Поне моите 5 нямат принос в спадането му последните 3 години, разлепи се някъде по това за надуването и все изпускаше.
Не прекалявам с хлора и се налага да го мия 2-3 пъти в месеца, защото нямах покривало тая година. Не ми е проблем, справям се сама, без помощ. Източвали сме водата и с помпичка в канала, и с разливане, и с маркучи. Понеже препаратите са хлор от време на време, става за напояване. Ако има покривало, издържа много по-дълго без зеленясване. Просто трябва постоянно да е покрит, но с плътното покривало, не онова като чувал. То пази само от някои лъчи на спектъра и пак зеленясва. Обаче ако ринга е спаднал, покривалото няма как да се задържи.
Аз слагам басейна върху паветата, но отдолу е застлано с велпапе, и стари одеала са ми вършили работа. После са за хвърляне.
В края на август го навивам и прибирам. Удовлетворява ме този вариант.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Надуваеми срещу сглобяеми басейни. Мнения и препоръки.

Мнение от calico »

Люб, не толкова хлора пази от зеленясване, колкото Алги. Слагай алги, и хлор по малко де.

нещо такова https://www.pazaruvai-lesno.bg/techen-p ... l-5-l.html
намират се и по-евтини
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Надуваеми срещу сглобяеми басейни. Мнения и препоръки.

Мнение от ljuboznatelna »

Благодаря! На мен не ми излиза толкова скъпо с тия 12 кубика :)
dal

Re: Надуваеми срещу сглобяеми басейни. Мнения и препоръки.

Мнение от dal »

по добре сглобяем и полувкопан
по принцип си е доста врътня , понеже съм и с голям сто тона , та знам- на него на месец тока за помпите му беше 100 лева 100 за препарати алги пеха плюс минус хлор и реактиви за ежедневни проби , има едни 400 лева за водата начало сезона и имаш едни 20 /30 хиляди за правенето му ама това е цени от преди 10 години сега може да е по малко - тоя е 12 на 5 метра и има разни бъзикни извътре
най добре е човек да сметне
площ
колко хора ще го ползват и за какво- киснене пиене плуване разхлаждане
малки деца има ли няма ли - равно има ли и бетон или пясъчно легло
щото аз например ще си купя два с по 2 метра диаметър да си кисна саксиите като пътувам на терасата лятото да не мрат китките :D
има и други способи за почистване - разни йонизатори таблетки и т.н. - фирмите рекламират

с времето установих че ако си плувец е най добре да имаш като канал 2 метра широк и насреща противоструя за изкуствена вълна - да ремеч пет на три метра-хем не е огромно , хем лесно се прави чисти и като те шибне струята плуваш на място като закован
всичко друго са детски играчки и парите му като и файдата- за 500 лева купуваш и ползваш едно лято две и това е
като спукаш първия с него завиваш водата да не пада прах и шума :mrgreen:
абе човеко чифлика е отгоре , какви басейни какви пет лева , там в троян лятото е в сряда ?!
zvezdica
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Мар 11, '19, 13:17

Re: Надуваеми срещу сглобяеми басейни. Мнения и препоръки.

Мнение от zvezdica »

Лятото наближава и ние обмисляхме вариантите за надуваем / сглобяем басейн. Бюджета ни не е много голям, и като се поразтърсих в нета, по-скоро ще се спрем на надуваемите, понеже са по-евтини. Ще се ползва предимно от децата, но ми се ще като вляза и аз , водата малко от малко да ме покрива. Гледам тук някакви по-евтини варианти до 200 лв https://sportensklad.bg/sportni-stoki/v ... mi-baseini , но нивото на водата е 60 см. Това не е ли прекалено малко, някой ползвал ли е с такава височина? Басейните от метър нагоре са двойно по-скъпи от това, което сме отделили като пари.
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Надуваеми срещу сглобяеми басейни. Мнения и препоръки.

Мнение от elmaz »

Та както си лежах онзи ден в басейна/с надуваем ринг/
и ми мина една мисъл, но да искам съвет от вас.
може ли да е сложат някакви соли във водата - да стане като спа?
Хлор и соли ще си пречат ли някак?

И още нещо - колко време дневно работят вашите помпи?
държим я 24 часа, ама да не се скапе нещо.
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Надуваеми срещу сглобяеми басейни. Мнения и препоръки.

Мнение от Havga »

Абе Люб, какви 12 куб на надуваем басейн с диаметър 2.60м.?
Аз имам такъв и го смятахме някъде 1.5-2.0 куб.м. ....., поне толкова химия съм му слагала и никога не е имало проблем със зеленясването.
Иначе помпата я пускам от дъжд на вятър, но басейна се ползва основно от детето и го държа покрит. Водата е приемливо чиста за мен около месец и ако не е валял някъкав гаден дъжд. После източвам и пълня отново, с топла вода :).
Ама това си е за киснене, та от тази гледна точка май джакузито е по-добрия вариант :)
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”