Рецепти за градина - второ издание

Публикувай отговор
dal

Re: рецепти за градина - второ издание

Мнение от dal »

Мерче , има цели щендери с лалета нарциси и луковици ,личи че са си холандски внос точно както са си тукашните ни пакети , аз мисля че в 8 зона си вървят напълно нормално и смятам да заредя за напролет три метра улук на терасата от по дълбочките :D това беше най умного което измислих- луковиците , набодени също вътре от седумите и разни зелки и тук там от флокса за цвят че не иска почва ...а какво ще излезе нямам ама никаква идея :nod:

вътре и кокичетата от двора
е такъв Изображение
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: рецепти за градина - второ издание

Мнение от Виола »

Ихааа, Дал, сега прочетох. Честит ти нов дом! :ieeee: Много е хубав! Желая ти много спокойствие и истински релакс в него. И никога да не се чувстваш самотна! С тия балкони хич няма да ти липсва градината. Ще свикнеш на тяхната флора и тамън ще си гледаш без много грижи всички тия дето при нас искат примък-отмък.
dal написа:също имаше едни увивни в синьо и бяло ги има , тука ги гледаме стайни , забравих как се казваха ?! със ситни цветчета , Виола ги има със сигурност
Сигурно за плумбагото пишеш /не е увивно, храст е с фонтановидна форма, но в саксия едва ли ще стане такъв/. Имам и от трите цвята, ама от клонки хич ме няма да ги размножавам. Иначе със семена няма никакъв проблем. Ако там ги има, хич не им се чуди. Това чудо като зацъфти е голяма красота. Иска само слънце и вода и никакви гадини не го нападат. Напролет режеш ниско и по-нататък то си знае работата. :liubov2:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15868
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 834 пъти
Получил благодарност: 1682 пъти

Re: рецепти за градина - второ издание

Мнение от Гео, граф »

Каквото и да направиш там, Дал, ще бъде добро, а ти - щастлива :daaa: !

ПП. Няма да се получи с луци в улуците, хич не си гърми патроните. Слагай всякакви сакъзи, влечащи, лизимахии и квот се сетиш, ама с лалетата няма да стане. От опит :nod: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Deleted User 2919

Re: рецепти за градина - второ издание

Мнение от Deleted User 2919 »

Интересно, dal сложи ли в големи саксии камелии на балкона си :hmmm: Сега вече не се наложи да носи вътре-навън..
Изображение

Изображение
Или такъв рододендрон на терасата на Дал......
Изображение
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: рецепти за градина - второ издание

Мнение от serena »

Дал, чак сега виждам темата и акъл не мога да дам, но поздравления за придобивката и ти желая много щастие и спокойствие там. Терасата е просто страхотна!!! Сигурна съм, че ще я направиш за чудо и приказ. Аз откакто ходих на Корфу, съм влюбена в гръцкия климат и признавам, че ако можех, бих отишла да живея там. Освен всичко останало и изброявано в темата ми направиха впечатление на много места амарилиси, насадени в земята или в грамадни саксии, цъфтящи на огромни туфи с много цветове. Това олеандрите да са високи по три метра, отрупни с цветове, и бугенвилиите да са дървета с огромни нагъсто нацъфтели корони, разни палми всякакви и мушката/сакъзи, които не се прибират зиме и цъфтят като луди, ех каква красота е там :liubov: :liubov:
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: рецепти за градина - второ издание

Мнение от calico »

Далче, целувам те :tzeluvka: исилно те гушкам.
Сега прочетох темата, честит да ти е новия дом, прекрасен, светъл, уютен и морски :ieeee:

Ти китките ще ги нагласиш, знаеш си всичко за тях. Сега ще станеш експерт и по кашпите с цветя.
Ама виж там дорде е време сложи на тия тераси по два таванни вентилатора, от големките, че като дойда там и се изпъна на канапето, да ми е хладничко, че аман от жеги.

...их, че се радвам за теб :gush: :gush: :gush:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”