Подпорни стени

Публикувай отговор
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: Подпорни стени

Мнение от Аника »

Без да искам съм спазила съвета за нелистопадните :)
Жалко, че не мога да кача снимки (проблем с тини-то, някой дали може да помогне?), за да ви дам отчет-скромен, но все пак вървим напред. Едни розички и разни други нещица си бях взела тука от момичетата и от поръчка, сложих есента, майсторите старателно унищожиха голямата част, и все пак 3-4 рози оцеляха. Сложих разни кълбовидни туи, фотиния, малък смърч, 2-3 лейландита, ще ви покажа при възможност
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: Подпорни стени

Мнение от Аника »

Ето отпред
Изображение

Стените
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Подпорни стени

Мнение от Margaritenia »

Аника, покажи скорошни снимки, да видим как се е променил пейзажът след една година при теб:) Предполагам, че разликата ще е огромна и със сигурност ще е много красиво!
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2482
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 982 пъти

Re: Подпорни стени

Мнение от gevkati »

Това са трите ниски подпорни стенички: по 30 см всяка. Направени са от плочици, някои са на два етажа
Изображение
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4886
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 612 пъти
Получил благодарност: 817 пъти

Re: Подпорни стени

Мнение от мечтица »

Ваууу,това трябва да се види на много голяма снимка :potekoha: :potekoha: :potekoha:
Изображение
Маренче,потайница такава,как може да криеш такава красота :svekurva:
Тука всяко растение преди да се засади, добре обмислено предварително :daaa:
Веднага да си направиш своя тема,да ни показваш тези красоти.
А бордюрчета ,боже колко работа си свършила с тях,перфектни :sbow: :sbow: :sbow:
Градината ти почти е оформена,липсват ей само малко по големи дървета,където правят уют и сянка.
Но и това ще стане, още някоя година и концепцията ти ще е готова :sheart: :sheart: :sheart:
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Подпорни стени

Мнение от Гео, граф »

gevkati написа: Юни 12, '20, 15:28 Това са трите ниски подпорни стенички: по 30 см всяка. Направени са от плочици, някои са на два етажа
Изображение
Ей тук ми увисна ченето :o :shock: ... gevkati, хайде сега бавно, подробно и разбираемо ми обясни как се изработва такава подпорна стена? На мен ще ми трябва малко по-висока и най-вероятно точно този тип няма да ми свърши работа, но съм изключително впечатлена, какво говоря - втрещена съм!!! Точно днес рових из нета да разбера как се прави суха зидария и ти си качила снимката, даже два пъти поглеждам дали наистина е днешна. Та моля те, обясни с думи прости как се постига това съвършенство :?:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2482
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 982 пъти

Re: Подпорни стени

Мнение от gevkati »

Мечтица, благодаря ти! :gush:
Гео, “И зидар съм, и мазач съм” - имаше такава песен...
Тази зидарийка е сравнително лесна, а и плочите не са тежки. Редиш вертикално, леко подпряни назад, насипваш пръст. Поливаш. За да влезе хубаво пръстта и да уплътни. Много внимателно ги притъпкваш- единия крак винаги на здрава почва, а с другия по ръба.
Следват първите 3 снимки
За по- висока стена ще е по- подходящо с камъни. Има писано в нета. Логиката е на долния ред да са най-големите камъни, да служат за основа. Подбираш ги горе долу еднакво дебели, за да ти върви лесно следващият ред.Слагаш пръст- дебело. Редиш следващите. Трябва да се редят шахматно: горния камък ляга върху два от долните. Стеничката да не е отвесна , а да поляга лекинко назад. Пробваш да стъпиш, за да си сигурна, че е здраво. За по- висока от 60 см бих извикала майстор
Последната снимка
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Подпорни стени

Мнение от clock »

Аз само ще кажа - изключително зашеметително!
Изображение
Гевкати, благодаря ти, че ни позволи да надникнем в твоя свят! Представям си колко време ти е отнело, колко труд и старание докато редиш плоча след плоча. Увличащо е, знам, още повече като картинката е в главата ти и нямаш търпение да я осъществиш реално. Но целият труд си е струвал. Градината ти отсега е впечатляваща, а колко въздишки ще отнесе в бъдеще...... :liubov2:
За големите камъни от последната снимка си имаше вълшебна пръчица, нали? Насочваш я към тях и те си се наместват както ти пожелаеш ;)
Много красиво! Много!
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Подпорни стени

Мнение от Силвия »

Аз това го видях още онзи ден.. но занемях.
Това си е направо произведение на изкуството :potekoha:
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: Подпорни стени

Мнение от Аника »

Gevkati, много идейно, браво и за труда!
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”