Зеленият фотообектив на Dewina

Публикувай отговор
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Зеленият фотообектив на Dewina

Мнение от Dewina »

30.12.2016, Berlin

Изображение

Утре е последният ден на тази стара година. За мен лично беше мъчна, недобра година :snif: ...
Утре посрещаме новата 2017 - много и се радвам и знам, че ще е хубава година :daaa: . На надеждата, на приятелството, на любовта...
За мен 2017 ще е и юбилейна - ставам на 50 години 8-)

Искам да направя на всички ви подарък :tzvetentze: , който знам, ще ви хареса:
И през тази година в Германия ще се проведат големи изложби и панаири на тема Растения, цветя, градини. Ще посетя най-интересните от тях, ще бъда "вашите очи", ще снимам, ще ви разказвам... Ще "отидем заедно" в Розариума на Tantau u Kordes, в най-големите паркове за редки цветя, ботанически градини в Германия.
Аз, дa си призная, нямала съм време за това досега...Една жена на достойните 50 години може вече да си позволи дни, в които няма да работи :daaa:
Така през 2017 ще намеря/открадна мнооого време за вас, за мечтите ви, за цветните ви сънища. Ще се превърна във вашия Зелен обектив.

Първа спирка:
Международна Зелена седмица Berlin 20-29.01.2017


DE: http://www.gruenewoche.de/de/DieMesse/DieGrueneWoche/" onclick="window.open(this.href);return false;
EN: http://www.gruenewoche.de/en/AboutIGWBe ... GreenWeek/" onclick="window.open(this.href);return false;

Халетата са огомни и щандовете много. Вие изберете къде да отида с камерата...
Тук са, н-р, продуктите в група Растения/семена:
http://www.virtualmarket.gruenewoche.de ... 0%5D=83761" onclick="window.open(this.href);return false;


Но има и други групи от изложението, към които много от вас имат интерес:
Зимни градини
Градинска техника
Отоплителни и енергийни системи

Разгледайте продуктите на сайта и ми пишете в темата до 17 януари - ще си направя маршрута из изложението според вашити желания/интереси.

Весело посрещане на добрата, светла 2017 година!
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Аватар
vasileva
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1548
Регистриран на: Май 9, '11, 23:47
Местоположение: ВАРНА

Re: Зеленият фотообектив на Dewina

Мнение от vasileva »

Благодаря, Девина :tzvetentze:
очаквам репортажите ти :daaa: и ти пожелавам една по - добра 2017 година! :tzeluvka:
Всичко ще бъде наред накрая, ако не е наред, значи това не е краят!
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 020&type=3" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 346 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Зеленият фотообектив на Dewina

Мнение от МГХ »

Ще се радвам да видя през твоите очи различни и интересни неща.
Хубав празник , Давина !
За мен 2016 г също беше трудна и се надявам новата да е щедра и добра.
Желая на всички да сбъднат желанията си през новата година и да се радват на обичта на хората , на които държат !
Весела и щастлива да е Новата година !Изображение
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: Зеленият фотообектив на Dewina

Мнение от nadin »

Понеже това изглежда повече като търговско изложение на фирми отколкото на цветно шоу на мен лично ще ми е интересно ако попаднеш на фирми които предлагат професионални семена и градински растения ама с по-богат каталог и са готови да доставят до България. Аз имам поглед върху Английските сайтове и фирми, но с немския съм на вие и немските сайтове са ми тъмна индия.
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Зеленият фотообектив на Dewina

Мнение от Dewina »

Така е, nadin: Зелена седмица - Berlin е търговско изложение.
Ще участват и немски фирми за семена/растения. Ще ги питам за интерес за доставка до ВG, ще взема каталoзи на ЕN и ще ти ги пратя,... ще помагам с немския :stiskam: :daaa:
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Зеленият фотообектив на Dewina

Мнение от clock »

Dewina, благодаря за зеленият подарък! :tzvetentze:
На мен лично ще ми е много интересно да видя всичко което посетиш и снимаш. Така ще имам възможност да видя места, които едва ли някога ще посетя и да се радвам на растения, които дори не предполагам, че съществуват! Още веднъж огромно благодаря!
Нека новата 2017 година е ларж година! Спокойна, щедра, благодатна! Бохемска година! Безгрижна!
Живи и здрави всички!
Dewina! :tzvetentze:
Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1600
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Зеленият фотообектив на Dewina

Мнение от tsvetina »

Благодаря много за подаръка, Девина!!! Да те очаква здрава, усмихната и щедра 2017 година!!! За мен и семейството ми изминалата също не беше добра....
И аз имам юбиляри догодина - съпругът ми става на 50, синът ми на 20, а баща ми на 70...пу-пу -пу :stiskam:, с вълнение я очаквам и се моля да е благодатна, слънчева и спокойна!!! Ще се радвам много да "видя" всичко през твоите зелени очи!!! :tzvetentze:
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Зеленият фотообектив на Dewina

Мнение от Dewina »

Хале 2.2 е халето за цветя. Мотото тук е "Раят е навсякъде :sangel: ". Тук ще бъдат представени 10 000 пролетни цветя :sflower: - лалета, нарциси и hyazinthen (какво ли е това?), ароматни рози, лавандула и люляци, родедендрони, азалии и орхидеи и многоройни новости сред растенията...Тук ще се представят и модели на Малките градини на бъдещето.
...В това хале смятам да остана по-дълго :D ...

Хале 4.2 е под мотото "Живот на село - заедно за селските пространста".
...И тук ще се спра - нали скоро ще ставам Чифликчийка 8-)

Био - хале 1.2b е с мото "Повече място за живот и наслади" - био селско стопанство на бъдещето - мляко, яйца, месо, риба... Ако ММ има време и ме придружи на изложението-ще го командировам тук ...

Огледайте сайта и другите халета и ми пишете! :tzeluvka:

Снимки от Зелена седмица Berlin 2016

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Зеленият фотообектив на Dewina

Мнение от Dewina »

Към хората във форума, за които това е професия (незабравка, lera62 и другите, които не познавам лично):
готова съм да ви съдействам за установяване на търговски контакт с фирми/сдружения/ институти, представени на изложението в Berlin.
Искам и мога да ви помогна в началния контакт с бъдещи ваши партньори.

... Търся, но не мога да намеря Български щанд на изложението :snif: ...
Мечтата ми, новогодишното ми пожеланието - може би още другата година там ще е някой от вас да представя родното производсто - на цветя, зеленчуци, овошки, храни :stiskam: ...

Ще си отварям очите на четири и за фирми/разсадници за продажба на рози - актуална е темата във форума :daaa:
Европа като не ще да идва във форума - ние ще идем там! :D
И храната ни, и градините ни, u поръчките ни :dovolen: да са по-добри!
За едно по-добро бъдеще!
За 2017!
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
elena kirilova

Re: Зеленият фотообектив на Dewina

Мнение от elena kirilova »

Девина,поздравявам те за тази чудесна тема :daaa:
в живота си срещам все по малко добронамерени хора,затова ти се радвам от сърце и много съжалявам ,че не успях да се запозная лично с теб
само едно истински цветно момиче може да изкаже и свърши всички тези обещания
ще следя темата с интерес
чудя се обаче що така толкова рано през януари се провежда :hmmm: това изложение

Пожелавам ти една Нова, успешна и вдъхновяваща 2017 Година!
Бъди здрава!
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”