Увивни растения за пергола?

dobi44

Увивни растения за пергола?

Мнение от dobi44 »

Здравейте!Тази пролет смятам да поставя няколко перголи на парцел с райграс пред магазин със западно изложение в гр.Пловдив.Идеята да правят сянка като под тях ще слагам маси с търговска цел.Нуждая се от помощ при избора на бързо растящи увивни растения .Необходимо ми е да правят плътно засенчване, а не шарена сянка, да не падат отровни плодове - в райграса играят малки деца , сокове,нектари и други неща ,защото отдолу ще сядат клиенти.Мисля да ги отглеждам в саксии ,защото се страхувам да не се разпострят из цялата градинка или да надигнат заобикалящата настилка.Трябва да могат да издържат на жега не е проблем поливането и торенето.
Моля за съвет!
SamoDiva
Kафенце
Мнения: 38
Регистриран на: Мар 5, '19, 18:34

Re: Увивни растения за пергола?

Мнение от SamoDiva »

Много харесвам глициниите, а бързо растат, цъфтят. Но ще искат и подстригване.
Друг вариант е аргута - вид киви, чела съм, че доста бързо расте. И тя ще иска подстригване.
Бързо растящите искат подстригване. В саксии няма да постигнеш сянката, която искаш. Можеш да сложиш по-малки и бавно растящи - например някои клематиси , че на другите бързо ще им стане тясно. Слагай ги в земята, малко по-далеко от тротоара.

Имаш ли разрешение от общината, оставам с впечатлението, че говориш за общинска площ. Добре е да имаш, иначе могат да те глобят.
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”