Подпорни стени

Публикувай отговор
лалесъм

Re: Подпорни стени

Мнение от лалесъм »

Изображение
Изображение
Аника, за коя точно част от действителната снимка отговаря цветната ти схема? Едена в основата на първата стена ли го предвиждаш или в междинната тераса?
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: Подпорни стени

Мнение от Аника »

libra написа:Taзи снимка ми бие на ЧХ,не се сещам за лилаво мини.Какви са й клоните-дебели като молив или като клечки за зъби?
Ще ти я снимам утре
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: Подпорни стени

Мнение от Аника »

Ема написа:Аз, без претенции за корифей в градинарството, а в розарството съвсем начинаещ, на пръв прочит бих направила следните промени:
На мястото на будлеята бих сложила Hydrangea Paniculata например “Vanille Fraise”.
Туята в края нека си расте, на нищо няма да пречи.
На мястото на Morsdag white бих сложила The Fairy, а на нейно място Pomponella.
Рапсодията май няма да се вдигне повече от 1,60, така че горе остава място за още нещо.
На мястото на хортензия номер 5, бих сложила примерно някакъв вечнозелен евонимус, за да не ти е съвсем голо там зимата.
И повече растения от типа на сапонарията, виж при разсадите на Миша.

Много ми харесва розово-синьо-лилавата гама и ще следя с интерес развитието :dovolen:
Тоест: хортензията я местим на мястото на будлеята и слагаме Помпонела (много е хубава), вместо бялата
Ама така оставам без бяла. Ще рисувам варианти, мерси :) А за сапонария, флоксове, аубриета и др-имам ги предвид, да. С тях ще позапълня като видя напролет как изглеждат нещата
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: Подпорни стени

Мнение от Аника »

Nini написа:Аника, ако държиш на люляците, има компактни сортове, които не надминават метър, а са и повторно цъфтящи. Оформят хубаво, кълбовидно храстче. За тези двата гарантирам, слагам снимки от нета, че нямам достъп до моите.

Ема ти е дала хубаво предложение за хортензията, разгледай паникулатите.
Благодаря, Нини, люляците са много хубави, и като гледам твоя-си отговарят, ако няма и издънки-идеално. Иначе за растения, които правят много, четох някъде, че правиш легло от камъни, отдолу без, пълниш с пръст и садиш там, но не съм пробвала. Мисля бръшляна така да го сложа, че после да не се вайкам
А хортензия бях предвидила-да, но беше важно да подскажете вид, че аз съм малко овърлоудед с инфо, трудно се ориентирам все още. Иначе храсти-може сибирски дрян, може лигуструм (някой вече го предложи), в рисунката ми го няма и берберид тунбергии, червената смрадлика...чудя се още кое да, кое не
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: Подпорни стени

Мнение от Аника »

Тия будлеи са хубаво нещо, дали цъфтят дълго? А защо трябва да ми е мини, два метра няма ли да й стигнат, и надолу ще си виси...

Лаленце, катерливите рози да са долу-на кота 0 както й казват майсторите, а покривните и храстите-горе, между двете подпорни стени, което си е като голяма кашпа, там ще сложим капково напролет. Рисунката е и двете стени, гледани фронтално, както и в бъдеще ще ги гледаме. Има две линии-хоризонтални, те са ми стените. Розите, дето им се виждат стъблата-са за долу-катерачите
И както Либра предложи, от втората подпорна пак могат да се пуснат някакви видове, или малки храстчета.

Ето тука една друга снимка, дано да стане по-ясно, че ние още и строим
Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Подпорни стени

Мнение от libra »

Мисля,че стените трябва целенасочено да се озеленят и оцветят,така че да станат едни цветни водопади пред погледа ви.Втората ще се закрие от растенията на терасата.Така ,че остава високата /първата.Тук Дал има много успешно озеленяване на висока подпорна стена .Виж темата за розите от 2013.Може и други идеи да ти харесат .
Струва ми се ,че терасата между двете подпори е доста широка и може да понесе голяма будлея.Но пак повтарям,че е по-досадна и от люляка .Много нараства и иска кастрене всяка година за да се поддържа .
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: Подпорни стени

Мнение от Аника »

Тя дал има много розови теми, ако говориш за тази-разкошни снимки
Обаче аз съм вече в депресия
Не мога да смеля толкова информация, айде, остинките са едни целите навъртяни като кълбета вътре, но...до там съм
Крокус запомних-бяла катерлива, ама те са хи-ля-ди

А иначе-да, нали това се опитвам-съвсем целенасочено и планирано да оцветя...уфф :oops:
Добре де, от всички рози, дето имате, изберете си три фаворита, които да стават или за горната, или за долу-равното, да направя пак някаква схемичка, и да видим...?
Другият вариант-засаждам едни кръгли туи, и толкоз с озеленяването, докато главата ми не смели всичко видяно
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Подпорни стени

Мнение от libra »

Да,много е информацията,за това моят съвет беше да си гледаш картинки зимата,а на пролет да си поръчаш от пролетните поръчки.Абсолютно нищо не губиш,И без друго,растенията спят зимата.
Това е темата,която имам предвид,но много снимки са изчезнали заради snimka.bg и това е голяма щета за форума :cry:
http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.ph ... &start=435" onclick="window.open(this.href);return false;
За горната тераса ,освен Фаири,ти препоръчвам Francine Austin,Dinky,Red Balerina,Pomponela,Limoncello,Astronomia
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: Подпорни стени

Мнение от Аника »

Да, няма ги снимките

Благодаря ти :tzvetentze:

Са, 5 рози дето съм купила-все ще ги наместя, то нали освен тези стени, има и ограда :D там пък какво ще мисля...
Ама това е друга тема
stef
Виенско кафе
Мнения: 409
Регистриран на: Яну 4, '14, 17:20
Местоположение: Пловдив

Re: Подпорни стени

Мнение от stef »

Аз, препоръчвам и комбинация с ниски плачещи иглолистни! Успех! :stiskam: ;) :stiskam:
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”