Автоматична поливна система

Публикувай отговор
Аватар
pgplamen
Дълго кафе
Мнения: 132
Регистриран на: Дек 16, '15, 16:33
Местоположение: Костенец
Обратна връзка:

Re: Автоматична поливна система

Мнение от pgplamen »

pepina написа:Тук как се развиват нещата? Тъкмо се надявах да прочета нагледен урок от А до Я, а то - донякъде ;)
Тези дни ще напиша за развитието на поливната система. От ремонти не остава време.
Изображение
View My Video
elfy

Re: Автоматична поливна система

Мнение от elfy »

Ей на това му се казва английска морава :potekoha: Браво :daaa:
Аватар
silvana
Kафенце
Мнения: 10
Регистриран на: Яну 16, '15, 02:08

Re: Автоматична поливна система

Мнение от silvana »

Всичко тук изглежда много сериозно. А може ли някой да ми препоръча, как ръчно да си изработя капково напояване за цветя в саксии? Тъй като, всичките ми цветя лятото изсъхват, защото нямам време често да ги поливам. :oops:
Аватар
pgplamen
Дълго кафе
Мнения: 132
Регистриран на: Дек 16, '15, 16:33
Местоположение: Костенец
Обратна връзка:

Re: Автоматична поливна система

Мнение от pgplamen »

Всичко вече е готово. Всички тръби са сменени с 3/4. Централния водопровод в началото беше половин цол но трябваше да има доста кръгове. Сега след като смених тръбата на централния всичко си дойде на място. Налягането и дебита вече са достатъчни и първи кръг с 4 броя дюзи Rain Bird 5004 работи без проблеми. За останалите кръгове положението е същото има огромна разлика след смяна на централния водопровод.

Тревата е засята отдавна.

Изображение

Поливната вече е готова.

Изображение

Поливната система в действие.

Първи кръг

" onclick="window.open(this.href);return false;

Втори кръг

" onclick="window.open(this.href);return false;

Трети кръг

" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13672
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 231 пъти

Re: Автоматична поливна система

Мнение от zeleno »

" onclick="window.open(this.href);return false;
незабравка

Re: Автоматична поливна система

Мнение от незабравка »

pgplamen написа:
pepina написа:Тук как се развиват нещата? Тъкмо се надявах да прочета нагледен урок от А до Я, а то - донякъде ;)
Тези дни ще напиша за развитието на поливната система. От ремонти не остава време.
Изображение
View My Video
Тревата така,като я гледам напролет ще има нужда от торене.Ако не си се още ориентирал какво да ползваш погледни в Майер бавноразградимите торове на ''Мивена'-холандски са.' ние ги ползваме при поддръжка на тревни площи,доволна съм . Качеството е добро,цената също. :daaa:
Deleted User 5091

Re: Автоматична поливна система

Мнение от Deleted User 5091 »

Може ли някой да ме осветли дали има растения, за които не е необходимо поливане, напр. хости, ацери, гаури :hmmm:
Започвам да обмислям поливна система, кръгове и кръгчета и ми се ще с цел спестяване- да не правя поливане на всички разпръснати при мен растения.
За тези, които изискват много вода съм по-подготвена: хортензии, рододендрони, рози, брези.
Аватар
pgplamen
Дълго кафе
Мнения: 132
Регистриран на: Дек 16, '15, 16:33
Местоположение: Костенец
Обратна връзка:

Re: Автоматична поливна система

Мнение от pgplamen »

незабравка написа:
pgplamen написа:
pepina написа:Тук как се развиват нещата? Тъкмо се надявах да прочета нагледен урок от А до Я, а то - донякъде ;)
Тези дни ще напиша за развитието на поливната система. От ремонти не остава време.
Изображение
View My Video
Тревата така,като я гледам напролет ще има нужда от торене.Ако не си се още ориентирал какво да ползваш погледни в Майер бавноразградимите торове на ''Мивена'-холандски са.' ние ги ползваме при поддръжка на тревни площи,доволна съм . Качеството е добро,цената също. :daaa:
Ще заминат 100 лева за торове но какво да се прави. :ieeemyzh:
незабравка

Re: Автоматична поливна система

Мнение от незабравка »

mija написа:Може ли някой да ме осветли дали има растения, за които не е необходимо поливане, напр. хости, ацери, гаури :hmmm:
Започвам да обмислям поливна система, кръгове и кръгчета и ми се ще с цел спестяване- да не правя поливане на всички разпръснати при мен растения.
За тези, които изискват много вода съм по-подготвена: хортензии, рододендрони, рози, брези.
Мия,я обясни по-ясно как са ти разположени растенията-групирани ли са на по-водолюбиви и сухоустойчиви или са засадени смесено.Няма растения за които да ''не е необходимо поливане'',освен кактусите и сукулентите,те могат да я карат само на чат-пат дъждове лятото.Хостите обичат сянка и много вода.Розите издържат на суша много повече от ацерите палматум,които искат редовно вода,но почвата да е дренирана и да не прогизва.Цената на поливната система се нат0варва най-много ,ако ще поливаш и трева.Ако ще поливаш с капково растенията,след като се изгради системата за капково,вече ти остава само да опънеш надупкания маркуч и там не е голяма разлика дали ще пуснеш 10 или 20 метра .Ако ще имаме и разпръсквачи за тревата е по-скъпо.От какво може да се спести-Един програматор на Рейнбърд за да ти се пуска автоматично системата струва грубо около 90 лв.Може и без него обаче,ако живееш там или ходиш редовно,ще си пускаш системата ръчно.Помпа ,ако ще поливаш от кладенец-минимум 300 лева.Ако поливаш от чешмата не е необходима помпа.Компенсатор за налягане-ако имаш програматор.ако нямаш не ти трябва.Маркучи за капково-качествените са около 50-60 ст метъра.Датчик за дъжд.ако има програматор и автоматична настройка ,да не полива ако вали.Това е ,ако имаме само капково.
Ако системата включва и поливане с разпръсквачи на тревата -тука освен изброеното до сега вече ще има кръгове ,понеже надали водата ще има достатъчно налягане за да е всичко на един кръг.Значи имаме по един електромагнитен клапан на всеки кръг-около 40-50 лева,имаме разпръсквачи, роторни-около 15 лева,стационарни -около 5 лева.Броя на разпръсквачите зависи от големината на тревната площ и дали е по-правилна форма или с повече чупки извивки ,завои и тн.
Дюза VAN -4 лв. бройката
ДюзаRN -10 лв.
Коляно SBЕ-0,60 ст.
Мека връзка SP100 - 3.00 лв.
Шахта за клапан -25 лв.
Тръба ф25 -0,70 ст метъра
Водовз. скоба ф 25/3/4”-1,50-2,00 лв.
Фитинги и други материали необходими за монтаж
Освен това,ако я прави фирма ще ти вземат пари и за
Снемане на работна подложка,
изработване на работен проект,
транспорт и доставка на материали,
трасировка на изкопите и хидрантите и
монтаж и настройка на
автоматиката
изкопни и насипни работи
d_vitanova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1315
Регистриран на: Сеп 26, '10, 22:57
Местоположение: София

Re: Автоматична поливна система

Мнение от d_vitanova »

Добавям само към всичко изброено от Незабравка - ако водата НЕ е от водопровода - филтри. Не филтър, а филтрИ , няколко броя...
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”