Бетонна стена-Помощ

libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Бетонна стена-Помощ

Мнение от libra »

Няма всичката хубост на едно място,зимата пък ще ви бъде закътано и няма да ви веят ветрове.
Аватар
Asarina
Кафе машина
Мнения: 3940
Регистриран на: Мар 31, '13, 16:23
Местоположение: София - Лобош
Дал благодарност: 2 пъти

Re: Бетонна стена-Помощ

Мнение от Asarina »

Нищо по-хубаво от зид от север :dovolen: Много рози по него, които гледат на юг, към двора ви :liubov2: Защото розите в повечето случаи се обръщат с цветовете си на юг. Ще бъде прекрасна гледка!
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Бетонна стена-Помощ

Мнение от tili »

Аз по-скоро бих се замислила за предната ограда. Добре е този басейн да бъде по-закътан. А стена откъм север си е супер! Камък или фасаген, според средствата, добре обмислена композиция от растения, които да изглеждат добре и през лятото и зимата. Ще се справите :) Спокойствие и само спокойствие, както казва Карлсон :lol:
И какво му е на бръшляна - идеален фон за всякакви цветни китки. Само дето расте много бавно.
Последно промяна от tili на Яну 17, '17, 14:16, променено общо 1 път.
Deleted User 1445

Re: Бетонна стена-Помощ

Мнение от Deleted User 1445 »

tornado написа:Само 3 рози ще успеят ли да ският всичко?За лоза и бръшляни,нещо не ми се иска, нека да е по-цветно.Съвет за оградата?Милото иска да я прави от камък-селски тип
Торнадо, добре дошла :tzvetentze: Има рози, които никак не биха се затруднили да покрият бетонната стена. Ето тук са обсъждани, има и снимки. Но и ти си пусни имената на розите в търсачката и ще видиш невероятни неща. Ако си харесаш нещо, питай, че сред тях има и еднократно цъфтящи.
http://hobbykafe.com/forum/viewtopic.php?f=25&t=4033" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
evelin_pas
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1816
Регистриран на: Сеп 18, '14, 13:10

Re: Бетонна стена-Помощ

Мнение от evelin_pas »

А вие защо искате да правите бетонна ограда на мястото на жълтата. Няма ли да е по-добре с туи например - жив плет :hmmm:
Изображение
(снимката не е моя)
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Бетонна стена-Помощ

Мнение от lenuza73 »

:D Хе хе хе ,бетон ..искам и аз ;)

а аз трябва да крия оранжерията на комшията ,че ми е грозно ,виж с бетона печелиш шестица от тотото

И къде на Албена си ти :hmmm: това по снимките ми прилича на месността около Фиш -Фиша ,Златна Рибка или си по нагоре към Балчик ...ми че ние сме си съседи с тебе :lol:
А къде е градинката с роите тук? Басейн,корт добре,но трябва и да има някой бодил да ти боцка дупето като излизаш от басейна или като играеш на корта :daaa:
Рози и високи иглолистни ,конусовидни за да криеш сивата ограда ,която ще белосаш преди това..момичетата са ти подсказали по назад


:stiskam: Успех съседке ,ще следя как вървят нещата при теб,пък знам ли някой ден минавайки от там да разпозная тази ограда :tzvetentze:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5595
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1670 пъти
Получил благодарност: 1837 пъти

Re: Бетонна стена-Помощ

Мнение от Тутти »

Ние направихме ограда през 1997 г.През 2007 г. дойдоха нови собственици от юг и като купиха двете места,дойдоха специално да ни кажат "добър ден"и "благодаря"задето сме им решили въпроса с оградата от север.Това е бонус за всички,които имат имот от юг,могат да си слагат много рози,както те съветват момичетата,чуй ги.
Те,нашите съседи,си направиха паркинги и барбекю,другите басейн.И още са си доволни,защото севера им е осигурен и не ги бръсне северняка.
С една дума: РАДВАЙ СЕ.И виж идеите за зарозяване на дувара,става уникално красиво.
Deleted User 5091

Re: Бетонна стена-Помощ

Мнение от Deleted User 5091 »

Торнадо, здравей и от мен. Тези твои съседи са прекалили с тези 4 м, права си да се ядосваш. Луда работа!!
И аз съм със зид-40 м, направен от съседа без съгласие, т.е. не му е дадено съгласие, но един хубав ден се появява двуметровия зид. След 1,5 г. вече съм на друго мнение за зидовете, сега си го харесвам, но го боядисах бял и съм го разкроила на зони, садя в сянката рододендрони, хортензии и ацери, а в слънчевата част- рози, лавандули и многогодишни.
При теб обаче с тая височина изобщо не си представям рози. Аз бих засадила някакви високи декоративни дървета с красиви корони, високи треви като Grass heavy metal и високи многогодишни с формата на цвета- свещ. Дай си време и разглеждай по-авангардни решения, не бързай с розите.
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Бетонна стена-Помощ

Мнение от Светката »

Дувара го имаш безвъзмездно.Ами свиркайййй си на воля :dovolen: Ако съседите не бяха го направили,вие щяхте,но за ваша си сметка.На чиста далавера сте.
Моето мнение е различно от на другите.Извикай някои майстори на Графитните рисунки.Ще изрисуват от край до край със всякакви красоти.Нека да е нещо нестандартно :daaa: Атракция ще е отвсякъде. Слушай ме и няма да сбъркаш.Иначе вилата ви с басейн и тенис корт ще е Уууаааау!
Поздрави! :tzvetentze:
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
tornado
Kафенце
Мнения: 35
Регистриран на: Яну 15, '17, 17:15
Местоположение: Добрич

Re: Бетонна стена-Помощ

Мнение от tornado »

Боже,колко сте позитивни.Благодаря Ви!!! Голям старт ми давате,нямам търпение да се стопли малко!!!Всички на около само цъкат,и какво ще правите.БЛАГОДАРЯ,че ви имам!!! На Сборно чясто сме-Албенски път,очаквам гости,с идеи и предложения.Започвам да търся рози,клематиси не споменавате???
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”