Нашата първа градина

Аватар
pgplamen
Дълго кафе
Мнения: 132
Регистриран на: Дек 16, '15, 16:33
Местоположение: Костенец
Обратна връзка:

Нашата първа градина

Мнение от pgplamen »

Здравейте, на всички днес искам да покажа до къде стигнахме с нашата първа градина. До сега не сме имали градина защото живеем в апартамент но от миналата година станахме собственици на малка къщичка и имаме голям ентусиазъм да създадем нещо хубаво в двора. Четем по форумите но само с четене не става затова ще ви помоля за препоръки и напътствия.

Това е от миналата година когато взехме къщата.
Изображение

Изградената поливна система.

Изображение

Изображение

Това е до момента. В ляво трябва да се обработи още малко и да се засади тревата. Спряхме се на тревна смеска Спорт от Майер http://meyerbg.com/index.php/pages/index/1/1/1/301 Добър ли е избора за трева.

Изображение

В дъното се вижда един гаден бетон но за момента финансите не позволяват да се заемем с него затова сме поръчали катерливи рози за да се скрие малко.

Изображение

Мулча не стигна и излезе доста червен ноооо :cry:

Изображение

Ами това е за сега може да направите вашите критики и предложения.
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4935
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 118 пъти
Получил благодарност: 61 пъти

Re: Нашата първа градина

Мнение от къщичка »

Бетонната стена може да "облечете" с плоски камъни/облицовъчни, но и там са финанси. И аз имам една такава и това съм и замислила някой ден.
Друг евтин вариант е със събрани речни камъни, нашата къща от части е така.
Ти искаш да я събаряте ли? Тя не е ли подпорна?
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13694
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 172 пъти
Получил благодарност: 327 пъти

Re: Нашата първа градина

Мнение от zeleno »

нека админ прехвърли темата в " Нашите албуми" - там повече хора ще я видят :daaa:
пп кога сколаса с поливната , бреййй
бравос :ieeemyzh:
таз стена изглежда важна , розите трябва да са на поне 50 санта пред нея , че да могат да се режат някакси :hmmm:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Нашата първа градина

Мнение от calico »

Аз да питам- разпръсквачите на поливната система съобразени ли са да не пръскат местата дето ще има рози, а и други цветя?
Щото при сестра ми умориха 20 рози
аз й казах че трева, трева, ама двора е основно за рози, трева има и навън, а те насяха всичко, сложиха поливна да опръсква всичката трева и сега си гледа само трева. Та затова да питам :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
pgplamen
Дълго кафе
Мнения: 132
Регистриран на: Дек 16, '15, 16:33
Местоположение: Костенец
Обратна връзка:

Re: Нашата първа градина

Мнение от pgplamen »

къщичка написа:Бетонната стена може да "облечете" с плоски камъни/облицовъчни, но и там са финанси. И аз имам една такава и това съм и замислила някой ден.
Друг евтин вариант е със събрани речни камъни, нашата къща от части е така.
Ти искаш да я събаряте ли? Тя не е ли подпорна?
Няма да я събаряме идеята е да се закрие или да се облече с нещо но пак са финанси а за момента няма отделени за нея.
zeleno написа:нека админ прехвърли темата в " Нашите албуми" - там повече хора ще я видят :daaa:
пп кога сколаса с поливната , бреййй
бравос :ieeemyzh:
таз стена изглежда важна , розите трябва да са на поне 50 санта пред нея , че да могат да се режат някакси :hmmm:
Рози има засадени и в момента са на 50/60 сантиметра пред нея. Другите ги чакам от поръчката за рози.
calico написа:Аз да питам- разпръсквачите на поливната система съобразени ли са да не пръскат местата дето ще има рози, а и други цветя?
Щото при сестра ми умориха 20 рози
аз й казах че трева, трева, ама двора е основно за рози, трева има и навън, а те насяха всичко, сложиха поливна да опръсква всичката трева и сега си гледа само трева. Та затова да питам :angelche:
Поливната система е заложена пред розите и предполагам че ще ги пръска по малко но ако не е редно мога малко да преместя дюзите напред и да ги завъртя така че да не отива вода към розите.

Розите са разположени зад разпръсквачите обозначени със 7 и 8 на схемата. Там е и бетонната стена.

Изображение

Тука се вижда един разпръсквач а в дъното под шишетата има рози.

Изображение
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Нашата първа градина

Мнение от ToBo »

Хубаво ви е, Пламене :dovolen:
Моите рози се мокрят редовно и не виждам да страдат особено :daaa: В по-миналогодишното много дъждовно лято пострадаха повече, отколкото от всичкото поливане през годините :nod:

За стената висящи отгоре растения? Има доста варианти, включително и бръшлян, който обаче да се реже като стигне долу, за да не се вкоренява при розите.
Иначе винкa, хойхерели, пенстемон, сапонария... клематиси :angelche:
Много възможности има, тези се сещам на първо четене. Миша има много растения, които биха ти свършили работа и, отгоре на всичкото, знае много за тях :nod:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Deleted User 5091

Re: Нашата първа градина

Мнение от Deleted User 5091 »

Как така мулча излезе по-червен? Поръчвали сте го по интернет ли?
На мен ми идва червеното на мулча много изкуствено, а по принцип харесвам лехи с мулч.
wenche

Re: Нашата първа градина

Мнение от wenche »

Пламене, дай още малко информация - местоположение, изложение, как се обитава, какви са предпочитанията ви - пък ако добавиш и още снимки :gydigydi:
Lois

Re: Нашата първа градина

Мнение от Lois »

Аз ти гледах темата за поливната система, много се впечатлих, много изпипано. Като я пуснеш ще кажеш как работи, току виж сме приложили опита ти.
Розите не е добре да се мокрят в жегата, но то и тревата не е добре да се полива на обяд, така че ако поливаш нощем, не мисля да има проблем.
Давай още снимки, къщата къде е, инфраструктура - пътеки, сядане? Много обичаме да даваме акъл (наредих се и аз при даващите, хахахха) :angelche:
РОУЗ

Re: Нашата първа градина

Мнение от РОУЗ »

Висяща лизимахия, откакто съм я видяла, май за пръв път при Калико, не ми излиза от ума да си направя една стеничка с нея. Мишето я има, май:

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”