Рецепти за градина - второ издание

Публикувай отговор
dal

Re: рецепти за градина - второ издание

Мнение от dal »

jozefin написа:
dal написа:..Там проблем е жегата , а не студа...
Нали си на море. Значи жега и влага. Китките не са за мислене, мисли му ти :mrgreen:
разсма ме , напълно си права
А ти Нини ми се пишеш приятелка , и тук се водиш като добър човек....ама несииии не сиииии :angelche: :liubov:
това няма да го направя ! Цветелини няколко и толкоз
Е може неколко минита около Цветките за компания де :tzeluvka:

Мерко , ако ме питаш влача ли пангалозин с мен , тоя път съм решила да не си нося пясък като съм тръгнала към морето.
Па и те мъжете никога не свършват , ами чакай да оправя ремонтите сделките да наредя всичко и тогава , ти какво искаш да помъкна някой да се изчанчи два месеца и после да го гледам похабен ли :D
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31685
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1028 пъти
Получил благодарност: 2399 пъти

Re: рецепти за градина - второ издание

Мнение от Мария Николова »

Е, успокоих се, мила, че няма от тук да си го влачиш. :angel2: Навсякъде се въдят мъже - права си. :sgiggle:
Изображение
И на мен това решение най-много ми харесва за рози катерачи и други едри храсталаци в кви да е пластмасови бидони. Еле, ако може плоскостите да се спущат по жлебове от двете страни, за да се вадят лесно нагоре след време, когато ще дойде ред да се подменя част от пръстта - ще бъде голямо улеснение. Иначе видиите може да изгризат дървесината, ако се наложи с отвертка да се работи през няколко години.
Пред този ред нареждаш големи саксии с цветя, които ще крият краката на най-високите растения.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Deleted User 1445

Re: рецепти за градина - второ издание

Мнение от Deleted User 1445 »

Приятелка съм, бре :tzeluvka: , ама кат знам как асфалт хвърка в името на розата, как ще изтрае сЪрце да не засучи некой навъртян гюл около колоните :angelche: ти мани, ми ще вкараш в дерт византийските невести да търсят катерачи 3-4 метра наготово в градинските центрове :shock: Но за розената тераса - права си, много тръне, много отпадък и съдрани гащи пътьом :lol:
Цветелинки задължително и нещо да ги подчертава :daaa:
Иначе може и така

Изображение
Аватар
desi_slava
Баш кафе майстор
Мнения: 2775
Регистриран на: Дек 13, '09, 11:39
Местоположение: СеВлИеВо
Дал благодарност: 47 пъти
Получил благодарност: 116 пъти

Re: рецепти за градина - второ издание

Мнение от desi_slava »

Честита ти нова придобивка,Дал!
Нека това бъде твоето местенце, в което да намериш радост и спокойствие. :tzvetentze:
Бъди много щастлива - заслужила си си го!
Терасите ще ги оправиш-знам си аз :D
п.п.И не ни забравяй :tzeluvka:
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2068 пъти
Получил благодарност: 693 пъти

Re: рецепти за градина - второ издание

Мнение от Emilly1212 »

Аз съвети за цветя не мога да дам, искам само да ти честитя новата къща Дал, много е красиво, гледката е чудна! От сърце ти желая да се чувстваш добре там, и да си го направиш уютно и приятно! :liubov: В което не се съмнявам, ще чакам да показваш! :gush:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: рецепти за градина - второ издание

Мнение от Tanet »

Честито ново начало Дал,
да пуснеш първо котката в новото жилище и да влезеш по пълнолуние с хляб и сол.

Аз бих сложила формиуми

Изображение

ипомея батата-моята направи разкошен водопад в голяма саксия, има и с винени листа и трицветни.

Изображение

Изображение

Изображение

колеуси - държат на жега

Изображение

Изображение

Изображение

бегонии

Изображение
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Deleted User 2919

Re: рецепти за градина - второ издание

Мнение от Deleted User 2919 »

dal написа:здравейте , девойки и момци

хаха като чета тука , чак съм била за завиждане , а то работата е динамична и не винаги става както сме я наумили.
И така , тук до месец вероятно ще съм се сдобила с едно друго , обаче на тоя етап къщата ще си остане в проекция , за като порастна голяма.


нали ви е ясно че както го нагласим така ще ви посрещам?
КРАСОТА! Мечтата ми да гледам морето при възхода на слънцето...Може да и малка къщурка, ама с лицето към морето..Честита предобивка. :tzvetentze:
На балкона към залива не дей да трупаш много растения..Само за рамка-обрамление. Танци ще правите , гръцки вЕчери.. :dovolen:
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10037
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 624 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: рецепти за градина - второ издание

Мнение от greeneyed »

Честита да е новата къща,dal, :dovolen:-сбъдната твоя мечта! Ще си го направиш като кътче от рая, сигурна съм! ;)

Съдовете за цветята да са като интериора на терасите- с цвета на дървото на гредите и обшивката; да могат да се местят, защото ще се налага. 8-) И за да не съм валат с цветните предложения- азалии и рододендрони , освен РОЗИТЕ. :lol:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Deleted User 2919

Re: рецепти за градина - второ издание

Мнение от Deleted User 2919 »

dal написа:той животът ни подлага на изпитания - от 4 декара двор на нула и от 350 сорта рози- на един , ще си гледам няколко цветелини и това е :liubov:
нали се сещаш в двора какво нещо е набодено иначе от всичко и по много ...
е сега ще се разбере че може и без всичко това ;
но пък стайните ще станат балконски без примък отмък , срещу което доста често роптаех

дано някой пусне тука сайтове за контейнери и големи съдове в които да мога да подредя едно друго ....

http://www.praktiker.bg/bg//%D0%93%D1%8 ... /P13052103
От мен съвет? И така ..Почвам да дрънкам...
Терасата към залива колкото е възможно със свободна гледка към морето..Най-ароматните и цъфтящите ,типа бугенвелия през есента и другото за пролетта и лятото..
Задната тераса трябва да я оформиш ,като градина.Затова трябва време, търпение и парите..Цялата с дренажна система и растения в почва без громадни саксии.. зелена тревичка, тоест истинска градинка. Изображение

Висяща градинката на Семирамида уф, уф на Дал.
Или може и така:
Изображение
http://interiorizm.com/rooftop-garden" onclick="window.open(this.href);return false;

Изображение


Изображение

Изображение
РОСИРОС
Кана кафе
Мнения: 695
Регистриран на: Ное 13, '13, 14:33
Местоположение: Пазарджик

Re: рецепти за градина - второ издание

Мнение от РОСИРОС »

Да ти е честита новата придобивка, Дал ! Сигурна съм, че ще направиш терасите страхотни !
:liubov2: :gush:
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”