Рецепти за градина - второ издание

Публикувай отговор
dal

Рецепти за градина - второ издание

Мнение от dal »

Ако приемем че правите наново градина , като първата ви е била моята със всички плюсове минуси и т.н.
ако съобразим че е 8 зона поне , и виреят палми
ако сложим че ще се обитава много време в годината
и ако не са проблем средства или поливане , обаче категорично сте поумнели от предишния опит и хем не ви се аргатува яко
хем крастата все ще избие отнякъде

вие какво бихте сложили вътре ?! отпускам около 300- 400 квадрата за целта площ

е зад тая ограда какво ще е , като се приемат и отговори НИЩО , ТРЕВА
Изображение

държа да сочите розите по сортове и да не надвишавате 20-30 :D
ако ви хрумнат композиции и нарочни кътове , моля загубете десет минути тук , благодаря :tzeluvka:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1686 пъти

Re: рецепти за градина - второ издание

Мнение от Гео, граф »

Дал, ти полудЕ ли, момиче :o ??? Какво искаш да слагаш зад ТАЗИ ограда ??? Тя сама по себе си е градина и толкоз! Най-много някой бял (светъл), гюлест трендафил от рода на Пашмината и един-два храста за обем, всичко това връз мека, зелена морава, нищо друго ти не требе :sneee: . Поне на мен не би ми трябвало :angelche:

И с коктейлчето в ръка крак връз крак си пафкаш пуретата :sdrink: :ssun: :sflower: !!!
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: рецепти за градина - второ издание

Мнение от Виола »

Дал, този дувар е много красив. Зад тая цветна стена бих сложила палми, разбира се. И магнолия/и за цвят през ранната пролет, които после ще правят малко сянка. За рози - бих сложила патио, които лесно се поддържат и за рязане, и за пръскане. :nod: Обаче пък, ако тая къща е на морето 8-ма зона, според мен рано ще се умориш да се грижиш за много цветя, по-добре сложи нещо дето се грижи само за себе си и отвреме-навреме иска поливане.
Последно промяна от Виола на Апр 14, '16, 15:31, променено общо 2 пъти.
dal

Re: рецепти за градина - второ издание

Мнение от dal »

искам да се сетите за зимите на север , резитбите , снега , замръзналото потрошеното снега по метър
искам да си спомните за всичките ми въздишки поне по петрич , както и лютите клетви срещу контейнерите със зокуми , пандореи и дипландении
искам да кажете какво бихте замъкнали с вас непременно - на баба трендафила здравеца до портите момините сълзи кокичетата които не знам дали ще виреят там
какво друго ? забравяме за иглолистните , все някой бор ще ще има наличен
маслини? зокуми?
щамби рози?
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: рецепти за градина - второ издание

Мнение от Виола »

Зокуми там колкото щеш, няма нужда да ги мъкнеш от тук. А и искат всяка година яко рязане щото стават по 3-4 метра. Бързо ще ти омръзнат като ги гледаш навсякъде под път и над път. Достатъчни са ти бугитата дето правят цветна маса. Ако искаш други цъфтящи цяло лято храсталаци, сложи плумбаго. Аз бих си го наслагала във всички ъгли, и разбира се хибискуси, които тука само мъчим. Ама не от тия дето ще ти правят 5-6 цвят през лятото, а като твоя високия дето вади пъпки между всяко листо.
Валка, гледам че тая снимка е от Испания, не си губи времето с прекалено много растения, там животът е друг, трябва ти шезлонг, люлка, чадър и пей сърце. :lol:
dal

Re: рецепти за градина - второ издание

Мнение от dal »

Виола написа:Зокуми там колкото щеш, няма нужда да ги мъкнеш от тук. А и искат всяка година яко рязане щото стават по 3-4 метра. Бързо ще ти омръзнат като ги гледаш навсякъде под път и над път. Достатъчни са ти бугитата дето правят цветна маса. Ако искаш други цъфтящи цяло лято храсталаци, сложи плумбаго. Аз бих си го наслагала във всички ъгли, и разбира се хибискуси, които тука само мъчим. Ама не от тия дето ще ти правят 5-6 цвят през лятото, а като твоя високия дето вади пъпки между всяко листо.
Валка, гледам че тая снимка е от Испания, не си губи времето с прекалено много растения, там животът е друг, трябва ти шезлонг, люлка, чадър и пей сърце. :lol:
плумбаго и жасмин на градинската баня , като преграда :tzvetentze:
Изображение

Изображение
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: рецепти за градина - второ издание

Мнение от Виола »

На тоя жасмин ако не му нацелиш рязането, не знам дали ще го видиш цъфнал. Виждам, че е полиантум. Щом искаш жасмин, по-добре засади някой от лятно цъфтящите - официнале, стефаненсе или азиатски. Официналето цъфти цяло лято. Можеш да го заместиш и с бяло плумбаго, само дето плумбагото няма аромат, но затова пък в края на лятото го режеш ниско и до другата година не иска никакви грижи.
П.С. Ей, ако това е къщата дето отиваш, да знаеш, че лекинко ти завиждам с най-добри чувства. :liubov:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: рецепти за градина - второ издание

Мнение от calico »

20-30 рози само?
майко мила, ми по-добре не слагай изобщо рози, то не може да се избере така :svekurva: :svekurva: :svekurva:

бих сложила бугенвилеи непременно
и никакви палми
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: рецепти за градина - второ издание

Мнение от краси кубарелова »

Дал, ти си знаеш... От розите ще сложа сребърния юбилей, римоза, едените. За Цветелините се знае. Ще сложа от всичко, дето съм примък- отмъквала :lol: Шибой си пропуснала , индрише в саксия. Лимонова горичка би ме радвала, маслини също. Знаеш ли, ако аз втори път трябва да направя къща и градина, ще живея в каравана и няма да се задържам на едно място. :gush:
Светът е пълен с непознати хора...
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: рецепти за градина - второ издание

Мнение от Виола »

Как без палми, Калико?! Та там е рай за тях. Аз бих сложила непременно някой и друг цикас. Там стават разкошни и се самоотглеждат при това. По-скоро не бих сложила рози да им робувам, но това е въпрос на вкус.
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”