Автоматична поливна система

Публикувай отговор
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13701
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 177 пъти
Получил благодарност: 349 пъти

Re: Автоматична поливна система

Мнение от zeleno »

ninkatatata
Виенско кафе
Мнения: 367
Регистриран на: Окт 24, '12, 20:03
Местоположение: Варна
Получил благодарност: 1 път

Re: Автоматична поливна система

Мнение от ninkatatata »

Здравейте!Решихме да си направим поливната система. Спряхме се на Rain Bird.Тъйкато не разполагаме с много средства поискахме проект от фирма представител, които да си изпълним сами. Искам да чуя мненията ви по следния казус. За 250 квадрата тревна площ, нормално ли ви се струват 22 рефлекторни и една ротационна пръскачки? Цялата оферта възлиза на 3200лв с помпата за 8м кладенец и капково 60 м. На мен ми се струва твърде много. Кажете вие, хора минали по пътя към ливадата как ви се вижда?
ninkatatata
Виенско кафе
Мнения: 367
Регистриран на: Окт 24, '12, 20:03
Местоположение: Варна
Получил благодарност: 1 път

Re: Автоматична поливна система

Мнение от ninkatatata »

Сега гледам ,че не са рефлекторни ,а дефлекторни.
Аватар
dany
Кана кафе
Мнения: 602
Регистриран на: Фев 2, '14, 20:34
Местоположение: Варна

Re: Автоматична поливна система

Мнение от dany »

Най-лесно според мен е да потърсиш друга фирма и нова оферта. Ти си клиента имаш право на добро обслужване, добра цена, добро качество. Бъди търпелива и виж други оферти.
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Автоматична поливна система

Мнение от Margaritenia »

ninkatatata написа: Авг 1, '18, 09:27 Здравейте!Решихме да си направим поливната система. Спряхме се на Rain Bird.Тъйкато не разполагаме с много средства поискахме проект от фирма представител, които да си изпълним сами. Искам да чуя мненията ви по следния казус. За 250 квадрата тревна площ, нормално ли ви се струват 22 рефлекторни и една ротационна пръскачки? Цялата оферта възлиза на 3200лв с помпата за 8м кладенец и капково 60 м. На мен ми се струва твърде много. Кажете вие, хора минали по пътя към ливадата как ви се вижда?
Здрасти, Нинка! Моята трева е около 1500 кв.м. и разпръсквачите ми са 27-30 на брой (може би пропускам някои, затова давам плаваща цифра). Капковото е над 300 м. и цялата поливна с труда излезе около 4500, но помпата за кладенеца е купувана отделно.
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Автоматична поливна система

Мнение от mimivd »

Прехвърлям поста си от другата тема.
Моля за съдействие!
mimivd написа: Яну 2, '18, 19:57 Изображение

Това е устройството
След близо година време да кажа, че това устройство работи перфектно... е, ММ видя малко зор докато го монтира,(фитингите са различни), но в крайна сметка се получи. Сега идва следващата трудност. Всичко щеше да бъде наред, ако не беше толкова променлива пролетта. Дъждовете ни разказаха играта. Вали, не вали... спираме го заради дъждовна прогноза, в града вали, на село не вали и ние пак сновяхме напред - назад. Сега искаме да купим датчик за влага и дъжд, обаче Мелнор вече не го произвеждат, има го само в американския амазон, обаче става много солен с митото.
Ако някой е минал по този път и се е справил по метода направи си сам, моля за съдействие.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15868
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 834 пъти
Получил благодарност: 1682 пъти

Re: Автоматична поливна система

Мнение от Гео, граф »

Ако задавам глупав въпрос, на който вече е отговаряно, моля, не ме бийте, а ме насочете къде да чета :ovtza:...

Зет ми (мъжът на дъщеря ми) иска да направи пътека от камъни/плочи по края на тревната площ и паралелно с това иска да си вгради поливна система да обслужва тревата. Идеята му е системата да пръска достатъчно високо и далече, съответно и количеството вода да бъде достатъчно, та да не се налага с часове да стои с маркуч в ръка. Площта е тесен правоъгълник с дължина около 15-17м и ширина около 4-5м по моя окомер (а той е доста точен). Ориентирана е по дължината север-юг и пътеката ще бъде по дългата страна. Тревната смеска е направила дебел килим, коси си я редовно и много си се грижи за нея. Ако трябва да отговарям на други въпроси, казвайте, та да го питам. А после ме ориентирайте откъде и какво да се купи и как да се инсталира. Благодаря предварително :D !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2526
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 967 пъти
Получил благодарност: 1367 пъти

Re: Автоматична поливна система

Мнение от gevkati »

Можете ли да ми препоръчате/ насочите обезвъздушител за подземна поливна система?
Предваеитвлно благодаря!
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7271
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 718 пъти
Получил благодарност: 1290 пъти

Re: Автоматична поливна система

Мнение от ljuboznatelna »

gevkati написа: Май 15, '19, 16:12 Можете ли да ми препоръчате/ насочите обезвъздушител за подземна поливна система?
Предваеитвлно благодаря!
Трябва ти човек, който да я обезвъздуши ли?
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2526
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 967 пъти
Получил благодарност: 1367 пъти

Re: Автоматична поливна система

Мнение от gevkati »

Не, обезвъздушител , както на радиаторите на парното. Някакъв Винтил : отваряш го , за да излезе въздуха от системата
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”